Sevgilimin ailesi okulu bitirmem için baskı yapıyor. Ne yapmam gerek?

13 yaşından beri 7 sınıftan beri beraberiz ilkokul aşkım Şu an 18 yaşındayız kendi aramızda 1 yıl önce yüzük taktık aile arası değil. Ama ikimizin de ailesi birbiriyle tanışıyor gelinim derler bana benim ailem ona damadım der. Askere giderkende nişan düşünüyoruz ama daha çok var bunlara. Ben liseyi bitiremedim 11. sınıfta kaldım ve tekrar devam etmedim açıktan okuyorum ama ne zaman biter bilmiyorum.. Biraz sıkıntılı bir iş yani. Sevgilimin ailesinin evine ne zaman gitsek bana ne zaman biticek lise en azından lise mezunu ol bu devirde tek maaş geçinilmiyor ama sürekli bana liseyi bitirmem için baskı yapıyorlar. Ben sadece annemle yaşıyorum babam vefat etti üzerimde belirli sorumluklarım var annem hasta maddi sıkıntımızda var. Benim babam üni ablam üni annem lise mezunuydu okumamış cahil değiliz ben bitiremedim sadece bunu bana diyen ailede ilkokul mezunu aralarından sadece bir kızı üniyyi kazandı şimdi sevgilimde lise mezunu. Kimseyi aşağılamıyorum ama beni böyle komplekse sokmalarından bıktım.Ve evlenince çalışmak istemiyorum.. Nişanlım sen herhalinde kabulümsün dediği halde bana sürekli her gittiğimde böyle baskı yapıyorlar artık usandım bıktım sürekli dile getirmelerinden... Sevgilimle konuşayım mı artık bu konuyu nasıl bir yaklaşım yapmam gerek? Lütfen akıl verin bana.. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

0|0
52

En İyi Erkek Görüşü

• Liseyi bitirmen senin açından iyi olur,2 gün sonra farklı olaylar olur,yalnız kalırsın,bir işe başvurdun mu sorarlar,meslek edirme kurslarına git,hem oku hem çalış,en azından ayakta kalırsın,nişanlın nişanı atsa,ya da sen peki sonrası,yada evlendikten sonra anlaşamadınız ve boşandınız,annem hasta diyorsun,bunları hesap ettin mi peki,

0|0
    0|0
    • Kuaförlük sertifikası alıcam ama benim düşündüğüm planlara var kendi dükkanım kendi işimi yapmak istiyorum. Onların ailesinde kimse çalışmıyor beni zorla çalıştırmaya çalışıyorlar. Evlendikten sonrada Allah korusun boşanırsam babamdan gelen maaşla kendimi geçindiririm.

• yine de iyi düşün,başkalara kızıp hayat felsefeni değişitrme,

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

• konuş ama idare etmeyi bilin he diyin kafanızdakini yapın bu kadar basit yarın öbür gün çalışmak isteyebilirsin belli olmaz olup olmadık şeylerle canınızı sıkmayın he tamam de geç...sonra istediğğinizi yaparsınız..akıllı ol akıllı:D

0|0
    0|0
    • Her seferinde öyle diyorum ama gına geldi artık atıyorum 5 kere gittiysem 5indede dedi.

• ahaha bumu sonuç :D

• Değil tabiki :) diyorum sana he tamam anne de bildiğini oku

Kızlar Ne Diyor 5

• ister çalış ister çalışma ama bence okuluna devam et ve sevgilinle bu konuyu konuş

0|1
    0|0
    • Ediyorum açıköğretim sınavlarına giriyorum ama bir günde 10 sınava giriyorum icabında 10 derse çalışamıyorum umutlu değilim ne zaman biter diye..

Ama sürekli bana bu baskı yapmalarından sıkıldım

• o zaman deki annen kabul etmiyor gibi görünüyor

• of valla kafam o kadar karışık ki içimi umutsuzluk sardı

• Sevgilinde lise mezunu görende kendi oğulları mühendis sanıcak yani alınmada bence baskı yapmaları çok tuhaf nişanlınla konuş bu konuyu rahatsızlığını dile getir nişanlın sorun etmiyorsa ve ailesinin sözüne giden biriside değilse gül geç takma derim.Ama tabi sen yine oku ilerde erkeklere hiç güven olmaz bir işin olsun ekonomik özgürlüğüne kavuş daha sonra evlen kesinlikle

0|0
    0|0
    • Ben seni herhalinle kabul ediyorum dedi ilk başlarda şimdide hala diyor. Benim planım kursa gidip sertifika almak güzellik veya kuaförlük kendi dükkanımı açıp kendi işimi yapmak. Ama hemen olacak değil sonuçta dükkan için bş miktar birikmiş lazım. Zamanla olacak. Sevgilim yarın gelecek konuşacağım ailen böyle istiyor eğer kafanızdaki çalışan bir gelinse ben çalışmak istemiyorum diyeceğim.

Ablası liseyi bitirdi ben üniversite okusamda evimde oturacağım diyormuş benim hakkım yokmu buna?

• bu senin hatın kimsenin karışmasına izin verme ister ailen olsun ister sevdiğin yaşıycak olan sensin ama unutma herseyin bir garantisi yoktur iki saniye sonra ölceğini bile bilemezken ona bu kadar güvenme benden sana bir tavsiye liseyi bitirmeye bak hatta üniversiteye girmeye çalış enazından kolundan altın bir bileziğin olsun mesleğin olduğu sürece özgürsündür

0|0
    0|0
    • Bende isterim bitirmeyi ama açık öğretim normal lise gibi değilmiş belli bir kredi biriktirmen gerekiyor öyle mezun oluyorsun ve çok zor ana derslerden bile çok az kredi veriyorlar. 1 günde 10 sınava girdiğimi biliyorum nasıl çalışayım 10 derse ben? Zor işte biraz.. Ama ben doktorada yapsam gitsem amerikada masterde yapsam çalışmak istemiyorum bunlar anlamıyor.

Benim planım var kursa gidip sertifika alıcam kuaför veya güzellik salonu üzerine.

• Kendi ayaklari ustunde durmak istiyosan kimsenin sana karismasina izin vermiyceksin istedikleri kadar konussunlar bu senin hayatin ve yasiycak olan sensin onlar degil yarin bigun yaslandiginda donup baktiginda pismanliklarin olmasin keske sunuda yapsaaydim diycegin seyler olmasin hayatta onune bak ve kimseye taviz verme

• Nişanlın, seni her halinle kabul ederim dediyse, ailesinin söylediklerini pek kafana takma bence sonuçta sen onlarla evlenmiyorsun :))

0|0
    0|0
    • Yarın bir gün sevgilim üniyi kazanırsa aklına girerler okumamış bilmem ne diye ondan korkuyorum

• liseyi bitirmek o kadar da zor degil bence

0|0
    0|0
    • Açıköğretim malesef zor..

Yükleniyor...