Hayatımda hiç böyle olmamıştım.. Ne yapmalıyım?

Merhaba arkadaşlar

ben kendini methetmeyi sevmem ama lise hayatımda çok başarılı,zeki bir öğrenci olmama rağmen ünv. sırf tesettür ve kat sayı yüzünden üniversite sınavlarına hiç girmedim..hep düzelicek umuduyla bekledim.baktım düzelmiyo.sonra okumaya karar verdim.tabii bu arada yaşıtlarımda aynı sorundan dolayı okuma hayatına son verip evlendiler.hiç ara vermeden ünv. devam ettim ve öğretmen adayıyım.fakat geleceğimi hiç böyle hayal etmemiştim.okulumu vaktinde okusaydım.yaşıtlarım evlenirken bende evlenirdim.okumayı seçen ve benim gibi bekar arkadaşlarımda çok aslında ama onlarda aynı bunalımdalar.ben tesettürsüz 19,tesettürlü 23 yaşında gösteriyorum.29 yaşındaydım 30 a yeni girdim.bu yüzden hep yaşça ufak delikanlılardan evlenme teklifi alıyorum..ve yaşımı söylediğim zaman karşımdaki şaşırıyo..fakat teklifinde ısrar ediyo.toplum baskısı yüzünden vazgeçiyolar.bana sanki vebalıymışım gibi davranıyolar..sevdikleri için kırmamaya özen gösterselerde kavuşamıcaz ama seviyorum diyenler içimi parçalıyo..hep yaşımdan dolayı çok güzel kısmetlerimi kaybediyorum..beni oğullarına almak isteyen bayanlar yaşımı söylememe rağmen 4-5 yaş ufak oğullarına olsun.sen yaşını göstermiyosun diye cevap veriyolar.sonra ciddi bir şekilde yalvaran kadınlar bile sanki vebalıymışım gibi sırf yaştan dolayı vazgeçiyolar.güzel boylu poslu zeki çalışkan hamarat bir kızım.fakat karşıma ya 4-5 yaş ufaklar ya da bana uygun olmayanlar çıkıyor..ünv. bir delikanlı benden 5-6 yaş ufaktı kardeşim gibi görüyodum..sonra yüzyüze karşılaştığımız zaman o da bende öyle göremedik.o bir kaç ay sonra aşık olduğunu itiraf etti..3 yıl 4-5 kez bu iş olmıcağı için arkadaşlığımıza ben hep son verdim.o bana hep döndü..sonra benimle görüşmek istedi.ama arkadaşça diyodu ama sevgilisi gibi davranıyodu..yaşımdan dolayı kendini geri çeksede..sevdiğinden dolayı kapılıyodu..ben çok sevdiğim için kayıtsız kalamadım.ve onunla bu konuyu yüzyüze ciddi bir şekilde konuşmaya karar verdim..ama o benden vazgeçti.evlenemem dedi..o bana yalvarırdı evlenelim diye.ben istemezdim.çok rencide oldum.bana olan sevgisini dile getiremedi.yok artık öyle şeyler dedi.sonumuzu göremiyorum dedi..fakat karşımda ağladı..çelişkili davrandı..sadece yakın hissettim dedi..belkide hayatına başka birisi girdi bilemiyorum.fakat her sıkıntısında yanındaydım.ama o çok vefasızca hayatından beni çıkardı.hatta faceden bile engelledi..birden yabancıya döndü..onu unutamıyorum..hiç beklemediğim bir an beni sevgisiyle göklere çıkardı sonra hiç acımadan yerlere çarptı..kabus gibi sevdiğim erkeği sırf yaşımdan dolayı kaybediyorum..Allah belki beni bu şekilde imtihan ediyor.ama çok daraldım.beni sınav arefesinde terk etti.derslerin çoğundan kaldım.o okulu bitirdi ve benden ayrıldı..yüzüme şefkatli bir şekilde gülümsüyordu..seviyorum ama seni bırakmak zorundayım der gibi..ama benimle evlenmese bile sevgisini inkar eder gibi konuşması beni daha çok yıktı..o beni belki unutmuştur.ama ben kalbi kırık olarak hayata tutunmaya çalışıyorum.yaşama sevincim kalmadı.
Güncellemeler:
hiç böyle bir gelecek hayal etmemiştim..hayat sanki ellerimden akmış gitmiş gibi..yaşama sevincim kalmadı.bu dönem derslerimi verirsem öğretmen olcam ama ben sanki hayattan vazgeçmişim.o aklımdan hiç çıkmıyor.olmıcağını bilsemde çok dualar etsemde onu unutamıyorum.yaşımdan dolayı kaybettiğim için hep ağlıyorum sağlığım için endişeleniyorum.yolda bile yürürken araba çarpması umrumda değil o kadar hayattan vazgeçtim yanii..

0|0
27

En İyi Erkek Görüşü

• başından gecenler üzücü. kimsenin seni unuttuğunu sanma. elbette birilerinin hep aklındasındır. maalesef neye inanırsak inanalım her toplumun kendine özgü adetleri kuralları yuzunden insanların coğu hak ettikleri mutluluğu elde edemiyorlar. biraz üzüntünü yaşayacaksın. sonra kendini toparlayıp hedeflerine teker teker çıkacaksın. emin ol. sınırlarını sen belirlediğin sürece önüne gelen her engeli aşarsın. kararlı ol. canın sıkılırsa gel burada iyi insanlar var soru sor cevap ver eğlenmeye caliş. ergenler her ne kadar can sıksalar da onların keyfini kacırmasına izin verme. yazdığını okudum. uzun yazmışsın. hisli yazmışsın. dokunaklı yazmışsın. içten samimi yazmışsın. elimizde sihirli değnek yok dokunsakta hayatın bir anda değişse. enerjini değiştiremeyeceğin şeyler için harcama. biz burdayız sana destek oluruz.

0|0
    0|0
    • yaşımı küçültsem kimse anlamaz..dün bir bayanla tanıştım 19 yaşında sandı beni..çok güzel böyle göstermen dedi..sevineyim mi üzüleyim mi bilemiyorum..çok güzel nasipler çıkıyo..ama sırf yaştan olmuyo..annemide çok üzüyorum..hayatımı zehir ediyorum.

• şu link okusan.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• Her insanın bir sınavı var ders çalışmadan, sınava girmeden, okula girilmez. Cenneti kazanmak için tabi ki bir takım sınavlardan geçeceksin Hiç bir şeyden ümidini kesme nasibin ne zaman çıkacak bilemezsin sendeki üzüntünün aile ve çevre baskısından kaynaklandığını düşünüyorum sabredersen muradına ereceksin çok erkek var yaşı geçmiş ve hala namuslu kız arayan sadece kaderlerin kesişeceği günü bekliyorlar

0|0
    0|0
    • yaa ben çok ufak gösteriyorum.geçen pazar bir kadın oğluna istedi 4-5 yaş var aramızda buna rağmen kadın beni çok beğendiği için dil döktü.ben yaş mevzusundan başımın ağrımasını istemiyom dedim.sonra kadın telefonumu istedi.fakat oğlu bana kapılır korkusuyla aramadı..o bile kapıldığı için :(

• ben çıkıyorum benim mesai bitti istersen beni arkadaş listene ekle arada bir muhabbet ederiz onun dışında her akşamın bir sabahı vardır :)Allah yüzünden mutluluğu eksik etmesin ve inş gönlüne göre birini bulursun sana hayırlı akşamlar

• sağolun sizede hayırlı akşamlar

• Hayat çoğu zaman ters köşe yapar.Her defasında yıpranırsın ve yorulursun. Yaşam sevincin kalmaz hatta ama bir gün öyle bir zaman gelir ki herşey tersine döner.Yaş itibariyle önünde çok zaman var.Hayırlı nasipler çıkacak önüne.Sakın kendini yaşıtlarınla kıyaslama.Unutma ki yaşıtların, arkadaşlarının arasında mutluymuş gibi görünüp aslında senin yerinde olmayı isteyen çok kişi vardır.Şunu bekle bir gün biri çıkacak karşına ve sana yaşama sevincini katacak ve tüm acılarını unutturacak.Şu an ki durumundan dolayı bunlar sana hayal gibi de gelebilir ama hayat normalleşince bana hak vereceksin.Bazen böyle acıları yaşamak gerek.Bu acı tecrübeden dolayı belkide evleneceğin kişinin değerini daha iyi bileceksin.Unutma her hayırın içinde bir şer, her şerrin içinde bir hayır vardır...

0|0
    0|0
    • beni daha önce biri sevmişti.aynı onun gibi..ama onla yaşlarımız uyumluydunu dini açıdan beğenmiyodum.hiç bir kızın hayır diyemiceği biriydi çok zengin çok yakışıklı ahlaklı fakat dini açıdan zayıftı..onada aşık oldum ama kendi isteğimle vazgeçtim..onu 5-6 sene hiç unutamadım.kalbimde bir izi var hala..bunuda aynı şekilde sevdim 5-6 yaş ufak maddi açıdan ve kültür açısından uyumlu değiliz ama dini yaşantısından dolayı daha çok sevdim.

• onuda unutamamaktan korkuyorum.5-6 sene sürer anca :((

• Eş adayını Sen seçmeyi dene.Belki böylesi daha hayırlı olur.

0|0
    0|0
    • nasıl seçeyim.gideyim seni beğendim mi diyeyim..ben öyle biri değilim.

• olsun 5 6 yaş küçük biriyle evlen sende.

• babamla bile konuştum bu konuyu..erkek her zaman büyük olmalı dedi..1 2 yaş olabilir o da nadirdir dedi..

• sende surekli redetmissin erkeklik gurur diye bisey var ondan vazgecmistir

0|0
    0|0
    • hiç bilmiyorum.kendisi doğulu dayı kızıyla evlendirceklermiş çocukluğundan beri onları birbirine yakıştırmışlar..zaten o da napsın.o da haklı çok yaş farkı var..görüntü farkı olmasada en azından sevgisinin arkasında durabilseydi.yürekli olsaydı..ama öylede davranmasaydı.bende seviyorum diye ağlardım karşısında ayır ayırabilirsen bizi :(((

• anliyorum :) iyi birine benziyorsun umarim hayirli biri denk gelir kismet bu isler zorlamayla olmaz zamanini bekleyeceksin

• inş..Allah sizin karşınızada hayırlı birini çıkarsın inş.

• kesin vebalısın

0|0
    0|0
    • neden:( öyle dedin..bunları ağlayarak yazdım.ciddiye almıyosan dalga geçme

• daha yazsaydın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bir tek soru işareti görsem okuyacaktım ama sanırım bu soru değil.

0|0
    0|0
  • cok uzun yazmısın okuyamadım

0|0
    0|0
Yükleniyor...