Kapat

Tanrı varsa neden bukadar insan aç?

Afrika niye aç? İnsanlar niye ölüyor? Sokakta evsiz insanlar niyevar? Halbuki dua ediyorlar hergün iyi olucak diye ama ortada bişey yok.

Niye böyle ? hayat niye böyle acımasız?

İlla aşık mı olmak gerekir hayatdan bıkmak için?

Çevrenize bakın. İnsanlar,Onların küçücük umutları.Sanki herşey daha iyi olacak.hayır herşey iyi olmayacak.

Sen çabalayacaksın herşey yapacaksın yinede bişey olmayacak niye mi?

Sen kaybedensin dostum.
Güncellemeler:
Müslümcü möminlere bakın panpalar hemen de üyelerin yorumlarını eksiyorlar :D düşünsene abi.yorum yapamıyosun eskiliyorlar gerçek hayatta baltayla seni doğramaya bile gelirler mk

0|0
1414

En İyi Erkek Görüşü

• " Çevrede kötülükler görmek Tanrı'nın yokluğuna kanıtsa, saçı-sakalı birbirine girmiş insanları görmek de Berberlerin yokluğuna kanıttır .. "

0|1
    1|0
    • Tanrı vardır ya da yoktur demiyorum da, sende çok dar açıdan bakıyorsun kardeşim. Tanrı kavramını onun yarattığı bir insanın beyniyle sorguladığının ve senin doğrularını onun gerçekleriyle karşılaştırdığının farkında mısın? Biz defterdeki birkaç harfiz, neden birimiz bozuk neden birimiz yamuk neden birimiz şişman diyoruz. Oysa defteri yazan için her harf aynı değerdedir ve amacı, bizim harf olarak düşündüğümüzden farklıdır.. Bence Tanrı kavramını daha düzgün öğren. Onu yargılayamazsın..

• Çünkü o Tanrı :D

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 14

• Soyle soylemem gerekir, cok insan gordum ac sokakta ve bunun bizi yaratan ile alakasi yok.

Dunyanin bu kadar acimasiz olmasinin sebebi bazi insanlarin bunu boyle planlamis olmasi.

Gunumuzde bazi ulkelerin ekonimisi ve politikasinin kritik bir durumda olmasinin sebebi ozellikle Afrikada bulunan ulkelerin, ilk olarak o ulkelerin tarihte yasadiklari haksizliklar ve gozunu para altin petrol ve guc burumus insanlarin onlara sormadan onlarin topraklarindaki butun varliklarin yani o ulkelerin ekonomisini ilerde ayakta tutucak zenginlikleri onlardan hic utanmadan calmasi, ve bu yetmezmis gibi o insanlari hayvan olarak saymalari, o insanlari ki avrupalilardan once birsuru icadi bumuslar, ve o beyaz insanlar yani avrupali barbarlar o insanlara zenci, kole diye hitap etmislerdir, onlarin hicbirsey bilmedigini kulturlerinin olmadigini butun dunyaya yaymislardir.

Bu eskidendi, HAYIR, maalesef bu tarihteki insani insan olmaktan utandiracak hatanin bugunde o ulkelerde surdugunu goruyoruz bu hata hicbir zaman silinmedi, ve o ulkeleri hala Avrupalilar yonetiyor, ordaki butun varliklari onlar yonetiyor, O kadar altin petrol ve birsuru varlik varken ordaki inanlar hala ac. Avrupalilar hala Afrikadalar ve gitmediler.

Ve bunlara ekleyebilecegim sey Afrika ulekelerini yoneten kisiler ulkenin yani afrikada yasayan insanlarin hergun haklarini ekmeklerini caliyorlar, bakarsaniz basbakanlarin hepsi zengin, devletin paralarini yiyorlar, hepsi yozlasmis ve surekli onlari MIAMI'de tatil yaparken gorebiliriz.

Dunyada bu kadar fakir ve ac insanin olmasinin sebebi bunlardir.

0|0
    0|0
  • Ne diyon bacım ya. Anlayacağınızı bilsem uzun uzun anlatırım da daha sen cümleye tanrı diye başlamışsın neyini anlatayım.

1|0
    0|1
  • tanrı yoksa nedir o içinizdeki umutlar

tanrı yoksa neyden neyi,kimden neyi bekler durursunuz

tanrı yoksa neden her karanlığı delip geçecek bir ışık arar durursunuz

tanrı yoksa o aç insanlar için içinizden ettiğiniz o iyi dilekler o dualar

kimden dilenir kimden istersiniz

0|0
    0|0
  • Tanrı her insana ayrı bir hayat vermiş. Kimisini zenginlik verip onu öyle imtihana bırakmış, kimisini de fakirlik verip onu öyle imtihana bırakmış. Diğer hayat için yaşıyoruz biz sonuçta.

0|0
    0|0
    • Tanrının katibesimisin sen nerden biliyon.herkesi imtihana niye bıraksın ki herkesi eşit yaratsaydı olmazmıydı?

• Herkes eşit olaydı kim ne için sınanacaktı kardeşim ya. Siz sadece bu dünyayı düşündüğünüz için böyle yorumlar yapıyorsunuz

• Soran arkadaşım yanlış anlamazsan: müslüman bir insanın düşünceleri seninkiler gibi olmaz bence.

• Aynen bende senin gibi düşünüyorum bazen Allah varsa neden yardım etmiyor neden bazı insanlar doğuştan güzelde bazıları çirkin neden dualarımız kabul olmuyor ?

0|0
    2|2
  • benim için her şey insandan gelir ..bir lokma ekmeği paylaşmayacak kadar bencil ve çıkarcıyım çünkü...hem yapmıyorum hem suçlu arıyorum

0|0
    1|0
  • şimdi teistler diyecekki: allaha samimiyetle inanmıyolar, ibadetlerini yerine getirmiolar bu yüzden

0|0
    0|0
  • Tanrının mazereti bu zaten.

"Ben sizi sınıyorum".

1|0
    4|2
  • Sinavona sokayim varsa.

0|0
    0|0
  • beyin sulanmış gibi

0|0
    0|0
  • Bu dünya sınav yeri çünkü.Bir tiyatro oyunu düşün.Senarist birine rol verir der ki sen hasta rolü yapacaksın, sen engelli rolü yapacaksın vs.Bu dünya da öyle işte Allah bize senaryoyu verir,der ki kimize sen aç rolündesin,sen hasta,sen fakir.Ama oyunun sonunda en çok alkışı kimin alacağı belli olmadığı gibi, dünya hayatının sonunda da en iyimiz,en iyi inanan ve cenneti en çok hak eden belli olmaz.İşte orda her şey adildir ve çekilen dertlerin karşılığı verilir.

0|0
    0|0
  • o açlıktan ölen insanlar cennete gidecek güya...

böyle kandırıyorlar bizi, ''tanrı var'' diyerek

0|0
    4|4
  • Katılıyorum sonrada niye ateistsiniz diyorlar. Tanrı sadece ona dua edip onun egolarını tatmin etmemizi istiyor (insanlara göre). Benim öyle bir Tanrım yok.

0|0
    3|4
    • Hele zorla kadınları sünnet etdiren müslüman ülkeler var bu nasıl bişey mına koyyim .

• dinimizde yok öyle birşey iyi incele derim :)

• Tanrının umrunda değil demek ki

0|1
    3|3

Erkekler Ne Diyor 13

• 0|0
    0|0
  • Elbette dünya aç ve savaşlar var Tanrı bu durumları görüyor ve biliyor ama imtihan ettiği için sadece izlemekle yetiniyor çünkü onların sabrını deniyor bakalım kulum benim verdiğim musibetlere sabredecek mi yoksa bana isyan mı edecek diye.

0|0
    0|0
  • Bıze anlatılan gıbı bır tanrı yok belkıde ama tanrının olmadığının ıspatı yok ben olduğuna inanıyorum fakat dınlerdekı gıbı degıl belkıde

0|0
    0|0
  • Müslümcü möminler soruya adam akıllı cevaplar verirken soruyu soran küçük Atoş eksilerle artılarla ilgilenmiş..

0|0
    0|0
  • Sen sor diye aç :D ne den ben zengin değilim :D

0|0
    0|0
  • Fazla şartlanmış bir soru öncelikle bunu söyleyeyim..

Afrika niye aç? Sömürüldüğü için, zenginler yoksullara kör baktığı için.. Bunda suç "komşusu aç iken tok yatan bizden değildir" diyen dinin mi yoksa o düsturu önemsemeyen insanların mı?

Evsiz insanlar konusu da aynı cevabın sorusu.

Aşk-meşk mevzusundaki yorumlar da kişiden kişiye değişir.. Ben aşıksam dünya benim için dönüyor diyebilirim. Bir başkası ise "böyle aşk olmaz olsun" der, acıların çocuğu çakma Emrah takılabilir. Bunda yaratıcının suçu ne? Sana un, şeker, yağ (beyin, kalp ve ruh) vermiş, sen onları değerlendirip helva yapamıyorsan bahane değil suçlu arayacak ve kendine varacaksın hep..

Normalde ciddiye alınmaması gereken bir soru.. Ama soru sahibi değil de "koskoca 8 level biri böyle dediyse böyledir" deme ihtimali olan genç arkadaşlarımı önemsedim yazarken..

İyi uçuşlar :)

0|0
    0|0
  • Afrika niye aç = dünyadaki ülkelerin kendini düşünmesinden dolayı,

insanlar niye ölüyor=kapitalist ülkeler kazanç sağlıyor savaş olan yerden daha çok para kazanılır

sokakta evsiz insanlar niye var?=Cumhuriyetimizin ilanından sonraki iktidarlar bu konuda kılını kıpırdatmadıkları için,

Halbuki dua ediyorlar hergün iyi olucak diye ama ortada bişey yok.= Allah'ın her duayı kabul edecek diye bir ayeti yok zaten anındada herşey olmaz,

hayat niye böyle acımasız?= sınavdayız dünya sınav sahnesi bizler figüran,

İlla aşık mı olmak gerekir hayatdan bıkmak için? = parasızda olsan bıkarsın emin ol,

Çevrenize bakın. İnsanlar,Onların küçücük umutları.Sanki herşey daha iyi olacak.hayır herşey iyi olmayacak.

Sen çabalayacaksın herşey yapacaksın yinede bişey olmayacak niye mi?

Sen kaybedensin dostum.= bu senin kişisel sınavın dostum kazanman sana bağlı inan veya inanma kalem sende, sen yazacaksın mutluluğunu veya ızdırabını.

0|0
    0|0
  • Varmı yokmu bilemedim ama elden birşey gelmez nereden geldim nereye gidiyorum bilemiyorum açıkçası

0|0
    0|0
  • Sopası yok ya ondandır :))

0|0
    0|0
  • Ama tanrı yok!

0|0
    2|1
  • Çok merak ediyorum. Çok zengin olsaydın bunları düşünür müydün? Açlıktan ölenleri, sokakta evsiz yaşayanları.

0|0
    0|0
  • millet aç die EVET TANRI YOK ALLAH VAR :)

0|0
    0|1
    • senın beynın varda ne oluyor evin yolunu bulabbılıyormusun :)))

• tanrı yoksa bunu insanlara soralım neden bu kadar insan aç

1|0
    0|0
Yükleniyor...