Güven sorunumu nasıl aşabilirim ?

Eminim çoğumuzda vardır bu. İlişki yaşayamaz hale gelmek üzereyim. Eskiden böyle miydi? Birinden hoşlanır, ilişkiye başlar gelişi güzel yaşardık.

Şimdi neden böyle olmuyor ? Çok şüpheci birine döndüm.

Acaba gerçekten seviyor mu?

Acaba bana karşı dürüst mü?

Acaba farklı bir niyetimi var?

Bunları düşünmeden edemiyorum. Karşımdaki bunları düşünmeme sebep verse de vermese de bu böyle. Sanırım insan darbe yedikçe, sırtından vuruldukça kimseye güvenemez oluyor. Bunu nasıl düzelteceğim ben ? Belki de birine güvenip zarar görmekten korktuğum için böyle oluyor. .

0|0
914

En İyi Kız Görüşü

• link

Senelerdir aynı konu aslında...

Değer vermek,bağlanmak,emek harcamak ve karşılığını alamamak,zarar görmek üzülmek...

Tabi ki herkes kötü değil,her erkek şöyle böyle diye genelleme yapamayız ama zamanla insan o kadar çok şey yaşıyor ya da duyuyor ki sağdan soldan...Sonunda güvensizlik oluşuyor.

Bugün bile birisi benden hoşlandığını,sevdiğini söylese ona inanmam...Çünkü bir şeyler öğrenmişim.Sevdiğini söyleyenlerin sevdiğini sandığını,birilerinin aldattığını,birilerinin kötü konuştuğunu aşağıladığını...Ön yargılar değil aslında bunlar daha işlevsel şeyler bunlar "kalkanlar." savunma mekanizmalarımız ve her ilişkiden sonra biraz daha yükseliyorlar.

Başka bir korkumda günün birinde gelecek olan o insanın bu kalkanları göğedek uzanan,geçemeyecek güçte olması.Ya geçemezse,ya o da diğerleri gibi görünürse ama değilse ve ben kendimi korumak için ondan sakınırsam falan filan işte biliyorsun...

ve o linkteki soruda bir cevap var "denemeden yaşamadan bilemeyiz,bazı riskleri mutlu olmak için almamız gerek" diyen işte bütün mesele bu.O riske değiyor mu değmiyor mu...

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 14

• 1|0
    0|0
  • güzel bir kazık yedim ondan sonra ne aşık oldum ne de bişey bütün suç bizde "insan"sandığımız kişileri hayatımıza sokuyoruz onlarda bizim hayatımıza sokuyorlar kısaca sorun sende değil hiç sıkma canını

0|0
    0|0
  • Allah'a güven dua et ona yakınlaş ,kimsewden korku kalmaz.Allah'tan korkmayan herşeyden korkar.depremden yangından ,patrondan,kuyruklu yıldızın dünyaya çarpma şüphesinden vs

0|0
    0|0
  • aynı sorun bende de vardı kardeşim ama bu hayatta birine guvenmek zorundasın cogu zaman insanlar ilişkilerinde kumar oynar o senin sansına baglı ama yine de birine guvenmelisin diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • İlişkiye başlamak için bunlar sorun değil ki. İlişki denilen şey zaten bunların test edilmesi. Kendini kaptırmayacaksın sadece bu.

0|0
    0|0
  • Sen başta kendine güvenmiyosun ,birbirinize açık oynamadıktan sonra ilişki zor gider ya

0|0
    0|0
  • kızların cevaplarını inceledim önce ve çok üzüldüm...gerçekten böyle bir olay var demek ki...

0|0
    0|0
  • Zamanın getirdiği bozukluklardan dolayı önceden insanlar böylemiydi sence ?

0|0
    0|0
  • bunun bir yolu var o da kendine güvenini kazanırsan sorun kalmıyor

0|0
    0|0
  • yaş ilerledikçe bende de oluyor normal hiçbirşeye güven kalmıyor insanın

0|0
    0|0
  • Eski atari kasetleri gibi olmuş 5 in 1 şeklinde soru sormuşsun hangi birine cevap vereyim şaşirdim.

0|0
    0|0
  • Yedin Kazıkları çıkarma zamanı =)

0|0
    0|0
  • Daha cicim aylarında bu kadar sorular..

dsadsa

0|0
    1|0
  • akışına bırak.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• bu sözünde kesinlikle haklısın! aynı şeyi bnde yaşıyorum. günlerdir düşünmekten kafayı yicem ama maalesef cevabını ya da ne yapmam gerektiğini bir türlü bulamadım... :(

1|0
    0|0
  • eski ilişkilerinin sana verdiği olgunluk bence .

1|0
    0|0
  • sadece karşıya değil kendine olan güvenini de kaybetmişsin sanırım.. bende yaşadım bu tarz karmaşalar şuan hala tam olarak atlatabildiğimi söyleyemem ama doğru kişi çıkarsa eğer karşına o güvenini de sağlıyor özgüvenini de kazandırıyor :)

0|0
    0|0
  • Bendensin. Iliskiyi gectim insanlara bile guvenemiyorum kesin yalan soyluyordur diye geçiriyorum icimden. Bunu aşmak cok zor olucak belkide imkansizdir

0|0
    0|0
  • Aynen bendede o yüzden sanırım bekarlıga hiç veda edemicem ama önce ilişki istiyorsak her insanın aynı olmadıgını kendimize inandırmalıyız.

0|0
    0|0
  • aşman için öncelikle güvenli insanlarla takılmalısın

0|0
    0|0
  • acaba beni aldatıyor mu? acabaşu ankiminle ne yapıyor? kendimi gördüm sende yahu :)

0|0
    0|0
  • zamanla aşarsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...