Kapat

Canım çok yanıyor arkadaşlar; size içimi iyice bir dökmek, sizlerle dertleşmek istiyorum.

Ben, 22 yaşındayım. Şu anda bir devlet üniversitesinde Türkçe Öğretmenliği okuyorum. Yüksek puanlar aldığım halde başıma bazı talihsizlikler geldi ve ancak 22 yaşında başlayabildim üniversiteye. Çok geç kaldım yani, ama ne yaparsınız; hayatımı kurtarmak tek amacım. Zaten çok üzülüyorum, canım çok yanıyor geç kaldım diye.

Ev tuttum, bir de arkadaşım var yanımda, sınıf arkadaşım. Ama evde televizyon yok, bilgisayarımız da yok. Hatta arkadaş televizyon getirmiş ama uydu cihazı almamız lazım. Bayramdan sonra Rabb'imin izniyle halledeceğiz inşallah onu da. Bilgisayarı da şöyle yapmayı düşünüyorum: Elimden geldiği kadar para biriktireyim, ondan sonra 1 ay-2 ay geç de olsa alayım bilgisayarımı. Arkadaşımdan da memnunum hani, çok şükür bir sıkıntımız yok, tam kafama uygun, dediğim gibi; sınıf arkadaşıyız zaten. Evle ilgili anlatacaklarım bu kadar.

Şu anda da canım çok yanıyor. Neden mi? Geç kaldığıma üzülüyorum bir yandan, bir yandan ileride öğretmenliği yapabilir miyim, yapamaz mıyım, bana uygun mu diye düşünüp ona canım yanıyor, şu yaşımda babam asgari ücretle çalıştığı halde baba parası yiyorum, buna da canım çok yanıyor... Daha bir sürü şey... Sınavlara yönelik, gerçek sınav formatında, özgün test soruları hazırlıyorum, ileride bu çalışmalarımın yararlı olacağını düşündüğüm ve Türkçe'ye ilgim olduğu için Türkçe Öğretmenliği'ni seçtim zaten. Ama Osmanlıca dersinden korkuyorum, bu da canımı yakıyor. Çünkü; ben, yatay geçişle memleketimdeki üniversiteye gitmek istiyorum. O yüzden; alttan ders bırakmamam ve ortalamayı tutturmam lazım. Yaşadığım memleketteki üniversiteyi istiyorum deyince yanlış anlamayın; ailem yaşadığım memlekette değil, yaşadığım memleketin 130 km uzağında bir ilçesinde yaşıyorlar, yani onlarla birlikte olma gibi bir derdim yok, muhallebi çocuğu değilim çok şükür. Neyse... Şu anda tuttuğum evde ev sahibi yazın da kira istedi. Benim durumum da iyi değil, babamın durumu da iyi değil. O yüzden; yazın boş kalacak bir yere neden kira vereyim? Ev sahibiyle kontrat imzalamadım daha, 8 aylığına imzalayıp seneye başka bir eve çıkacağız arkadaşla. Tabi ben yatay geçişle memleketime gitmezsem. İnşallah giderim ama yatay geçiş zor diyorlar, bu da çok canımı yakıyor.

Bazen bırakıp gideyim diyorum; ama gitsem de rezil olacağım, gitmesem de. Okumayana pek adam gözüyle bakmıyorlar, evlenirken bile tahsilin ne diye soruyorlar, siz de biliyorsunuz. Hem geri dönersem yüz karası olur benim için. Öğretmenliği kazanıp da bırakmak hem bana yakışmaz hem de etrafımca hor karşılanır. Neyse; daha fazla uzatmak istemiyorum. Siz zaten benim derdimin ne olduğunu, ne anlatmak istediğimi, canımın nasıl yandığını ve sağlıklı bir çıkış kapısı aradığımı anlamışsınızdır kardeşlerim. NE OLUR, ALLAH (C.C.) RIZÂSI İÇİN BANA YARDIMCI OLUN. CANIM ÇOK YANIYOR ŞU ANDA, İNANIN AĞLAMAMAK İÇİN ÇOK ZOR TUTUYORUM KENDİMİ. ALLAH (C.C.) RIZASI İÇİN; BANA MORAL VERMEK İÇİN DEĞİL DE NE DÜŞÜNÜYORSANIZ SAMİMİ VE DÜRÜSTÇE SÖYLEYİP BANA YARDIMCI OLUN. NE OLUR. ÇOK KÖTÜYÜM BEN :(

Güncellemeler:
Bir de; şu anda oturduğum evi bulmama, bir dekan yardımcısı vesile oldu. Ben geçen gün, buraya ilk geldiğimde babamı arayıp ona, okulu bırakıp memlekete geri döneceğimi söylemiştim. Yanılmıyorsam ondan sonra babam dekanı arayıp bana yardımcı olmasını, bir sıkıntımın olup olmadığını bana sormasını istemiş ondan. Sizce bu, babamın bana çocuk muamelesi yaptığını mı gösteriyor?

0|0
21

En İyi Kız Görüşü

• 22 yasinda olmanin neyi kötüki, yani 30'unda bile giden var, yanlis düsünüyorsun, Rabbim böylesini yazmis demekki kaderine, hem ne biliyorsun belki hersey çok daha güzel olacaktir? Seçtigin meslekte güzel sonuç olarak, geç olsun güç olmasin. Ama babanin sana verdigi emegi, senin derslerine verecegin emegin karsiligini bos çikarma, canin yaniyorsa bu sorumluluk aldigini gösterir yani olgun birisin. Sen yaparsin ben inaniyorum kardes Allah herseyi gönlünce versin, yatay geçis olmasada dert etme elindeki firsatlari iyi degerlendir yeter.

0|0
    0|0
    • Elimde değil kardeşim, yapamıyorum. Babamdan aldığım para haram değil tabii ki; okumak için veriyor bana o parayı, hem de çok hevesle veriyor. Ama ben kendime yediremiyorum. Benim yaşımdaki insanlar çalışıyor, hatta çoğu evli, çocukları olan bile var. Ben şimdi evlenicem demiyorum; evlenmek için en çok 2 senem var daha, en önemlisi de kendimi toplamam gerek önce. Ama olmuyor be kardeşim, yapamıyorum. Öğretmenlikten de korkuyorum, yapamam diye; acaba başka bir meslek mi yapsam diyorum :(

• Önemi yok ama bence hata ediyorsun sonunda hep yipranan sen olursun, birak bu gereksiz kuruntularini.

Saglicakla kal.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• sen şimdi gözlerini kapa ve vazifene devam et madem istediğin bölümdesin bu konuda bir sıkıntın yok babanın şimdi sna harcadıkları helali hoş olsun sende eline paran geçince ona güzel şeyler yapıp onun gönlünü alırsın hiç tasalanma

0|0
    0|0
    • Elimde değil kardeşim, yapamıyorum. Babamdan aldığım para haram değil tabii ki; okumak için veriyor bana o parayı, hem de çok hevesle veriyor. Ama ben kendime yediremiyorum. Benim yaşımdaki insanlar çalışıyor, hatta çoğu evli, çocukları olan bile var. Ben şimdi evlenicem demiyorum; evlenmek için en çok 2 senem var daha, en önemlisi de kendimi toplamam gerek önce. Ama olmuyor be kardeşim, yapamıyorum. Öğretmenlikten de korkuyorum, yapamam diye; acaba başka bir meslek mi yapsam diyorum :(

• Bilmiyorum, kafam çok karışık. Dün rahattım, sanki dünyalar benim olmuştu. Hatta namaz kılıp dua ettim, Allah'ım bu meseleleri kapatıyorum, bir daha açmıycam diye ama yine dayanamadım. Böyle, ''kapatıyorum'' demekle de olmuyor. Acaba kesin kapatıyorum demek yerine düşünmemeye çalışıp zamana bırakmak daha mı sağlıklı acaba

• Bir de; şu anda oturduğum evi bulmama, bir dekan yardımcısı vesile oldu. Ben geçen gün, buraya ilk geldiğimde babamı arayıp ona, okulu bırakıp memlekete geri döneceğimi söylemiştim. Yanılmıyorsam ondan sonra babam dekanı arayıp bana yardımcı olmasını, bir sıkıntımın olup olmadığını bana sormasını istemiş ondan. Sizce bu, babamın bana çocuk muamelesi yaptığını mı gösteriyor?

Erkekler Ne Diyor 1

• zaten belli sıkıntıların var. olan olmuş. artık olan şeylere takılmayı bırak ve kaderini yönet. kabaca sana bolbol din ve erdal demirkıran öneriyorum. dostu Allah olanın sırtı yere gelmez vesselam ;)

0|0
    0|0
    • Belli sıkıntıların var derken?

• 22 yaşında üniversiteye başlaman osmanlıcadan korkma maddi özgürlük vs... lütfen en kısa zamanda erdal demirkıran in ilk kitabından başla. çok yardımcı olur. genç beyin al bir tane de.

Yükleniyor...