Kapat

Balık sezonu açıldı. Siz hangi balığı tercih edersiniz?

Av yasağı kalktığından beri bizim mahallede pazar kurulduğu günler, her binadan balık kokuları geliyor; imreniyorum.

Yarın da pazar kurulacak; aksilik olmazsa bende balık alacağım. Sizce Şu an hangi balığın zamanı, ne alayım?
  • Hamsi al. Mısır unuyla açılışı yapın.
    A seç
  • Palamut bol diyorlar; hem balıkçı ayıklıyor; kolay iş.
    B seç
  • Ben çinekop severim; büyük balık iyidir.
    C seç
  • Ben sana bir balık söyleyim de lezzeti gör şıkkı.
    D seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
3244

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 43

• Yılan balığı diyorum ben. Tahminimce yılan balığını pek bilen yok. İstanbul gibi yerlerde bulma imkanımızda oldukça düşük. Nedenine gelirsek yılan balıkları temiz suları sever. Temizden kastım ilaç, pislik vs.. gibi şeylerin dökülmediği sular. Ayrıca durgun sularda olmazlar. Ve en olmazsa olmazı balçık. Duruma göre ya da bir tehlike anında balçığa(Suyun dibindeki çamurumsu toprak) dalıp kendilerini güvene alırlar. Akıntıyla beraber ilerlerler. Zehirsizlerdir, ısırmazlar. Kesinlikle tuzlu suda olmazlar. Sürekli tatlı su ararlar. Elbet denizlere giderler ama arayış her zaman tatlı sudur. Ve normal bir yılan kadar imkanı yok büyümezler. Denizde bulunan yılan balıkları ayrıdır. Farklı bir türdür. Isırırsa imkanı yok bırakmaz. Öldürmek kolay değildir. Bahsettiğim yılan balığı: link . Özelliklerine gelirsek çok fazla yağ depoludurlar. Tadını yakalayıp kendinizi kaptırırsanız 3 yılan balığından sonrası enerji patlamaları olabilir :D

0|0
    0|0
  • Her balık mevsiminde güzeldir.yılın bazı bölümlerinde daha lezzetli olur

Eylül de palamut

Ekim'de palamut torik çinekop

Kasım'da mezgit istavrit şarı kanat lüfer

Kar yağınca hamsi başta olmak üzere her balık güzel olur.

Önemli olan zamanında ve doğru yöntemle pişirmek. Yoksa her balık ayrı güzel

Ama favorim barbun!

0|0
    0|0
  • Palamut al diyecegim tanesi 15-20 tl olmus

Hamsi tava yap misir unuyla iyi gider diyecegim kilosu 15 tl olmus:)

sezon acildi ama balikcilar bile isyanda fiyatlardan hamsi 3 lira olmasi lazimken 15 lira.

Bence sen canin hangisini istiyorsa onu al baligin herturlusu guzel ama hamsi tava fena olmaz sabah sabah canim cekti vallahi hem yemeside kolay yaninda birde salata.

Afiyet olsun..

0|0
    0|0
    • öyle bir anlatmışsın ki benimde canım çekti :))))

• Oglen yemegide yemedim henuz su an bir kilo hamsi tava yerim :)

• hamsi sezonu tam açılmadı daha tadı olmaz kar düşücek yere..mezgit al pako mezgit derin yağda kızart lezzetlidir..imkanın varsa mangalda palamut..ortadan aç ikiye hafi,f baharatla ver mangala..afiyet olsun:)

0|0
    0|0
  • c şıkkını dedim dolayısıyla da mangalda lüfer ve çinekopa bitiyorum ama lüfer daha iyi çünkü büyük olduğu için löp etlerini alıp yemesi daha zevkli oluyor :D

0|0
    0|0
  • hamsi, sarıkanat, çinekop, çupra, barbun falan severim. tatlısu daha doğrusu gölet balıklarınden pek haz almam. neden bilmiyorum ama palamut denen balığı da beğenemedim.

0|0
    0|0
  • ben oylamadım ama favorilerim şunlar,barbun,çupra,istavrit,palamut,hamsi,1-2 tane daha var da aklıma gelmiyor,ama genel olarak denizden ne çıkarsa,ayırt etmem:D

0|0
    0|0
  • somon, en taze balık burada bulunur çünkü buraya direk karadenizden gelir sonra dağılır diğer illere hatta kamyonların peşine martılar bile takılır bazen

0|0
    0|0
  • Sarıkanat. Fırında hafif buğulama tarzında ve defne yapraklı kesinlikle denemenizi öneririm.

0|0
    0|0
  • Lagos

1|0
    0|0
  • kefal hele ki İzmir -karaburunun o enfes kefali herkese tavsiyemdir

0|0
    0|0
  • uskumru, çinekop, gölet balığı var turna dişlide denir onun tadıda harikadır.

0|0
    0|0
  • 3 favori balığım vardır..Palamut Lüfer Levrek...Palamut bu sene bol olduğu için hamsi bolluğu yaşanmayacak palamutun başlıca besin kaynağı hamsidir..Palamutu alacaksın ortadan boydan boya yarıp içine dilediğin sebzelerden yerleştirecek folyoya saracak taş fırına süreceksin biz buna bomba diyoruz..

Hamsi tam kıvamında değil şu an irisini zor bulursun..Mangalda tel ızgaraya dizerek pişirip rakıyla yudumlayacaksın irisini..

Ben sana bir balık söylim..Dil balığı..Tavuk etine benzer tereyağında kızartıp afiyetle yiyeceksin kılçıksızdır ayıklama derdi olmaz..Zıpkınla çok yakaladım pahalı balıktır nadiren ağa vurur..Keseni deler ama damağına benzersiz lezzet tattıracaktır..Alternatifi Çupra..

0|0
    0|0
    • arkadaş nasıl bir balık kültürünüz var helal olsun yahu. hep adını duyuyorum ama biz bu kadar zengin bir balık kültürü edinemedik.

• Uzun yıllar deniz kenarında ikamet etmek ve karadenizlilik diyelim..

• Bir Karadenizli olarak Hamsi zaten baştacımız. :) Ancak Somon ve Çipuraya da hayır demem :)

0|0
    0|0
  • mangalda çipura değişmem birşeye...ayıptır söylemesi tamda bugün yiyip sezonu açtım bende :D

0|0
    0|0
  • Bizde balık pişirmiyorlar ben çok istiyorum ama olmuyor :'(((

0|0
    0|0
  • hamsi tercihim her zaman fırında hamsi bol yeşillik ve cola harika oluyor...

0|0
    0|0
    • fırında hamsi hiç yemedim :O

• üni yıllarım arkadaşlarla benim evde toplanırdık fırında hamsi yapardım ilkbahar akşamı havada leylak kokusu çiçek kokusu dostlarla muhabbetin tadına doyum olmuyor hala o günleri arıyor gözlerim mazide...

• Levreği alıp altına soğanı doldurup fırına ver,üstüne de bir rakı on numara oluyor.

0|0
    0|0
  • Kalabalık diyorum ve 3 hayırla uğurlanıyorum

1|0
    1|3
  • Erkekler Devam
    23

Kızlar Ne Diyor 32

• sanırım damarlarında bir Karadeniz kanı dolanıyormuş ha uşağum :D

Balık şuan yalnız çok pahalı bilgin olsun.Hava sıcak gitti için balıkçılar pek memnun değil ağlara gelen paluklardan.Biraz soğudu vakit ve kurban bayramıyla ciddi düşüş gösterir.

Hamsiyi ,palamut,sardalye,çinakop, uskumru..çok sevdiklerim. heh bir de mezgit ekleyim hatrı kalmasın:))

0|0
    0|0
    • giresun luyum :))) ya benim annem hep hamsidir palamuttur istavrittir. öyle geniş bir balık yelpazesi yok gıcık oluyorum :O

• ordu :)) ehh biz ön ayak olcez :D

• Hamsi aşktır yaa :D kaynanam her hafta alır sırf ben seviyorum diye yapıp çağırır beni:D ha birde norveç uskumrusunu severim ama kılçığıyla uğraşmayı sevmiyorum :D

0|0
    0|0
  • hardal soslu somon

arkadaşlarıma yaparım çokda beğenirler ^_^

0|1
    0|0
  • ben karadenizliyim balığın her hali bana güzel geliyor :D ben sabah kahvaltıda bile balık yiyen bir insanım.. tavada, buğlama, fırında, mangal, tuzda pişirilmiş her türlüsü güzeldir balığın..

0|0
    0|0
  • Denizden babam çıksa yerim... Şu an Palamut ve Lüfer zamanı... Hamsi çıkar ama marmaradır saman gibi olur tat alamazsın... Tavsiyem palamut ve lüfer..

0|0
    0|0
    • 9bin olmuşsun nikini ilkkez gördüm ya la :( hiç mi sorularıma cevap vermiyorsun darıldım :O

• 1.5 yıllık uyeyım ama son bırkac aydır gırmıyordum :))

• Dil balığını çok seviyorum ama ankarada zor oluyor bulmak :/

0|0
    0|0
  • Sezon başladı ama hala çok pahalı balık ama ben balık yemek istiyorum dersen palamut ve çinekop için en uygun zaman

0|0
    0|0
  • Torik al.Palamutun büyüğü tadı daha güzel geçenlerde annem almış pişirdi yedik :)

0|0
    0|0
    • şimdi baktım; olabilir büyük balıklar lezzetli oluyor.

• Hamsi ya da istavrit al.

Ama büyük balıklar daha lezzetli oluyor genelde, palamut alabilirsin.

0|0
    0|0
  • :( annem balıktan hıc hoslanmadıgı ıcın yemegını yapmaz ve bız balık kulturunu hıc bılmeyız

0|0
    0|0
  • En iyisi çipura veya levrek. Bugün gidecektim balıkçıya yemeye unuttum yarına kısmet :D

0|0
    0|0
  • hamsiiii :) canım kalamar, ahtapot vs. çekiyor aslında ama hamsiyle idare edicez artık... :)

0|0
    0|0
  • palamut zamanı, hamsi için bekle havalar az daha soğusun.çok değil.

0|0
    0|0
  • hamsi al buğulama yaparsın :)

0|0
    0|0
  • çipura ve levrek :)

0|0
    0|0
  • zamanını falan bılmem de

palamutu cok severım

0|0
    0|0