#KIZGİBİ

Orkid

Kocama Söylediklerimden Dolayı Çok Üzgünüm :(

Nerdeyse 1 yıllık evliyim. Eşim ve ailesine evlenirken ne ben ne ailem hiç sorun çıkarmadık.. herşeyimizi ikimiz yapıcaz dedik. eşimin bana taktığı bileziği ben aldım. ailesi sadece bir yarım altın taktı.. kardeşleri hiç birşey takmadı. benim ailemin eli açıktır bekar kardeşlerim dahil elinden gelen herşeyi yaptılar.. ailesi oğluna çeyiz bile vermedi evin tüm eşyalarını ben ve annem aldık.. kimseden bir beklentim yok inanın ama eşimin de böyle cimri olması artık bana ağır gelmeye başladı.. çalışmasam ne yapıcam bilmiyorum. çocuğumuz olsun diye doktora gidiyorum yapılan tüm tedavi ve masrafları hep ben karşılıyorum.. sürekli ilaç almak sinirlerimi çok yıprattı. oturduğumuz ev işyerime uzak ev işleri yemek derken aşırı yoruluyorum. kayınvalidemler aynı binada.. sürekli ilgi bekliyorlar çağırayım gelsinler yemek yiyelim gibi beklentileri var.. hepsinin doğum günlerinde hediyeler aldım. eşime bayan olarak ben çiçek yolladım işyerine. evde süpriz yemek pasta hazırladım ailesinide çağırarak. doğum günümde eşimde dahil hiçbiri bişey yapmadı. hadı başkalarından banane de ..eşimin umursamazlığı beni çok üzdü..ben özel günleri kutlamam diyor.. yıldönümümüz geliyor ben de hiç bişey yapmicam.. içimdeki isteği bitirdi sağolsun.. bunlar küçük ayrıntılar ama bağları güçlendirir bana göre..ben büyük şeyler beklemiyorum ki :( ...hersene tatil yapan biriydim onun istememesinden bu yaz hiç bişey yapamadım...bugün sabah servisimi beklerken bayram tatilinde ne yapıyoruz dedim evdeyiz dedi.. uzun zamandır plan yapalım diyorum yok.. dayanamadım artık aşırı cimrisin dedim.. ailende çok cimri.. akrabaların da aynı dedim genetiğinin böyle olması normal ama artık dayanama gücüm tükeniyor bilgin olsun dedim ve servisime bindim :( ... yanlış mı yaptım ? doğru mu ? bilemiyorum :( ama çok mutsuz ve de üzgünüm ... önerileriniz var mı bana devam mı etmeliyim bu konuda kabullenmelimiyim :( ..

0|0
826

En İyi Erkek Görüşü

• Üzüldüm gerçekten yaşadıklarına. Hiç hak etmiyorsun yaşadıklarını, anlattıklarına göre. Bence sen yine de fevri davranma ama eşinle de mutlaka ciddi ciddi konuşun bu durumu. Eşinin biraz elini taşın altına sokması lazım, erkeklik sadece yatakta olmuyor ne yazık ki. Kuru kuruya seni seviyorum, canım cicim lafları ile de olmuyor. Burda köprü olması gereken eşin ve mutlaka eşinin bu dengeleri tekrar gözden geçirmesi gerek diye düşünüyorum. Yoksa evliliğiniz bir çıkmaza girecek ve telafisi mümkün olmayan durumlar yaşayacaksınız.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 8

• en baştan bütün yükü siz üstlenmişsiniz bir mücize olmasını beklemeyin arada düzelir gibi olsa da hiçbir zaman istediğiniz gibi bir ilişkiniz olmayacak böyle ite-kaka devam edeceksiniz maalesaf...

0|1
    0|0
  • çok üzüldüm ya az bile demişsin ben olsaydım senin yerinde daha ağır konuşurdum ve birdaha zırnık koklatmazdım

0|0
    0|0
    • bi anda yaptıklarının hiç birini yapma çekil içine içinde yaşa bak gör noluyo sen fazla şımartmışsın sen değişceksin önce sen değişki oda değişsin adama hiç bir sorumluluk yüklememişsin ki

• Canım daha çok yenisin ben 12 yıllık evliyim daha öncesinde bende aynı şeyleri hissediyordum ama artık alıştım o da ailesinin tutumunun son 2 yıldır epeyce bir farkında inan seninki de sonrasında anlayacak ama biraz geç olacak insan yıpranıyor böyle şeylerle ama eğer seviyorsan katlanacaksın yoksada çocuk yapmadan mümkünse ayrıl sonra çok pişman olursun ama bana kalırsa bunlar küçük şeyler sana hayatında başarılar diliyorum biraz hayattan zevk alman için kendinle ilgilen arkadaş ortamı yap kendine benki bu kadar olayların üzerine çok kıskanç bir kocayla yaşıyorum ve alıştım kendimle ve çocuklarımla ilgileniyorum benden sana tavsiye kendine iyi bak...

0|0
    0|0
  • bildiğin odun hatta kalas. o yapmıyorsa sende hic birşey yapma

0|0
    0|0
  • Sus sus bir yere kadar, çok agir konusmamissin ki gerçekleri soylemissin.

0|0
    0|0
  • neden hep sen üzülecen taraf olucaksın ki çok ii yapmışsn söyleyerek

0|0
    0|1
  • @MmetDemr' e kesinlikle katılıyorum çok haklı.

0|0
    0|1
  • valla insanın huyu çok değişmez canım ama belki bişeyleri farketmesini sağlayabilirsin.ama erkeklere ters tepki göstermek bazen daha ters tepki yapar öfkelendirir.yapca varsa da yapmaz.zamanla birbirinize alışacaksın.ama çocukişini bekle istersen birazz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Bence az söylemişsin ve pişman olmanı gerektirecek de bir şey yok ama sende de suç var. Birincisi daha önceden neden tavır koymadın ve her yaptığına göz yumdurn. İkincisi sen kimseye bağlı değilsin ve onun ailesinin de her isteğine boyun eğmemelisin. Böyle yaprsan zamanla kişiliğini kaybedersin. Üçüncüsü ve en önemlisi ise evlenmeden önce bu adamı hiç mi tanımadın. Bir insan bu kadar umursamaz ve cimri olamaz.

0|0
    0|0
  • Dünya malina değer veren insanlardan nefret ediyorum, zaten gidecek daha ne kadar değer vereceksin ki cimri olmanın ne anlamı var ki ? He tamam kolay kazanılmıyor haklılar bu konuda kimse kolay kazanmıyor tabiiki de değer vereceksin ama o kadar da abartılacak kadar değil. Mesela eşini mutlu etmeyecek kadar bazı şeylere kıyılmayacak kadar değil. Sonuçta bu senin ailen bu yeri geldiğinden tüm varlığından vazgeçmen de gerek yeri geldiğinde tüm varlığını ona adaman'da gerek. Hayat bu. !

2|0
    0|0
  • yok hayır. bence kendini ifade etmen güzel. ama doğru cümleleri seçmelisin. ben tedavi görüyorum dedin. bunun senin üzerinde ek bir psikolojik baskı oluşturmadığından emin olmaya çalış. bu olayları farklı açılardan görmene sebep olabilir. eğer çocuk yoksa ve bu kadar mutsuzsan evlilik çok güzel bir kurum. ama bu seni hapishane hayatına mahkum ediyorsa alternatif çözümleride değerlendirmelisin. bu 1 sene değil sene değil. bir ömürden bahsediyoruz

0|0
    0|0
  • Dışarıda öyle laf söyleyip te servise binip gidilmez ... Haklı iken haksız duruma düşersin evde başbaşa yalnız iken sakin sakin şikayetini bildirmelisin ne istediğini ne beklediğini söylemelisin ben hayattan zevk almamaya başladım biraz 2 miz sosyal olalım vs. demelisin ya da birşeyler demelisin sakin sakin... Baş başa... Anladın mı? Sex ve kavga ve sorunlar 4 duvar arasında olur başka yerde değil anlatabildim mi ?

0|0
    0|0
  • Öncelikle kocanın parası var da mı yapmıyor onu belirtmemişsin eğer yeterli parası yoksa adama söyliyecek bişey yok.Ama parası var da yapmıyorsa üzgünüm bir oduna sahipsin demektir :) ama üzülme biraz sabır ister ama her odun yontulabilir. Yonta yonta kalasa ve hatta ahşap bir heykele bile dönüştürebilirsin:) ama moralini bozmak gibi olmasın asla romantik bir erkeğe dönüştüremezsin...

0|0
    0|0
  • Bunları söylemekte geç bile kalmışsın çok afedersin kocanda dahil eşşek misali semer vuruyorlar. Her kadın hassastır böyle konularda, sen elinden gelenin fazlasını yapıyorsun gibi..

Sevgi; Saygı ve emek ister. Tek taraflı iş yürümez, adam akıllı konuş eşinle ve bu esaretten kurtul.

0|0
    0|0
  • sokakta tartışmayın, evde başbaşayken konuşun, anlattıklarına bakılırsa sen haklısın, ama eşini dinleme fırsatımız olmadı tabi. eşinin tatil yapmak istememesinin cimrilikten olduğuna emin misin? bir sorunu mu var acaba? bu arada senin okadar düşünceli davranışlarına karşılık sana doğumgününde bir pasta bile almadılarsa cidden çok ayıp etmişler ama.

0|0
    0|0
  • adına üzüldüm keşke böyle olmasaymış ama bence eşine tepki vermen iyi olmuş.bir noktadan sonra ben ne yapıyorum diyecektir kendine.

ve bayanların vereceği tavsiyeler bence senin için daha olumlu olacaktır.

hakkında istediğin ve hayırlısı olsun inşallah.

0|0
    0|0
  • Bence en güzelini yapmışsın artık ilişkinize objektif bakıp kendi hatalarını anlama olasılığı yüksek ve bana kalırsa bundan sonra gerekenleri yapacaktır içiniz rahat olsun

1|0
    0|0
  • ilgisizi ilgi ile yola getirecegini sanıyorsan aldanıyorsun , taktik ve hareket deişikligi lazım sana stratejin tamamiyle hüsranla sonuçlanır , ahahahah ne eksikler var sende bir bilsen ama şimdi kim yazacak buralara

0|0
    0|0
  • maddi durumu sıkınıtı olmadıgı halde böyleyse vay haline... fakat maddi kazancında sıkıntı varsa aldığı verdiğini karşılamıyorsa bu adamdan bişeyler beklemek haksızlık değil mi ? fakat yazdıklarında biraz tuhaflık var. orada hemfikirz...

0|0
    0|0
  • senin evliliğin çoktan bitmiş ablacım geçmiş olsun...

0|0
    0|0
  • abi nereden buluyorsunuz bunları.. =( bizim gibiler de yalnız nerede kadir kıymet bilmeyen var ya evli ya sevgilisi var..

0|0
    0|0
  • dikkat et sana deyer vermiyolar bunla mutlu olamazsın karşı taraf tehlikeli biran önce kopmaya bak çocuk düşünme karşı tarafıda tahrik etme

0|0
    0|0
  • Yazdıkların gerçekse eğer, derhal bu adamdan ayrılmalısın. Böyle bir insanla nasıl yaşıyorsun hayret.

0|0
    0|1
  • sen klasik bir türk erkeğini anlatmışsın ... bu yüzden ayırlık olursa bütün memlektet dul kadınlarla dolar taşar..

0|0
    0|0
  • iyi yapmışsın o seni üzerken sorun yok sen üzünce neden olsun

0|0
    0|0
  • İyi demişsin bence dogru yaptın Çok fedakarlık yapmışsn birazda onlar senin için yapsın

0|0
    0|0
  • Affedersin de esin Yontulmamış odun

1|0
    0|0
  • nerden buldun bu hanzo yu

0|0
    0|0
    • kişiliği bana davranışları hep iyi saygılı bazen ev işlerinde yardım da eder ama sadece bu :( ... hiçmi değişmez acaba diyorum kendime...

• 7 sinde ne ise 70 de de o dur.

can çıkar,huy çıkmaz

• Erkekler Devam
    5
Yükleniyor...