Açık öğretim mi anadolu lisesinde devam mı?

Merabalar. Açık öğretime geçmeyi düşünüyorum soruları falan çok basit oluyor. Zorunlu dersler falan veriliyormuş 192 kredilik ders verince de mezun sayılıyormuşum. Benim okulum bana en az 160 kredi verecek zaten ama kararsız kaldım. Dersten geçti sayılmak için 20 sorudan 9 tanesini doğru yapmak falan gerekliymiş. Ama benim hedefim 485-490 yapmak falan. Yani anadolu lisesine gidiyorum zaten taban puanı da 465 olan bir lise. İyi de yani ama ne bileyim. Tam gün falan oldu. 7 saatim okulda gidiyor. 14:30 da çıkıyorum okuldan. Sayısalcıyım bu arada. Sizce devam mı edeyim son sınıfa yoksa açık öğretime mi geçmeliyim?

0|0
52

En İyi Erkek Görüşü

• Saçmalama,açıkdan üniversite kazanılmaz git.anadoluya gidiyorsun potansyelin yüksek demekki.Bir kaç saat için kendine yazık etme

0|1
    1|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• Ben 3 sene anadolu lisesinde okudum şuan 4. sınıftayım ve açıköğretime geçtim. Okul kendimi bildim bileli bana bir zaman kaybı olarak gelmiştir ve öylede. Eğer kendi içinde disiplini sağlayabilen biriysen,yani evde boş boş yatmak yerine adam akıllı ders çalışıcaksan okulda zaman kaybetme derim..Mutlaka dersaneyede gidiyosundur bilemediğin soruları anlaymadığın yerleri birine sorma imkanında var..

0|0
    0|0
    • Ben korkuyorum ama gene de. Ya yapamazsam? korkusu var bende bolca

• Yapmak istedikten sonra yapilamicak bisey yoktur. Farzetki ilk senende kazanamamis ikinci sene tekrar sansini deneyen bir ogrencisin. O hirs azim ve istekle yapabilirsin. Okulun sana kattigi hicbisey yok. Simdi dersaneler ciktiktan sonra okul dersini dogru duzgun dinleyen adam kalmadi bnu kabul etmek lazim. Devletin anadolu lisesi hocalarida bir havalar bir havalar cevresinde zaten bir suru ogrenci. Her soruna ne kadar vakit ayirabilcegi supheli..

• mıllet anadolu lısesını kazanayım dıye harıl harıl calısır sende kazanmıssın aof ye yzılıcam dıyorsun.bırakma orgun her daım ıyıdır

0|1
    0|0
  • gerçekten anadolu lisesine giden biri böyle bir fikre durduk yere girişmez diye düşünüyorum

0|0
    0|0
    • Daha fazla çalışmak daha fazla puan yapmak demek :)

• Bende öyle yaptım bir de dil öğrencisiydim rahat oluyor tavsiye ederim

0|0
    0|0
    • Dil rahat olur elbette ama sayısal..bu sene mat lys ve fizik lys nin yarısını göreceğiz yani..o da var bir de.

• E tabi o da var. En iyisi devam et

• okulda cogu dersten test çözmek ıcın ımkan verıp anlayış gosterıyorlarsa, okulda sorunun yoksa hocalar konusunda geçme derim açığa geçip daha cok çalışırım dusuncesı var sende ama zaten anladığım kadarıyla derslerın ıyı bu sene zorlanmassın. sadece yoğun olcaksın. ama okulun faydası var neden dersen ıster ıstemez senı dısıplıne sokuyo zorunlu olarak okula gıdıyosun ve okulda ders dışında test cozebılıysun. açığa geçersen de kendine bir disiplin uyduracaksın. ha bide sayısalmışsın daha iyi olabilir. açık lise sınavları zor olmaz zaten 20 soruda 9 rahat yaparsın. birde şu husus var ben sana sunu onerırım -ben öyle yapıcam- ailen yanındaysa bu sene elınden gelenı yaparsın ıstedıgın yer olmazsa seneye daha rahat ve verımlı calsıır ıstedıgın yere gıdersın. gerçekten verımlı calısan bırıysen acık mantıklı

0|0
    0|0
    • Haklısın ya şu disiplin olayında. Bazı hocalar izin veriyor bazıları vermiyor test çözmeye belli değil ne yaptıkları kendileri de karar verememiş anlaşılan şimdilik. Seneye çalışma işi yaş. Dersaneye de Tam burslu gidiyorum. Bu sene kazanmam gerek hayırlısıyla

• Bu sene gcenlern çoğu pişman olacak

Erkekler Ne Diyor 1

• okuldan gelıcek ortaoğretm puanınıda hesapla ona göre secımını yap

0|0
    0|0
Yükleniyor...