Hem kapalı hem sevgilisi var dıyenler hem başı açık hem oruç tutanları görmez?

Bizim ülkemiz de a şuna bak hem türbanlı hem elele geziyor bir de kapalılar zaten hep kapalılar yapıyor diyenler kendileri hem başı açık hem namaz kılmaz ama oruç tutarlar:))))
Güncellemeler:
Herkesin inancı kendine.Benim gözlemledgm bir konu tabiki banane.sevgilim de yok sorum şu sizde öyle düşünürmüsünüz kendiniz tam degilken baskasına yarım dermisiniz?

0|0
1422

En İyi Kız Görüşü

• Şunu unutmayın mükemmel olan İslamiyet'tir , Müslümanlar değil... Bu yüzden İslamiyet'i Müslüman kardeşlerimizin hal ve hareketlerinden değerlendirmek çok yanlış. Çünkü biz ne yaparsak yapalım hep birşeyleri eksik yaparız, ve kimi zaman düşmem dediklerimize düşeriz. İslamiyet nizamdır, güzelliktir ve bizi koruyan bir dindir. Hak dindir. Ve bizi başı kapalı olup da el ele gezenlerin günahı kurtarmaz, hele ki açık etmek ve kınamak hiç kurtarmaz, bir insan en iyi kendisini adam edebilir, düzeltebilir ve nizama sokabilir. Başkalarının yaşam tarzını eleştirmeden önce insan ilk önce kendini eleştirip nasıl bir hayat yaşadığını gözden geçirmeli. Önce kendisi. Kendisini düzeltemeyenin başkasını düzeltmesi pek mümkün değil. Çünkü bu sefer "E sen de şunu şunu yapıyorsun" deyip atarlar başından. Ama nasihat vermez de, hal ve hareketlerindeki inceliklere dikkat edersen bu şekilde yanındakine daha fazla anlatmış olursun kendini. Bu böyle birşey.

1|2
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 22

• valla başı kapalı elele gezmek günah başı açık namaz kılmamak ama oruç tutmak sevap bunda bir sıkıntı göremedim.. oturupta bunu dert etmeseydin keşke.. biliyorsunki islamda fitne ve fesatlık baya günahtır yani eğer akşama kadar oturupta başı açıklara ne desem die düşünüyorsan hiç örtme başını açıl saçıl sevgilinlede elele gez namazda kılma az oruç tut ama dedikodu gıybet yapma bence.. herkez istediğini yapmakta serbesttir

2|1
    0|1
    • Akıl vermeyin huzur verin ne demiş tarkan:)))

• Beleşe can feda diyen ülkeyiz

• evet.. beleşe ne canlar feda oldu... yanlış anlama beni kimseye kastım yoktur bugün kapalılara haksızlık yapsalar onuda savunurum.. ama hepimiz türküz hepimiz müslümanız o açık o kapalı birbirimizden çok farkımız yok fark yarattırmayalım

• Her ikisi icin de sanane onane banane kimene? Nedir bu yargilama istegi? Isteyen istedigini dusunebilir. Dusunce ozgurlugu vardir. Yaptigin ve senin gibiler birbirimizi kirmaktan baska bir ise yaramiyor.

1|0
    0|0
    • Soyledigin kisilerden farkin yok suanda. Kapali ama sevgilisi var diye yargilayan kisiler var diyosun ama gelmissin burda acik ama oruc tutuyor diye ayni kisileri yargiliyorsun. Ne farkin kaldi?

• Kendisine bkmadan başkalarnı yargılayanlara sorum

• benim kafama takılan başını kapatıp dar pantolon,tayt,etek giyenler senelerdir türbanımıza karışmayın diye yanıp durdunuz şimdi başınızı kapayıpta neden başka bir yerinizi açıyorsunuz ya da götünüz fışkırcak derecede olan dar pantolonları giyiyorsunuz sizin kitabınızda yazmıyormuydu vucut hatlarınızı belli etmeyin kapatın diye ?

0|1
    0|0
  • Olayın iki yönü var bence birincisi eğer bir yola girdiysen başını örtüyorsan tam yapacaksın bu yönde bir eleştiri yapan varsa doğru söylüyor ama bir kısımda dürüst olmak gerekirse bu değerleri temsil etmediği halde çamur atmak için bunu dillendiriyor bu amaçla eleştirende var

0|0
    0|0
  • oo kapalılar neler neler yapıyor ben iyi bilirim

yalnız açıklarında onlardan fazlası var eksiği yok yani

ben artık çarşaf giymedikçe bayanların tamamını tesettürlüden saymıyorum

normal kişiler bence hepsi

1|1
    2|0
  • başı açık olanlara da haksızlık yapıldığını düşünüyorum.Kuran'da bir ayet var tam olarak hatırlayamıyorum şu ama;"bir başkasının sana yaptığı şeyi sen SAKIN başkalarına yapma!"der.Ama bugünkülerin çoğu öyle yapıyor.Ne kadr müslümanlar değil mi?Sanırım ILIMLI islam bu olsa gerek.Kitabı olmayan Ilımlı islam...

0|0
    0|0
  • Ahlak kurallarinin dini olmaz bunu bir ogrenemediniz

Tabi dindar olmakla ahlakli olunmuyor :-)

Kisaca ister basini kapa mini etek giy ister alkollu namaz kil

Baskasini rahatsiz etmedigin surece sadece senin sorunun

Biz buna anti arapizm diyoruz :-):-):-)

0|0
    0|0
  • kim kimi inancından dolayı yargılıyorsa onu eşşek tepsin

2|1
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • insanların kafası hep karşı tarafın hatalarını görmeye şartlanmıştır

1|0
    0|1
  • Aslına bakarsan insanlar bu yorumuyla şu gerçekleri kabul etmiş oluyorlar

1- Kapalı olmak en doğrusu en güzeli ve örnek alınması gerekenidir

2-Nikahsız ilişkiler ( sevgililikler) kötüdür

3- Kapalı olan ( örnek alınması gereken kızlar) sevgili ( nikahsız birliktelik) yaparsa bu hiçte uygun değildir, o zaman biz de deriz ki " aaa hem kapalısın hem de sevgili yapmışsın , bir DOĞRU bir YANLIŞ olur mu hiç?

işte bizim milletimiz böyledir. aslında gerçekleri bilir ama uygulamaz. hem kapanmanın doğru olduğunu bilir ama kapanmaz. hem de nikahsız birlikteliğin yanlış olduğunu bilir ama bu yanlışı seve seve uygular. sonra da bir kapalı bunu yaptığında hemen saldırırlar...

yazık ki ne yazık...

0|0
    0|0
  • bu konulara hiç girmemek gerek bence Allah katında kimin iyi kimin kötü olduğunu bilemeyiz

1|0
    0|0
  • güya öyle insanlar medeniyetli oluyor ve öyle düşünenler kafası açık beyinleri kapalı oluyor...

0|1
    1|0
  • sen burdaki yobazların ne dediklerine bakma ben seni gayet anladım .

0|0
    0|0
  • Alakaya maydanoz buna denir herhalde.

3|0
    0|1
  • Sanane? Kişilerin ibadetleri sana mı kaldı?

1|1
    0|1
  • şaçını örtmekle cennete gidilmez.

3|1
    0|1
  • Haklılar. Saçmalamışsın.

0|0
    0|0
  • Bırakın milletin inancına tanım getirmeyi.

0|1
    0|0
  • güzel :) eferin sana kız :)

0|0
    2|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 13

• Baş örtüsü takmak , oruç tutmak, namaz kılmak ayrı bir şey. Sevgilinin olması ayrı bir şey.

Sen bu ikisini nasıl bağdaştırdın da bu sonuca vardın merak etmiyorum çünkü senin de diğer geri kafalılardan farkın yok...

Arkadaşım dini inancı, siyaseti, diğer konuları birbirine karıştırmayın!

Ben başım açık gezerim ama namaz kılmak ayrı bir şey.

2|0
    0|0
  • yaa bırakın bunları herkes aynı Mevla'ya hesap vericek herkes

kendi hatasıyla günahıyla meşkul olsun

2|2
    0|0
    • Anlatmak istdgm buydu.

• keşke böyle anlatsaydın annem çünkü kelimeleri insanlar farklı yorabilir

anlamak istediklerini anlayabilir

sende aynı şekilde bu soruları sormaya bile gerek duyma

İnsanlar neyin ne olduğunu çok iyi biliyorlar

• Annem derken?neyse herkesin aklı kendine

• ne alaka ? baş örtüsü takınca dört dörtlük mü oluyosun başı açık olanların namazları oruçları kabul olmaz diye bişeymi var ? senin gibi gösteriş için kapananlar olduğu sürece ülkemiz dahada kötüye gidecek

2|2
    0|2
  • Burda soru göremiyorum; güncellemeyle soru sor. Ayrıca +5 verdim.

0|0
    2|0
    • Anlamamışlar ki ne sorcam benim ayrıstrdgmı sanıyolar hey allam:)

• çünkülüm soru sormamışsın, eleştirmişsin açıkları :( yani öyle algılanmış.

• Açıkları eleştirmedim kendilerine bkmazlar ona laf atarlar dmek istdgm ama neyse.öyle sorsaydm da böyle cevaplar gelrdi.:)

• Sanane banane insanların yaşayışından , bize ne inançlarından ve de ibadetlerinden.

2|1
    0|1
  • Bu durum tamamen nefısle alakalıdır. Kısı nefsıne engel olamıyordur zaaflarına yenık dusuyordur; bır yerden kapanıp dıger yonden sevgılısı vardır kı nefsını tam anlamıyla tebıye etmemıstır. Ya da dıger yonden acıktır ama olabıldıgınce ıbadetlerını yapar; nefsıne engel oldugu muddetce kı sahsen bu gruba gırıyorum.

Ancak bır tesetturlu bayanın; nefsını bırcok seyden koruması gerektıgıne ınanıyorum yıne de. Veya bır ımam hatıp ogrencısının ahlakını duzeltmesı gıbı...

0|0
    0|0
  • herkes biririni düzeltmeye çalışmasa ortada problem kalmaz.herkes kendi inançlarıyla kendi ile ilgilensin.

0|0
    0|1
  • kapalıysan sevgılı ıle ele ele dolasılmıycagınıda bılırsın sonucda yanındakı senın nıkahlı esın degıl dogru bulmuyorum ben acıkcası

0|0
    0|0
  • çünkü kapalıların duyguları olamaz sevemez onlar odundur diğerlerine göre öyledir

ama yinede edepli olmalı tabii

0|0
    1|1
    • Turbanli insanlarin duygulari tabiki vardir.

Gercekten islamiyetin gerektirdigi gibi ve Allah korkusu ile kapanmis kimseler yapmalari ve yapmamalari gereken seyleri iyi bilirler. Yalandan dekor yaparak basini ortup bilmemnerelerini acanlar ile onlari ayni kefeye bile koymam ben olayi saptirmadan yorum yapin.

• Ornek verecek olursak yapmadigim birseyi yaparak resimlerine baktim ve senide gercekten turbanli kadinlarin arasina koyamiyorum basortun olmasada olurmus o kiyafetlerle.

• olabilir koymak zorunda değilsin

• Saçmaladın.

1|0
    1|2
  • Onyargilardan kurtulmak gerek.

0|1
    0|0
  • kapalı olmakla ne alakası var kız kapalı her haltı yiyor madem kapalı günahtan kendini sakınıyor niye kapanıyor kadınlar erkeklerin nefsini çektirmemek için değil mi yanlış mıyım ? e sen onla yan yana yürü el ele gez nikahlı eşin olmadan doğru mu değil göz göze gelip iç geçirmek bile günah başka bir erkeğe kadına kapalının kendini haramdan sakındığını görebiliyoruz o yüzden de yapmasını yanlış buluyoruz

0|0
    0|1
    • Dinimize göre zaten günah.burdaki konu farklı.

• Bu ne diyor ki ben anlamadım?

• E tamam iste başım açık ama oruç tutarm diyen neyse o da odur

• Onları da görüp inançsız oldum sen dert etme.

2|2
    1|4
Yükleniyor...