"Tamam, belki ibadetlerimi tam yapmıyorum ama..." ne demek?

"...ama en azından Müslümanım!"

Bu ne lan!? "Tamam belki işimi kaytarıyorum ama en azından devletin memuruyum" demekten farksız...

Hadi ben kafirim ve varsa Allah denen tanrı, cehennemliğim (sorgusuz, sualsiz :) ); peki siz..? "Ben dinimi böyle yaşıyorum... Sana ne!" ben de onu diyorum zaten: Bana ne, ama Allah'a (tekrar belirtiyorum: Varsa) ne diyeceksin: "Ben senin dinini böyle yaşıyordum, sana ne!" mi diyeceksiniz..?

Hani, inanmayanları yaptığını iddia ettiğiniz şeyleri -çoğunu, belki de fazlasını- kendiniz yapın, sonra "benim iman dolu göğsüm var"...

Yukarıdaki hicvim haricinde, iki sorum var: Bu mudur ilahi adalet (sizlerin azıcık yanıp çıkması)..?

ve bu davranışlarınız İslam'a (en azından insanları dininize davette) zarar vermiyor mu?

Teşekkürler...

0|0
78

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

• kimsenin diniyle de dinsizliğiyle de ilgilenmiyorum. dolayısıyla başkalarının benim inancıma kafayı takmasını anlamsız, saçma ve komik buluyorum. ve aynen dediğin gibi "sana ne" !

0|3
    2|0
    • Ben komik bulmuyorum... :)

• Amentobello...

• dio vi benedica :))

• Kimisi de çıkıyor, ayet/hadis inkar ediyor sonra ben müslümanım diyor :) Kuranda mesela ''Maide suresi 33. ayet'' bölümünü inkar ediyor. Sen Allah'ın dediğini inkar edersen nasıl müslim olacaksın :)

1|1
    2|0
    • profil resmi çok manidar.

ayrıca o ayeti sadece o kısmını alma bir kitabın nasıl bir cümlesi ana temayı vermiyorsa sadece bir ayetde anlatılmak isteneni vermez bir önceki ve bir sonraki ayeti de okumak gerekiyor.

• Sayın Soyutsalsomut,

Yeri geldiğinde "ibret" vermek için TEK bir ayeti sunarsınız, ama biz bir ayetteki mantıksızlığı gösterince, "diğer ayetlere bakalım", "Kur'an'ın tamamına bakıp, öyle değerlendirmek gerekir" vs.

Bunun adı "ikiyüzlülüktür"... Yapmayın, etmeyin...

• Hiçbir zaman tek ayeti savunmadım ibret vermek içinde tek bir ayeti savunmadım. Beni öldürmeye çalışanı napim ben eline kılıç verip öldür mü diyim ordaki verilen hükümler ve o hükümlerin neye göre verildiği belli.

• Hayır sadece sana sanane diyoruz.

1|1
    2|0
  • tamam sen haklısın.

0|0
    1|1
  • benim kalbim temiz :d

0|1
    1|0
  • Bide şu var. Islam hoşgörü dini, inanmazsan kafanı keserim o hesap

4|1
    3|4
    • kım demıs muslumanlıgın ınanmazsan kafa keserim dini oldugunu, sen mi diyorsun bunu ? böyle saçmalık görmedim ya daha ne ile çamur atacagınızı şaşırmışsınız bilginiz yoksa acın bıraz kitap okuyun

• hadi lan zilli düdk.. bir b.k bildigini sanan bir kokonasn eger i kadr biliyrsan tartisalm kim hakszsa o digerinin gorusunu kabl etsn ? tabi yerse

• Tartışmaktan hiç kaçınmadım,senin gibi kendini bilgili sanan ama bir halt bilmeyen cok insanıa haddini bildirmişliğim var.ama önce o uslubu düzelteceksin,

sen beni nereden tanıyorsun hakaret ediyorsun, ama biz senin peygamberimiz uckuru bozuk olduğunu biliyoruz.kutsal dediğiniz kitap muhammedin uçkuru üzerine kurulu.

Önce o pislik akan ağzını düzelt,sonra gel bişeyler ögreteyim sana. Öyle peygamberin gibi,allahın gibi mahalle ağzı ile konuşma bana. Soğan erkeği seni.

Erkekler Ne Diyor 8

• ibadetlerimi yapıyorsm Allah ile benim aramda

yapmıyorsam da Allah ile benim aramda sorgulamk kimseye düşmez

0|1
    1|0
  • devlet memuru ile müslümanı kıyaslaman son derece yanlış.devlet memuru sorumluluğunu tam yapmalıdır kaytarmaya hakkı yoktur.ama Allah müslümanlara kaytarma(günah işleme) hakkı tanımıştır.hadis; "Eğer siz hiç günah işlemeseydiniz, Allah Teâlâ hazretleri sizi helak eder ve yerinize, günah işleyecek (fakat tevbeleri sebebiyle) mağfiret edeceği kimseler yaratırdı."

bu mudur ilahi adalet soruna gelince, Allah herkese eşit hak tanımıştır.herkes sonunda edebiyen cennete gitme ve ya edebiyen cehenneme gitme ve ya azıcık yanma hakkına sahiptir.ortada adaletsiz bir durum yoktur.sen islama olan ön yargıların ve karşıtlığın yüzünden son derece mantıksız düşünüyorsun ama farkında değilsin.

1|1
    0|0
    • İslam'ın kendisi mantıksız...

Niye yaratıldık? İbadet için...

Niye ibadet için yaratıldık? Allah öyle istedi...

Allah niye öyle istedi..? Allah'ın iradesi sorg... Laaan! Bas git... :)

• islamda mantıksızlık yok.mantıksızlık sende.dinimize göre Allah, insanları kendisine kulluk etsin diye yaratmıştır.ve yaratmadan önce insanlara kulluk vazifesini yapanları cennetle ödüllendireceğini, yapmayanları cehennemle cezalandıracağını söylemiş ve insanlardan söz alarak yaratmıştır.ama ben bunları boşuna yazıyorum.çünkü sen sığ düşüncelerin içine hapsolduğun için farkedemiyorsun bazı şeyleri.uçak düşeceği ve ya ölüm geldiği anda yazdıklarımın doğruluğunu teyit edersin.

• Yazdıklarınız hala mantıksızlıklar silsilesi...

Uçağın düşmesini bekleyeceksem, parmaklarınız yorulmasın...

• Eskiden dindarlar bu soruya muhatap olurdu hor görülür ezilirdi ,bu eziklik onları iktidara taşıdı ve onları ezenlerin hükümet kanunlarını birer birer kaldırmaya başladılar ,and'ın kaldırılması ve başörtsü yasakları ve bir çok sözde kanunlar.Allahın cilvesine bakki eskiden mahkum olanlar şimdi hakim durumdalar.

0|0
    1|0
  • doğru söylüyorsun.ama devlet memuru kaytarsada sonucta devlete güvenmiştir.memur olmayan devlete sırtını dayamayan neye güvenecek .insan kusurlu bir varlıktır.ibadetini yapmadığında (cok büyük günah işlemedikçe adam öldürmek gibi) bilirki yaradan onu affedebilir.ama ateist için durum böyle değildir.inanmadığı için affedilme durumuda yoktur.

0|0
    0|0
    • Bir ateistin affedilme gibi bir durumu olmadığı için bir müslümandan daha iyi bir insandır o vakit...

Sizin argümanınıza, bunu sunarım... Kaldı ki; devlet mi size güvenmeli, siz mi devlete..? :)

• Rahatım... Rahat olduğum konusunda rahat olunuz... :)

• önemli olan bu dünyada müslüman olmak değil son nefesini verirken müslüman olarak ölmektir.zatn imanı zayıf olan kişiler bu dünyada ne kadar müslüman olsalarda ölüm anında kelimei şehadeti getirmeyenler kafir olarak ölür ve bizim dinimize göre böle.

0|0
    0|0
    • "Son nefesi verirken müslüman olarak ölmek"...

Tamam arkadaşım, imanlı öl sen... :)

• inş. allah tüm müslümanlara imanlı bir ölüm nasip eder.

• Kimsenin dini bizi ilgilendirmez abicim, her koyun kendi bacağından asılıyor.Bizim sorgulamamız gibi bir durum yok.

0|0
    0|0
  • hep aynı rolun adamı

yine o yine aynı konu:)

1|1
    1|0
  • OK ßYYY ...

0|0
    0|0
Yükleniyor...