Aşık insan neden arabeks dinler?

Aşık insan neden arabeks dinler özellikle Türk toplumu ? Kendimde de böyle anlarım olur çoğu zaman.

0|0
411

En İyi Erkek Görüşü

• Aşkı acıyla yaşayan tek toplumuz da ondan. Aşk acısı çekmek adeta hoşumuza gidiyor. Bir kişi için yanıp tutuşmaktansa (ya utandığımızdan ya da ayıptır klişesinden) gidip de açılamayız. Eeee bunun sonucunda da gelsin damar :D

Gitmeeee, azrail son nefesimi almadan gitmeee,

Gitmeeee, topraklar bedenimi sarmadan sarmadaAaaAAn gitme! :D :D :D

Örnekte de görüldüğü üzere... Adam önce öleyim sonra git diyor bakınız. Başka hiçbir ülkede bu tutku, bu arzu yoktur mesela... :) Örnekler çoğaltılabilir... Mesela:

bir sise sarap sirdasim olsun yanimda sigaram mezesi olsun sakin bana dokunmaa tas bastim bagrimaa kadehlere merhaba askim sana elvedaa.. :)

Adam sevgilisi hariç herşeyden medet bulmuş sanki... Güleriz ağlanacak halimize... Olm git konuş! Yooook illa o şişenin dibi bir görülecek, akciğere sigaradan tüberküloz inecek önce bir... Sonra aşk acısından verem oldum... Lan bir git, kızla konusamamanın verdiği cereyandan bir deri bir kemik kalmış ee sonra derki aşkın beni ne hallere düşürdü...

E düşme :D Neden düşüyon? :D

Cevap: Maalesef Türküz! :D

Saygılarımla...

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• ben Türkiyenin bütün şarkıları film ve dizilerini beğenmiyorum olsa olsa 5 10 şarkı ve 1-2 film 2-3 dizi beğeniyorum onlarıda kmse beğenmediği için yayından kaldırılıyor yani televizyon başına geçip çekirdek yiyip sabah komşulara gidip ay bak dün kuzey onla kavga etti sonra kızda kaçtı görüyonmu gız hatçe insana çok komik geliyor fakat gerçek

0|0
    0|0
  • bence çok saçma bir müzik türü. örnek : adam sevdiğinden tekme yemiş. kanka biralar benden bu akşam deyip içkiye vurup kendini avutma çabasında damara bağlar ve içindeki o acıya tuz basar acıbasar basarda basar. sonra bira mide bozacak şarkı moreli ikiye katlayacak sabah baş ağrısı ne oldu kız geri mi geldi yo ! olan yine sana oldu boş iş damar dinlemek. bu durumda at kendini diskolara daha iyi

0|0
    0|0
  • müzik sarhoşluk etkisi yaratıyormuş..bu nedenle insan çok sevindiğinde ya da çok üzüldüğünde sarhoşluk ihtiyacı hissediyormuş..arabeske gelince insan ruhunu sarhoş edebilen her müzik arabesktir..mesela norveçlilerin arabeski black metal..

0|0
    0|0
  • arabeskten nefret ederim ya :D o tamamen ruh haliyle alakalı, türk olmakla değil. yani bir insan depresifse, kendini sıkmak üzmek istiyosa arabesk dinler.

0|0
    0|0
  • bizim türkler aşık olmasada dinler =) sabah 7 de serviste dinlediğim şarkıları duysan dersinki şöför gecede 5 ayrılık yaşıyor =)

1|0
    0|0
  • aşık olduklarımız bırak erosun oku nu zeusun şimşeği girse g.tüne anlamazlar bizi

bizde mala bağlarız o bizi sklemezken. çek babam çek

0|0
    0|0
  • arabeskten nefret isminden bile

ama yabancı muzik dinlerim ask oldugumda

0|0
    0|0
  • Seveni anlatır çünkü.

0|0
    0|0
  • artık arabesk dinleyen mi kaldı pop kültürü olduk

0|0
    0|0
  • Evt çoğu sefer bundan kaynaklanır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• çünkü ağlamayı ve şikayet etmeyi seven bir milletiz. aşkla ilgili dertlerin çoğunun çözümü basit ama biz söyleyip, ağlaşıp dertlenmeyi daha çok severiz :)

0|0
    0|0
  • Öldürseler arabesk dinlemem

0|0
    0|0
  • rakıyla iyi gidiyor diyemi acep:)

0|0
    0|0
  • Damarlardan geliyor sanırım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...