Gusül abdestini doğru mu alıyorum?

-İlk önce normal banyomu ediyorum daha sonra avret yerimi yıkıyorum sonra avret yerimi kapatarak besmele cekip niyetleniyorum

-Daha sonrasında ellerimi 3 kere bileklerime kadar yıkıyorum yıkadıktan sonra 3kere ağzımı calkalıyorum 3 kere burnuma su cekip yıkıyorum

-Daha sonrasında basımdan su tutarak ayak parmaklarıma kadar su tutuyorum önce sağ tarafıma sonrada sol tarafıma

- Daha sonrasında da daha dikkatli bir sekilde kulaklarım,göbek deliklerim olsun basımdan baslayarak ayak bileklerime kadar her yerimi ovusturarak yıkıyorum en sonda ayaklarımı yıkayıp cıkıyorum...

Doğru alıyormuyum arkadaslar? Allah'ın izniyle namaza baslamak istiyorum ama adım adım öğreniyorum bundan emin olduğum vakit asama atlıcam insallah :))

0|0
310

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeş Sana Naçizane Tavsiyem., İlçe Müftülüğüne Git. Orada Hanım İlahiyatçılarda Var .Onlar Sana Yardımcı Olurlar... Burda Yazılan Bu Tür Şeyler Ancak Senin Kafanın Karışmasına Sebebiyet Verebilir... Yani Gözlerin Görsün Anlatılanları Kulaklarında Duysun.. ..

Ne Güzel ,"ALLAH'Kabul Etsin Niyetini...!

"ALLAH" Utandırmasın...

2|2
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• Yanlış bişey yapmıyorsun ama şu önce sağa sonra sola baştan başlayarak aşağı gibi şeyleri sırayla yapmana gerek yok. İyice yıkanman ve temizlendiğine emin olman yeterli.

Not: feto bu şeylerle ilgilenmez beyin yıkar o:))

1|0
    0|1
  • pek doğru almıyorsun önce ellerini yıkıyorsun sonra avret yerini daha sonra niyet ederek ağzına ve burnuna üç kere su veriyorsun daha sonra bütün vucudunu toplu iğne uçu kadar kuru kalmayana kadar yıkıyorsun ve çıkıyorsun

1|1
    0|1
  • 3 kere sağ 3 kere sol 3 kere başına suyu dökuceksın sonra 3 kere sağ kasık tarafın 3 kere sol kasık tarafını sonra toplu iğne başı kadar boşluk kalmıcak seklde boydan yıkancan ilk kısımlar doğru bunlşrıda yap

1|0
    0|1
  • Eskiden duş yok banyo yok, rabistanda su bol değil.

O yüzden 3 kere orana sür 3 kere burana sür temizlik yapmaya çalışıyorlarmış.

Sabun desen hakgetire.

Şimdi gir duşun altına bol bol yıkan temizlen. Su da sabun da yeterli.

1|0
    0|1
  • Önce başına sonra sağına,soluna sırayla birer kere yapıp 3 e tamamlıyorsun.Burnuna iyice çekmen lazım.

1|0
    0|1
    • Burnumdan sıkıntı cok yasıyorum ya ameliyat oldum bide iyice yakmadıkca ikna olamıyorum burnumdan su aldığıma :D o yüzden baya su cekiyorum burnum yansada idare ediyorum o yüzden dikkat ediyorum o kısma :)) Evet bir dahakisinde öyle yapıcam sonra en son yaptığım gibi yıkancam iyice bitiricem, tesekkürler

• Sünnete uygun olanı gusüle niyetlendikten sonra,normal namaz abtesti gibi alıp,en son başına,sağ,sol,tekrar baş,sağ,sol,baş,sağ,sol diye devam edip son ayaklarını yıkıyorsun,çıkarken sağ ayakla çıkıyorsun,girerkende sol ayakla giriyorsun.

• FARZLARI DOĞRU YAPIYOSUN BUDA ABDESTİN GEÇERLİ OLMASI İÇİN YETERLİ SÜNNETİNİ YAPMAK ZORUNLU DEĞİL

1|0
    0|1
  • Adım adım ilerlemeyi gerektirecek bir durum yok. Namaza direkt geçiş yapabilirsin.

1|0
    0|1
  • ya biri çıkıp surda videolu anlatsa :P

0|0
    1|1
  • Feto'ya sormak lazim sakıncali bir soru.

0|0
    1|3

Kızlar Ne Diyor 3

• sağ ayakla ve besmeleyle gırılır

- once guzel bı yıkanılır

- sonra normal abdest alınır

- sonra tekrar gobek delıgı kulak delıgı el ayak avret yerı aklına gelen her yer bol suyla cıkanır

-sonra nıyet edılır

- 3 kere agza - 3 kere burna su cekılır

-once sol kola 3 kere su dokulur

-sonra sağ kola

-en sonra basından asagıya 3 kere su dokulur . su dokulurkende bı dua edılıo sonra suyun altına tamamen gırılıp sonra kez heryere su dokulup cıkılır.

- bende bole bılıorum canım :)

1|0
    0|0
  • küpe deliklerini unutma...

1|1
    0|1
    • Onlarıda yıkıyorum canım :)

• 3 e tamamlamaya çalış herhangi bir özel durumun yoksa canım..

• tamam canım sağol :)

• gusülden önce normal abdest de alınıyor diye biliyorum ben.gerisi aynı

1|1
    0|1
Yükleniyor...