Suça bulaştım ve sonucu ne olacak?

Açık açık anlatacağım arkadaşlar sizde istediğinizi söyleyin bana.. Gezi olaylarına bulaştım. Terör örgütü lehine slogan atmak suçundan emniyete çağrıldım ifadem alındı. Parmak izimi aldılar, numarayla resmimi çektiler ve bir polis bana bir daha bulaşma bir şey çıkmaz bu işten dedi.. İçim rahat değil ne olacak bilmiyorum. Çok pişmanım. Ailem bilmiyor. Bunalıma girdim. Yemeden içmeden kesildim.. Benim hayallerim vardı ama o numarayla resim çekmek, parmak izimin alınması beni suçlu gibi gösteriyor.. Evet solcu yanım vardı ama sonuç bu.. Hayatım mahvolur mu? Susma hakkımı kullandım savcının önüne çıkacağım. SONUÇ ne olur bilmiyorumm birşey deyin bana..

0|0
57

En İyi Kız Görüşü

• Gezi olaylarına bu şekilde bulaşıp senin durumuna düşen çok arkadaşımız oldu. Sen kendine göre doğru bir şey yapmışsın ki ben de seninle aynı fikirdeyim. Evet yaşadığın şey senin için kötü bir anı olmuş ama düşünsene bir, belki daha kötü şeyler olacaktı belki içeri alınacaktın gerçi savcının önüne daha çıkmamışsın ama oradada bu söylediğin gibi sende herkes gibi orada savunduğun tarafın sloganını attığını söylersen tahminimce iş daha kötüye gitmeyecktir. Benim sana tavsiyem bu konuyu ailenden saklamaman. Eger saklarsan ileride bu ortaya çıktığında daha çok suçlu durumuna düşebilirsin.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

• Bence de birşey olmaz Polis dediyse zaten doğrudur ki göz korkutmak için alıyorlar salıyorlar.. Yahu tecavüz edene bile 6 ay hapis cezası veren ülkenin emniyetinden be beklersin ? :))

0|0
    0|0
    • Ne beklersin diyecektim :D

• Kendi rızamla yaptım demiyor , dedirttiriyorlar.

Ayrıca bir karar ver artık 23 mü 24 mü 9 aymı 6 aymı :)

• İllahlah ettirdin bana tamam sen haklısın :)

• Kamu kurumlarında çalışamazsın ayrıca bursun filan varsa kaybedebilirsin. Malesef terörist damgasıda vuruyorlar

0|0
    0|0
  • muhtemelen diğer arkadaşın dediği gibi artık devlette çalışma izni vermeyebilirler ama tutuklama vs olmaz uyarı alırsın 5 sene içinde suça bulaşmamaya bak yoksa ceza çarpı iki olup içeri atarlar

0|0
    0|0
  • suçunu kabul edersen pişman olduğunu belirtirsen savcı bunu gözönünde bulundurup hafifletir veya af edebilir.terör örgütüne destekmi verdin bide ..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Gezi eylemine katıldın bende katıldım ama yasa dışı örgüt adına neden slogan attın onu anlamadım. Gezi eyleminin amacını anlamamışsın demek ki. Malesef yasa dışı örgütler saçma sapan guruplar gezi eylemine gölge düşürdüler.

0|0
    0|0
    • ortada bir yasadışı örgüt yok sadece slogan attığım için bunlar oldu. sloganda şu: her yer taksim her yer direniş.. bunu yasadışı örgüt sloganı sayıyorlar.

• Onu bende attım ondan bişey çıkmaz. Korkutmak için almışlar demekki. Ayrıca burda yasadışı bir örgüt yok ki:))

Hiç birşey çıkmaz içini ferah tut. Ortada suç bile yok neyle suçlayacaklar ki. O resimler bile fasa fiso çekilmiş.

• kamu kurumlarında iş hakkını kaybettin hakkında kovuşturmaya yer olmadığına dair beyan vericek savcı serbestsin ama devlet kurumlarında işi unut artık..

0|0
    0|0
  • bişicik olmaz :) içini rahat tut !

melih gökçek e twitter da küfür etmediysen gerisini salla gitsin !

adam önüne geleni mahkemeye veriyor

0|0
    0|0
  • Her hangi bir şekilde savcı delil bulup sana dava açarsa ve davada aleyhinde sonuçlanırsa , 2009 da ertelenmiş olan cezan üstüne eklenir.

0|0
    0|0
    • peki savcıyla konuşursam olayı açıkca anlatırsam dava açmayabilir mi?

• 23 ya da 24. 9 ay son olayda verilen ceza. 6 ay geçen sene. :S aman Allah akıl versn cümlesine..

tamam dedirtseler bile kmse inanmaz :S yahu 14 yaşında kız tövbe :s neyse :S

• işte bunlar hep yıldırma politikası.

0|0
    0|0
  • ohhh iyi olmuş be ibret-i aleme ders olur işallah

0|0
    0|0
  • :) sanırım sabaha polis soruşturma açar sana hadi hakkında hayırlısı olsun

1|0
    0|0
Yükleniyor...