Neden Siyasi Partiler, bazı imgeleri benimsemişlerdir ?

Toplumumuzun genel olarak değeri olan imgeler, siyasi partiler tarafından "sancak" olarak kullanılıyor bunun sebebi nedir ? İşin tuhaf tarafı, bunu halk da benimsemiş vaziyette. Eğer bu imgelerden herhangi biri hakkında birşeyler söylesen ya da olumlu birkaç cümle kullansan direkt olarak "bu eleman şu partiyi destekliyor" damgası yiyorsun. kıçı kırık bir parti, benim değerim olarak gördüğüm birşeyi kendisine mal etti diye ben bundan bahsedemiyecek miyim ya da sırf o partiyi desteklemediğimi göstermek için bu değerimden vaz mı geçeceğim ? Ben genelde siyasi muhabbetleri çok da seven birisi sayılmam ama toplum olarak elimizde bulunan 2-3 değerin de bazı partiler tarafından sahiplenilmesi sayesinde, herhangi bir konuda bir insana biraz birşeyler anlatmaya çalışsak hemen siyaset konuşuyormuşuz gibi bir cevap alıyoruz.

Bunun yanlış olduğu aşikar olduğu halde neden bu gibi davranışlara devam ediyoruz ve neden sırf imgeleri uğruna bu partilere yakınlık besliyoruz ?

Asıl beni rahatsız eden kısım ise insanların bu imgeler sayesinde karşısındaki kişiler hakkında önyargılara sahip olması. Neden Allah, kitap dediğim zaman a partisini destekliyor imajı yiyorum ya da Milliyetçilik, Turan desem başka bir partiyi; ya da Atatürk desem ?

Zaten bu imgeleri muhabbetimizden çıkarsak, geriye ne kadar konuşulacak ve üstünde derinlere inilebilecek konu ve muhabbet-starter kalıyor ki ?

Sırf bu duruma sinir olduğum için aslında bu tarz imgelerin siyasi partilerin olmadığını, toplum olarak ve millet olarak bizim değerimiz olduklarını; önyargılarımızı bunlar üzerine kurmamamız gerektiğini öncelikle çevreme anlatmaya çalışıyorum ama bu konuda bile başarısız olduğum insanlar var (Yani içinde bulunduğumuz durumu kabul edip ona göre hareket eden, ona göre bazı değerlerinden vazgeçmiş ve bu konuda at gözlüğü takmış insanları kastediyorum) .

Bu at gözlüklerini çıkarabilmenin bir yolu var mı ?

0|0
53

En İyi Kız Görüşü

• Bu yüzden bu sözü seviyorum ;

AKP olmadan Dinimi, MHP olmadan Ülkemi, CHP olmadan Atatürk'ü Sevebilirim..

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

• ben partilere inanmıyorum farklı ideolojileri savunuyor gibi görünseler de aslında özünde hepsi aynı bir öğretmen 2 milyar maaş alıyor milletvekili 20 milyar hangi partiden olursa olsun ortada çok buyuk bir gelir eşitsizliği var ama hiçbir milletvekili de bu eşitsizlik demiyor başa geçseler o insanlar mı savunacaklar bizi herkes kendi çıkarında bence

0|1
    0|0
    • Bu da zaten pek çok yönden bozuk durumda olduğumuzu gözler önüne seriyor. Milletvekilleri, bu ülkenin yönetiminde söz sahibi olan insanlar ve bu yüzden mantıklı olarak halk/vatan yandaşı kararlar vermeleri gerekir, kendi ceplerinin yandaşı olarak değil; halkın da bu yönde karar verecek insanları oraya getirmesi gerekir. Ama hangi durum tam olarak gerçekleşiyor ki sanki ?

• halkın yönünde karar verecek insan olduğunu sanmıyorum varsa da bunların sayısı bir elin parmaklarını geçmez bence hem zaten öyle düşünen iyi insanlar iktidara gelemez gelse bile o güç onları adaletsiz olmaya zorlar

• İmge hee zaman olmustur insanlari hareketlendiren bir seydir imge bie seyi smge eder ve bu insanlardaki dusunceyi tetikler. İmge insanlari kend tarafina cekebilmek icin var bnce dogru simgeyi imge halina getirirsen amamclar icin kitlelerce insani cekersin. Ataturk diyince herkes laik diye dusunur ataturk burda smge olur amaclar icin. Bu iyi yonude var kotu yanida burdada artik dusunme yetisi giriyo insanlari ayiriayo

0|0
    0|0
    • Peki, buna benzer birşeyi bir arkadaş daha söylemişti ama neden değerimiz olarak gördüğümüz imgeler ya da simgeler, en çok oy alan siyasi partiler tarafından paylaşılmıştır ? Bu değerlerimizin hepsini birden kullanarak daha geniş bir kitleye hitap edilemez mi ? ve zaten sırf bu "paylaşılmış değerlerimiz" sebebiyle halk olarak çok da birlik içinde sayılmayız şu anda. Bütün bu değerleri birleştirerek ve bu yolda adımlar atarak, hem halkı daha fazla birleştirmiş hemde daha büyük kitle toplayamaz myz

• İmge amaclara ilgi cekilmek icn kullanilir. Partilerin kullenmasini nedeni insanlari kendine. Ckmekdir unutma insanlar sadece szle harekete gcmez gorsel seyler daha etklidir reklamlar. Mesala ornek hayatimizda hepsi olmsi imkansiz her imge farkli nir seyi simgeler ve anlami olur bazilari zit olur nunu hayatiizda kullanamayiz o. Zaman bak imgeleri birlestirilmesiyle olmaz her biri zaten bir dusun eyi temsil edip insanlarin akli da yer birakmistir bnimseyen insan var benimsemeyen. Ama imge

• Birlestirmek yerine. Tammam amaca hizmet eden imge yaratilir dogrusu bu bnc sonucda dusunceler amaclar farkli imgeninde farkli olmasi daha dogru olur birlesmeyi kimse kabul etmez

• İmgeler taraftar çekiyor...

0|0
    0|0
    • Neden tek tek seçiyorsun peki bu imgeleri ? 3ünü birden seç, 3üne de hizmet edecek şekilde adımlar at. Mantıken çok daha fazla taraftar çekemez misin? Hatta bu sayede birbirinden ayrı olan toplumumuzda birleştirici bir güç olamaz mısın ?

• NSDAP zamanında hem milliyetçi hemde sosyalist imgeler kullanarak baya taraftar toplamış ve iktidar olmuştu. Mantıklı dediğiniz.

• okumadım ama güzelmiş ^_^

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• tamamen rekabetçi ruhdan gelen birşey , o imgeyi taşıyarak işte ben bunu savunuyorum biz daha iyiyiz biz bir birliğiz manasına getirilen olgusal bir takım şeyler.

0|1
    0|0
  • Kardeş çok uzun yazmışsın okumadım valla.Hakkını helal et

0|0
    0|0
  • vayy türkçü adam muhabbet-starter diyor

0|0
    0|0
    • Evet, profil resmimde ay-yıldız var .. Ne pis ırkçıyım ben be.. Yabancı kelime kullanmak, türkçülük değerini ortadan kaldırıyor çünkü; mahvediyor ..

• hayırlısı

Yükleniyor...