Cidden güzel cevab verebilecek var mı :)

bu zamanlar herkes sevgili olmak için ''çıkma teklifi'' etmek zorunda gibi bu çıkma teklifi debilen şey nerden ilk çıktı allah aşkına yani ben hatırlıyorum eskiden de böyle sevgili olayları filan vardı ama 'çıkma tekifi'' kelimesini hiç duymamıştım cidden ilk nerden ne zaman geldi bu çıkma teklifi lafı, yani ''çıkma teklifinin'' tarihcesi ne nedir ne olabilir :)

0|0
11

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• tarihçesi hakkında fikrim yok ancak sandığınız kadar yeni bir tabir değil. teyzem eşiyle severek evlendiklerini söylerdi ona sorduğumda şu yanıtı aldım. Buluşma, birlikte bir yerlere gitme olayı olunca çıkmış oluyorsun. mektup tel olursa yani kısaca yüzyüze görüşmenin zor olduğu ama aşkın sürekliliği haline de severek evlenme diyorlarmış.

çıktığım kız, birlikte gezip tozduğum kız...

o zamandan kalma olabilir. örnek anne kzını methedermiş kızım kimseyle çıkmadı. ama kimseyi sevmedi diyemez o kadarını bilmez belki de.

teyzem de 57 yaşında bu arada

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Tarihçesini bilemiycem ama "Benimle çikar misin?" cümlesi on dört yaşindaki tatli bir ani olarak kalmali. Bana çok çocukca geliyo çünkü. Daha olgun şeyler söylemek lazim yani. "Seni daha yakindan tanimak istiyorum" derim mesela ben. E karşidaki de eşek değilse anlar birlikte olmak istediğimi

0|1
    0|0
Yükleniyor...