3 ay

Bir PUBG Efsanesi: Tava'nın Hikâyesi!

вιтєχєи m

Selamlar bu Bence'mde sizlerle keyifli bir konuyu ele alacağız, PUBG Mobile'de efsaneye dönüşen "tava" hikayesini anlatacağım, keyifli okumalar.

Oyuna neden böyle bir silah eklenme gereği duyuldu?

Efsanenin doğuşu 🍳
Efsanenin doğuşu 🍳

Oyunun baş mimarlarından ve oyunun yaratıcısı olan Brendan Greene namı diğer PlayerUnkown, Eurogamer ile röportajında böyle bir soruyla karşı karşıya kalınca meşhur "tava" nereden çıkmış bizzat açıklıyor. Brendan Greene'nin, oyunun ismininin de bir kısmını aldığı 2000 çıkışlı kült Japon filmi olan Battle Royale'dan etkilendiği muhakkak.

Oyunun ismini aldığı filmden bir de tava esinlenilmiş

Filmin ana konusu, kırk iki kişilik bir öğrenci grubu, bir ada ve birer çanta dolusu silah. Film'de öne çıkan karakterlerden Shuya çantasını açtığında bir tava görür, ürkütücü bir senaryo diğerlerinin elinde otomatik tüfek gibi silahları düşünecek olursak. Brendan Greene'de bu duruma atıfta bulunmak amacıyla oyunla tabiri caize özleşen tavayı eklemeye karar vermiş.

Meğer filmdeki tava değil tencere kapağıymış.

Nasıl ya 🤔
Nasıl ya 🤔

Breendan Greene'nin tamamen yanlış hatırlaması sonucunda oyuna eklenen ve Shuya'nın çantasından çıktığını zannedilen şey tencere kapağından başka bir şey değilmiş halbuki. Bunu, tavayı oyuna ekledikten aylar sonra fark eden Breandan bu durumu düzeltmek yerine bu şekilde devam etmiş.

Gamer'ların bildiği üzere kutsal tava oyunda kurşun geçirmez özelliğe sahip bir yapıya sahip. Oyunun ilk çıkış dönemlerinde 1 milyon sattıktan sonra tava üzerinde testler yapılmaya başlanmış...

Bombayı tava ile savuşturmak istedik.

Tavas vs 😃
Tavas vs 😃

Bir akşam testlerde tavaya belirli özellikler katılmış ve rakibin attığı bombalara tava vurularak tıpkı raketin topa vurduğu gibi tava ile bombaya vurarak, bombayı uzaklaştırmak istenmiş. Bunu bir bakıma başarmış ve işler hale getirmişler. Ancak aynı gece oyuna ilk büyük güncelleme geleceği için testi sonra erdirmişler.

PlayerUnknown's Battlegrounds'ta kızartma tavası kıçınızı kurtarıyor

O sabah gamer alemini sallayan meşhur manşetlerden bir tanesi "PlayerUnknown's Battlegrounds'ta kızartma tavası kıçınızı kurtarıyor" Brendan sabah uyandığında manşeti görünce şoka uğruyor. Meğerse oyuna gelecek olan kopya üzerinde çalışmışlar ve tava çalışmasını kopyadan kaldırmayı unuttukları için güncellemeyle beraber oyuna dahil oluyor. Böylece tava'nın kurşun geçirmez olduğunu onlarda oyuncular gibi ilk defa duyuyor ve deneyimliyor.

Yani işin özü hatalar zincirinden oyunun adeta simgesi haline gelen oyuncuların yakın temasta rakibi aşağılamak için severek kullandığı bir efsanenin doğuşuna tanıklık ettik. Umarım sıkılmadan ve keyifli bir şekilde okumuşsunuzdur. Tekrar görüşmek dileğiyle, hoşça kalın. 🙂

Bir PUBG Efsanesi: Tava'nın Hikâyesi!
8
23
Görüşünü yaz
8Kız Görüşü
23Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

 • xunixx
  Valla ben mermilerden sakınmak için alıyorum hep işe yarıyor aıdjıdskd
  Sevdim 1 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

722
 • uzayfulda1453
  Hikâye çok güzel paylaşım
  Sevdim 1 Kişi
 • Nazzz96
  ne popüler oyun şu ya
  Sevdim 1 Kişi
 • Gentelmannn
  Vay bee :)
  Sevdim 1 Kişi
 • TaIIywacker
  Hayat kurtardığı çok oluyor gerçekten.
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Çok iyii yaa 😂
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  tava deyip geçmemek lazım diyosun yani
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Elinize sağlık
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Oynarsam kullanırım
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Oymamayan bir ben varim herhalde bu oyunu
  Sevdim 1 Kişi
  • xunixx

   Oyna

  • Gizli Üye

   @xunixx gereksiz eylem

  • xunixx

   Sen öyle diyosan öyledir Harun abii

YÜKLENİYOR...