Obsesyon belirtisi olabilir mi?

2-3 gün kadar önce aklıma çok değişik kötü düşünceler gelmeye başladı. Örnek olarak;

- Babama aşık olursam, acaba aşık mıyım?

- Kuzenimle balkonda otururken onu itme düşüncesi

- Simetri takıntısı

Özellikle babama aşık olduysam gibi saçma sapan ve iğrenç şeyler aklıma geliyor. Ve her babamı gördüğümde kendimi berbat hissediyorum. Ki ben babama aşık olmak istemiyorum. Bu yaşadıklarım istemsizce aklıma geliyor. Eğer ilaç kullansam bunlardan vazgeçer ve kurtulabilir miyim? Lütfen yardımcı olun delirmek üzereyim

0|0
27

En İyi Erkek Görüşü

• Obsesyondan ziyade bipolar bozukluk gibi geldi bana... Bu tarz şeyler kişinin zor zamanlarında ortaya çıkar. Stres altıındaysa sana o stresi çıka,rtan şeyden kaçmanı tavsiye ederim. Ha halle ya uzaklaş... ma bitir bir şekilde. İlaç kullanmak bence faydalı olur ancak ilk önerim asla ilaç olmaz. Biraz hayata sıkı sıkı tutunmaya çalışmanı tavsiye edebilirim. Çok iyi anlaştığın biriyle dertleş. Çimen tedavisi uygula kendine mesela. Havalar sıcak git bir parka bahçeye çıkar ayakkabılarını yalınayak çimlerde dolaş. Çok huzur verir insana... Hatta bir parça çim kopar ve kokla. Bundan daha sakinleştirici birşey olamaz. Eğer yine kurtulamıyorsa o zaman Profesyonel birinden yardım al. ama ilk etapta ilaç düşünme...

Sağlıcakla kal!

0|0
    0|0
    • Hangi özelliğimden dolayı bipolar bozukluk?

• Tamam teşekkürler

• Rica edeirm. Geçmiş olsun...

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• banada olmuştu bir süre böyle kendimi mutsuz hissettiğim bir dönemde noluyor lan bana filan demiştim acayip acayip düşünceler geliyordu aklıma seninkiler kadar uç örnekler olmasada sonra kendi kendine geçti biraz psikolojik kafanı birşeylere çok takıyorsan moralin bozuksa ondan kaynaklanıyor olabilir doktora gitsen ne yapacak sanki ilaç verecek türkiyede yaşıyoruz sonuçta adam gibi ilgilenmezler bence hiç bulaşma bir süre daha bekle yine devam ederse ondan sonra git doktora bence.

0|0
    0|0
    • Eskiden de vardı 5 yıl önce falan ama bu kadar ileri değildi. Sürekli içime atmıştım şimdi birileriyle paylaştım doktora gideceğim yine de belki bir yararı dokunur

• geçmiş olsun iyileşirsin inşallah bir an önce.

• Teşekkürler

• Hassas bir insansın o kadar, birşeyi değiştirmeni gerektiren bir durum yok. Babana aşık olup, onu düşünerek bişiler karıştırmıyorsan bir sıkıntın yok. Kötü bir şeyi düşünmek değil fiilen icra etmek seni kötü bir kız yapar.

0|0
    0|0
    • Zaten istemiyorum ama babamı gördükçe sürekli aklıma geliyor :(

• O zaman korkularınla yüzleş, git babanın boynuna sarıl babacım seni çok seviyorum ben de. Babandan uzaklaşma.

• ben de her sabah burnu delik çoraplarımı şöle bir elime alır giysem mi acaba bugün diye çılgın tehlikeli bir fikre kapılırım. manyakça...

0|0
    0|0
  • Bnde msafirlikte cay icrken dolu brdagi etrftaki brine atsam ne olur dye dsunuyom ;)

0|0
    0|0
  • Oha çok cool bir hastalık belirtisi.

0|0
    0|0
  • Olabilir inş. yoktur da çok berbat bişey bu obsesif kompulsif bozukluk denen meret. Obsesyonların artmadan psikologa git bence eğer yoksada için rahat etmiş olur.

0|0
    0|0
    • Peki psikoloğun verdiği ilaçları kullanırsam bu belirtiler geçer mi dersin :(

• Bir şey yedikten sonra hemen dişlerimi fırçalıyorum elimde değil, ayrıca şunu şunu yapmazsam şunlar olur gibi saçma düşüncelerim de var :/

• işte onların üzerine gitmen lazım yoksa yaptıkca daha çok yapmak isteyeceksin kısa süreli rahatlamalar sana bişey kazandırmaz obsesyonlarnın üzerine gitmeye çalış.

Kızlar Ne Diyor 2

• Bu dedıklerın obsesıf kompulsıf bozukluk belırtılerı.

Senın istegın dısında gelen ve mantıksız oldugu halde kendı cabası ıle kurtulamadıgın dusunceler ve bunlardan kurtulmak ıcın yaptıgın davranısşarla seyreden bır hastalık..

Bu tur psıkıyatrık hastalıklar tedavı edılebılıyor .

0|0
    0|0
  • banada öyle arada düşünceler geliyo cinsel anlamda ben bununla ilgili soru soruyorum cinsellikle ilgili olduğu için 4 seviyede olmam lazımmış o yüzden yazamıyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...