#KIZGİBİ

Orkid

Eski zamanlarda bakımlı bayan olmak nasıldı? Bence zor ve imkansız

Şimdi herkes şık ve bakımlı olmak ve olmasını ister. Özellikle dizideki bakımlı hatunlardan sonra çoğu erkek kriteriler değiştirmiş. Kılsız, fön çeken, makyajlı, manikürlü, pedikürlü bayanı görmek ister. Sizce eski zamanlarda bayanlar ne yapardı, böyle uğraş verir miydi, veya erkekler bu fazla sadellik ve doğallıktan bir süre sonra tiksinebilir miyidi yoksa aklına bile gelmezdi?

0|0
17

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• eskıden berı zamanına gore bı bakım varmış.annem 55 yasında genç kızlık fotoğraflarına bakıyorum benden süslü.ananemlerın zamanında bıle en azından bı sürme dıye bışey varmış.ayrıca kadınlar evde kendı ağdalarını yapıp alıyolarmışkı.su,şeker ve lımonla ağda yapıyolarmıs.parfum dıye bı şey yokmuş ama lavanta kokuları varmış.bı çok şey varmış yanı yınede.

0|0
    0|0
    • evet biliyorum gene de şu an artık kıllı olmak haram. Herkes takvime göre aldırıyor ben iyi hatırlıyorum doğal bayanları ağdasız, kaşlı, bıyıklı. Sanki fazlaydı. Ah bu suşeker karışımı sadomazoşizm gerçekten. Hiç denedın mı?:)

• evet hala var Çumraya gittim gördüm resmen orman:) Lazeri gözünü seviyim:)

Erkekler Ne Diyor 6

• Şiddetle yanılıyorsun. Hiç mi eski Türk filmlerine denk gelmedin. Nerde o 60 ların 70 lerin her yerinden asalet akan orasını burasını açmaya ihtiyaç duymadan akılları baştan alan abiye elbiseli uzun kenar şapkalı kadınları ; nerde şimdinin hormon problemli, altına don giymeden düşük bel giyen , totoşunun çatalını ve o bölgedeki kılları gösteren kokoşlar.

0|0
    0|0
    • geldi, gene de filmler aklına geliyor. Filmlerde herşey olabilir. Şimdi de açmayan çok var ben Anadoluda oturuyorum, açmayan oranı açan oranından fazladır. Küçükken hatırlıyorum bayanların kıllı bacaklar, bıyıklı olanlar, nerede şimdiki lazer, nemlendirici arındırıcı kremler. Herkes kıyafetlere odaklandı. Bakımlı olmak - hijiyeniktir kılık kıyafet değil.

• Dizilerdeki kadınları beğeniyoruz evet kadın da beğeniyor erkekte.Söylediğiniz gibi şık kıyafetler pürüz süz ciltler yapılı saçlar vs evet güzeller.

Ama dışarıda köşeyi döndüğümüzde karşımıza çıkan kadına aşık oluyoruz sorgusuz pürüz aramadan buda bir gerçek..

0|0
    0|1
    • doğrudur, dizideki bayanlar gibi olamayız, profesyonel destek alıyorlar netice, şimdi sizin sevgili kıllı olsa, eller ayaklar bakımsız olsa, uğraşmıyor mesela bu sizi rahatsız etmez mı?

• sayılır

• Tamamen anlasalim cozum icin gerekli herseye hazirim :)

• Bakımsızlık hiçbir zaman moda değildi ki!

Erkekler hiçbir zaman ayda bir duş alan kadınlardan hoşlanmadı. Temizlik her zaman cazibesini korumuştur.

Bakımdan maksat günbegün daha fazla açılmak falansa, o konuya hiç girmeyelim. Bambaşka bir mevzu o çünkü.

0|0
    0|0
    • o konu açmadımbile. Bakımlı olmak dekolteli olmak, mini etek giyemek değil. Beni için bakımlı olmak - kılsız olmak, 1 fark olsun değil mi erkeklerden, manikür pedikür yapmak, güzel kokmak ve v.s.

• Aynı şeyi kast etmişiz, güzel.

O yüzden de kadınların hiçbir zaman bakımsızlık gibi bir sorunları olduğunu düşünmüyorum. Dediğim gibi en fazla makyaj yapmamışlardır.

Yoksa kıllar vs her zaman alınırdı zaten.

• Bu konuda sanırım gelenekcıyım..eskıden kadının bakımlısı temız olanıydı..bunun dısında ellere kınalar sacları kil ile yıkamalar topuk taşı,sürme cekmeler ne bılım bı cok yontem vardı..erkege hazırlanmakta bu kadar kolay ve çabuk olmuyordu...ee sımdılerde oylemı yaa..lavaboda ayak ustu ıkı ruj , bıraz parfum..yanaklara bılmem allık falan..Kozmetık almıs basını gıtmıs...

0|0
    0|0
    • şimdi kolay ve... pahalı. Lazer, yüz bakım, ayak bakım, el bakım, maskeler, peeling ve v.s. Sen rutin 5 dak. express metod anlatıyorsun. O aradaki prosedür:) Anlaşıldı herkesin o eski zamanların hanımefendilerin özlemi var.

• eskilerde dergilerdekiler kıllıydı kıl sorun degildi şimdi net var kılsızları görünce kıllısı bögk çok kötü görünüyo, gerçi nefes alsa yeter diyende var, mesele denk gelmekte :/

0|0
    0|0
  • O zamanin erkegi pek bir agırmıs

Kızları ise cok bir hosmus…

0|0
    0|0
    • huyu, sadakatı, fedakarlık oranı, manni değerler kesinikle çağdaş insanlarla kıyaslanmaz bile. Peki bu yeter mı? Dış tam facıa düşenelim:)

• İcini sevdikten sonra dısını sevmemek imkansız gibi birsey

Yükleniyor...