Ilginç kütüphane tasarım planları

merhaba arkadaşlar,

şu anlarda en çok istediğim şey birer kütüphane açmak.(ileri de maadi imkanlar el verirse tabi)

ne bileyim böyle değişik bir şeyler istiyorum sadece mimari olarak değil teknik teknoloji açısından da farklı olsun.yani okumayı sevdirecek tarzda olsun.teknoloji+mistisizm bir arada yani fikirler ?
Güncellemeler:
tam anlatamadım galiba k.bakmayın mesela mimari açıdan şöyle bir yapı link
böyle bir yerde kitap okumayı kim istemez ki :) teknik kısmı var bir de onun ne olduğunu bende bilmiyorum basit bir şey değil sevdirecek bir şey arıyorum okumayı.

0|0
03

En İyi Erkek Görüşü

• Seni tebrik ederim ameliapond'un Türkiye versiyonu. O kadar hayırlı bir şey düşünmüşsün ki Seni caan ı gönülden kutlarım.Bir kütüphane açan bir hapishane kapatır.Ayrıca yenilikçi düşüncende çok hoş.Ama maalesef orjinal degil çünkü aynısnı ben yıllaaaaaaaar önce düşünmüştüm. Yapacağın iş kitaplıkları meşeden yaptırmak sağlam ve kullanışlı olur.Elektronik devrelerden çok mekanik elle çalışan sistemlere ağırlık vermen lazım ki bunun için bir tasarımcı tutman lazım.Hem egzotik hem de teknolojiden daha uzak ve daha işlevsel.Düşünsene tamamen elektronik bir kütüphane yapmışsın bir yıldırım çakmış bütün devreler yanmış işin yoksamühendis tutup herşeyi sıfırdan düzelttirmeye çalış :D bir de kitapların içeriği çok önemli.Millet dostoyevski yüzünden bütün rus yazarları aynı zannediyorlar.Halbu ki rusların roman tarzı bizim kültür ve yaşam tarızıma o kadar terski okurken cinnet geçiriyorsun.Kitapların içeriği de çok önemli.Dışı janjanlı olupta içi laf salatası olan kitap çooook en iyisi her bir kitabı bizzat denetleyip gerçekten okuyucuya bir şeyler veren kitapları raflara dizmek.Örneğin melissa P. nin cinsel maaceraları ve yunanistan yaşam tarzını yansıtan 101 fırça darbesi sadece insanların beynini bulandırırken bilim teknik dergilerinden oluşan seri kitaplar hem insanları eğlendirir hem de evrenin haritasının insan beyninin en kküçük yapı taşı ola nöronların mikroskop altındaki görüntüsüyle bire bir aynı olduğunu öğretir.

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim egzotik olması daha ön planda tabi ki ve kitapların işlevi.tam oalrak ne düşünmüştün bu konuda ve hangi düşünce de karar kıldın sevgili dostum :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 2

• Bu hayalin mi yoksa parayı bulduğunda yapıcağın bir sey mi ?

0|0
    0|0
    • parayı bulduğum da...

• benim de sorunum bu işte.mimariyle kütüphaneye çekecek bir şey bulduk varsayalım.kitap okumaya çekecek bir şey bulmak gerekli.yıllardır yapılan bu kitap okumanın öneminden bahsedilir uzun uzun.tam anlatamıyorum çünkü toparlayamıyorum.anladığını varsayıyorum.

• Umarım gerçekleştirisinde fazla umut etme ..

• Duvara şekilli bir kutuphane yer de kaplamaz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...