Hesabı sahiden erkek mi öder?

Arkadaslar bu yasima geldim hala asamadigim bazi takintilarim var. Ben hesap odenmesinden hic hoslanmiyorum. Bana gore alman usulu olmali ama bizim turkler bunu bir algiya donusturmus. Ben o kadar takiyorum ki bu durumu hicbi erkekle gorusmek istemiyorum artik o derece. Sizce hesap odeyen erkek icten ice sover mi yoksa gocunmaz mi?
  • hesabı erkek öder gocunmaz
    A seç
  • icten ice sover alman usulu olmali
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|1
938

En İyi Erkek Görüşü

• Erkek arkadaşına diyeceksin ki 'Bak canım ben böyle hesabı hep senin ödemeni istemiyorum, içim rahat etmiyo. O yüzde alman usulü yapıcaz. Hiç erkeklik gururu filanda yapma gelemem öyle şeylere'

İlle erkek öder diye bir şey yok, herkes farklı karakterde sonuçta. Kız vardır erkek ödesin ister, kız vardır ortak ödemeden içi rahat olmaz.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hesabı ortak ödemeyi teklif edersin, ama öyle yarım ağızla değil, baktın karşıdaki ısmarlamak istiyor... Böyle bir durumda da sövmemeli. Yeri gelir, hesabı kız da ödeyebilir. Çok da mühim bir mesele değil bence. :)

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

837
  • Bu bir gelenek, görenektir, nezaket, egodur aynı zamanda. Evet bu böyle öğretildiği içindir ki bazen birç harç bulur nasıl geri öderiz bilemezken bile o hesabı biz öderiz. Sanırım bu bize gurur veriyor, erkeklik egomuzu tatmin ediyor, iyi hissettiriyor. Sakın yanlış anlamayın ve başka bir mana da çıkarmayın. Bunu yapmayı gerçekten seviyoruz. Evet benimle bir yemek yermisiniz? Ama hesabı birlikte bölüşelim olur mu? Bilirsem neler hissettiğini seni de unutmam merak etmeyin.

0|0
    0|0
  • Yemekler harika hayatım afiyet olsun hayatım, garson bey lütfen hesabı getirirmisiniz hemen getiriyorum beyfendi hayatım nasıl buldun mekanı gayet güzel şık bir yer canım, beyfendi hesap , teşekkür ederim , aşkım ben ödücem lüffen hep sen ödüyorsun bunuda ben ödemek istiyorum olmaz hayatım ben ödücem bir bayanın hesap ödedigi nerde görülmüş birdaha böyle seyler duymayayım hayatım Erkegin iç sesi - lan oglun ben bu hesabı ödersem ayın sonunu zor getiririm napıcam şimdi o kadar laftan sonra sözümden de geri dönemen neyse ya tabiki ben ödücem erkeğim ben, evde müsayit gelirmi acaba filim seyrederiz romantik olsun yok yok korku flimmi olsun belki korkudan sarılır yakınlaşma olur kalkalım mı hayatım istersen bana geçelim yeni tablolar aldım bayan gözüyle bakarsın nereye asıcama karar verirsin hayatım çok isterdim aşkım ama başım agrıyor. Erkek iç ses- yok artık daha 6 aydır çıkıyoruz elini tutabilmişligim yok başım agrıyor yok artık bu evlenmeden böyle yapıyorsa işimiz var zaten hesapta girdi bana - aşkım ne oldu daldın yok birsey ben seni evine brakim hayatım

0|0
    0|0
  • dimi evli falan değiliz evli değilsek eşit değiliz. Herkesn kendi ekonomisi ve özgürlüğü var. Ama helal olsun sana ya senden bitane bulamadık. Biizm kızlar genelde kasaya gidince: ya dur olur mu öyle şey bende vericem diyip elini bir çuvala atar iki saat cuzdan arama numarası yapar halbuki erkek çoktan ödemiştr:D

0|0
    0|0
  • Ulan ne zaman hesabı ben ödicem desem bir kız yanımdayken mutlaka cüzdan da olan para o gün olmuyor gt gibi kalıyorum sonra Allah kimseye böyle bir durum yaşatmasın sonu ta sevgilinin annesine hesap ödetmeye kadar gider sanki cocukların karnını doyuran sonrada arabayla eve bırakan anne modu gibi :D ulan neyse :D

0|0
    0|0
  • Aevgilim maaş alacak ve bana yemek ısmarlamak yerine gidecek elaleme ısmarlayacak? Yüzüne bakmam. Hesabı asla erkek ödemez. Cebimizdeki paralar bizimdir ve para harcamak içindir (: koynuma girecek ama hesap öderken erkek ödeyecek mi diyecek? Vizite olarak 20 tl verir giderim.

0|0
    0|0
  • İki sevgili olarak düşünürsek, alman usülü değil ancak bir gün erkek ödemeli bir gün kız. Eskiden sadece erkekler çalıştıgı için erkek öderdi ancak günümüzde böyle değil. Hala erkek öder diyen var ise ataerkil psikolojisi içerisindedir. Erkek hesabı ödeyerek güç gösterisi yaptıgını sanır, çünkü bunlara göre kızın hesap ödemesi ezikliktir utanç vericidir. Kız ise hesabı erkek ödemeli diyor ise erkekler tarafından ezilmeyi seviyordur.

0|0
    0|0
  • kadın eşitliği diyenler kasaya gidince eşitliği bir kenara kaldırıyor nedense :) çantada yarım saat cüzdan arayan mı dersin yaa ben evde mi unutmuşum çıkarken almıştım amaaa diyen mi dersin... erkek egemenliğe son kadının gücü vs diyenlerin tutarlı olması lazım derim.

biraz eski tarih ama bir kız vardı ben hemen geliyorum diyip hesabı ödeyip gelmişti ondan sonra bir daha ona hesap ödetmedim örneğin :) ama güzel restoranlarda gezmek için sevgili yapan ''uyanıklar''a karşı uyanığımdır

0|0
    0|0
  • kişiden kişiye değişir ben ilk zamanda teklif etmesinden hoşlanırım ama verdirmem bu kızın erkeği düşündüğünü gösterir erkek tabirinde yiyici kız değildir o kız. sonrasında erkek yükü alır samimiyet kurulduktan sonra kızda ödeyebilir bunlar bende öyle yerim yoksa yemem diyip emrivaki yapabilirsin. kişiden kişiye değişir.

0|0
    0|0
  • Türkiye de evet Almanya da herkes kendi yeniğini İspanya'da bu sorun olmaz ve en ilginç olanı Amerika da bir bayan ilk kez yemeğe çıkıyorsa erkeğin kızın hesapınıda ödemez çünkü bunu kızlar kadınlar sorun eder benim hesabımı niye sen ödüyorsun benim param yok mu diye

0|0
    0|0
  • Alman usulü gerçekten çok saçma bir sistem. Bir sen ısmarlarsın, bir o ısmarlar ama o kişiyle aranda öyle bir yakınlık olmalı ki paranın hesabı yapılmamalıdır.

0|0
    0|0
  • Tamam ben kazanıyorum o da kazanıyor harcasın ne olacak birlikte ödemek veya sırayla ödemek farketmez..

1|0
    0|0
  • Erkek öderse daha iyi olur. Ben her zaman kendim ödemişimdir ama bazen bozuk para olmadığında gerisini karşı taraf karşılardı :)

1|0
    0|0
  • Karakterli erkekse her zaman öder. Yoksa ödemeyebilir.

0|0
    0|0
  • Sana verdiği değere bağlı. ama kızda ölü taklidi yapmasin eli biz cuzdana gitsin yinede. Erkek oder yine işin sonunda çünkü biz böyle gördük Küçüklükten beri

0|0
    0|0
  • Kimin parasi varsa o odesin kiz erkek ayrımı yapmamak gerek.

0|0
    0|0
  • Duruma göre değişir. Ben bir bayanla çıktım hesabı bayan ödedi.
    Bir defa daha buluştuk ben ödedim.
    Her iki tarafta anlayışlı olması gerekir.

0|0
    0|0
  • Yani karşımdaki kıza bağlı bu durum. Maddi sıkıntısı yoksa gidip 90 liraya fondoten alıyorsa hesabı da ödeyebilir ara sıra aşırı olmadan.

0|0
    0|0
  • Birgün erkek ödüyorsa birgün kız ödemeli. Hani eşittik:) Ha kız hesap ödemiyorsa hadi bugun senden denilmez ama o kızla 1 haftadan sonra buluşulmaz.

0|0
    0|0
  • Medeni toplumda yasioruz yokk ole bisey parayla centilmenlik olmazzz

0|0
    0|0
  • yeri gelir kız yeri gelir erkek. hep erkek diye bir kaide yok malesef :D enayimiyiz wq

0|0
    0|0
  • Ödemeye yeltendiyse gocunmamalı.

1|0
    0|0
  • Erkek hesap odemez Adam hesap öder

1|0
    0|0
  • Parasi olan öder

0|0
    0|0
  • Alman usulü olsun

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • icten ice sover alman usulu olmali

0|0
    0|0
  • Alman usulü. Ödemem ben.

0|0
    0|0
  • Odemeyen erkek erkek degildir

0|0
    0|0
  • Erkek öder kadin kismina yakismaz bence😃

0|0
    0|0
  • ara sıra ortak olmalı

0|0
    0|0
  • Bende sevmem herkes kendi odesin.

0|0
    0|0
  • Parası olan öder :)

0|0
    0|0
  • Alman usulü en doğrusu

0|0
    0|0
  • kimsede para varsa o ödemeli

0|0
    0|0
  • erkek oder

0|0
    0|0
  • ben gocun mam benim yanım da kadın hesap ödemez

0|0
    0|0
  • Evet...

0|0
    0|0
  • Erkek oder

0|0
    0|0
  • Ödemeli

0|0
    0|0
  • Hiçbirşeyi ödetmem

0|0
    0|0
  • Tamam gel çıkalım hep sen öde

0|0
    0|0
  • ülkemızde bayanlar daha yeni yeni çalışıyor. doğal olarakta türk erkeği kadına mahçubıyet yaşatmamak için bu konuda hesabı ödüyor. erçi bu yeni nesil iin çokta geçerli değil çoğunun cebınde metelık yok kızın bişeyler ısmarlamasını beklıyor maalesef.

0|0
    0|0
  • Kızların saçmalıklarından biri daha mecburmu sizin yediğinz şeyleri ödemeye

0|0
    0|0
  • alman usulu olmaz ya sen hep ödicen ya erkek. düşmanm olsa ödetmem ben

0|0
    0|0
  • Birini o öder öbürünü sen. Daha iyi. Tabi alman usulü olsa daha iyi de bizim erkekler istemiyor

0|0
    0|0

Benzer Benceler

Yükleniyor...