Eşinizin yemek yapamıyor olması sorun teşkil eder miydi?

Evet çok saygı değer vatandaşlar,
sorum genellikle baylara yönelik, ama bayanlar'da eşlerinin/ müstakbellerinin bu konuda ne düşündüklerini yazabilirler elbette.
Meraktan soruyorum. Diyelim ki, bir kızla görüşüyorsunuz, kafa yapınız herşey olması gerektiğinden âlâ, ama gel gör ki hatun yemek yapamıyor. Tepkileri göreyim 🙂

1|0
2254

En İyi Erkek Görüşü

• Yemek yapamayan insan olmaz, yemek yapmayan insan olur.

Kimseden kaburga dolması yapmasını falan beklemiyoruz da en basidinden soğan-salça-yağ üçlüsünü ateş üstünde karıştırıp içine sebze, et falan atamayan insanın, hadi olmadı makarna yapamayan insanın zaten bu yaşa kadar hayatta kalması mucizedir.

Uzun lafın kısası güzel yemek yapmak başka bir şey ama hiç yemek yapamayan hatunla kesinlikle evlenmem. Birisi kendisine yemek yapmasa kimse açlıktan ölmez, eninde sonunda yemek yapar bir şekilde. Demek ki bu yaşına kadar her işini anasına babasına yaptırmış diye bakarım ben duruma. Bu kişiyle yapılan şey de evlilik değil, olsa olsa bakıcı değişimi olur, annesi yerine kocası bakar.

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Misal yeni evliyim yapamadığım yemekler oluyor esim sakayla bir iletisim kuruyor benimle yapmadigim zaman peynir domates hani seven erkek herseye katlanir ama tabi şakasi bir yana bugune kadar hic soylenmedi ama sakayla gulerek soylenirdi kalbimi kirmamak icin. Hani bn bir kadın olarakta elimden geldigi kadar ogrenip supriz yapiyorum ve yaptigim becerebildigim kolay bir borek sayesinde gunun aşcisi ilan ediliyorum guzel bir duygu bir yandan bu beni daha teşvik ediyo yemege bnce sizde esinize ayni seyi yapin emin olun o sizin bu fedakârliginizi gorunce elinden en guzelini yapicaktir

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2153
  • Ben evlendiğimde ancak yumurta kiriyordum en az 6 ay eşim aç kaldı. Ama sonra her şey yoluna girdi. İstersen 18 Asır olsun istersen 21 Asır olsun her erkek ve çocuk ev yemeği ister. Bu gayet normal bir istek kimse kadından ev yogurdu ev reçeli ev sucuğu istemez ama ev yemekleri evde hazirlanmiyorsa ev ortamı da yok. Sanki iskambil oynayan evi kaldi sa bari ev ortaminda güzel yemek ve güzel sohbet edilsin.

1|1
    0|0
  • etmez olur mu? zaten dışarda ki restoranları ben zengin ettim. olmadı beraber yaparız evlenince.. gerçi evlenmekte yok ama aklımda. kokoreççi rüstemin telefonu kaçtı?

2|0
    0|0
    • Kokoreç hiç yemedim, inanır mısın? Yaş 28 ise, abi vaktin gelmiş, sana haftada bir düğünlerde bulunup gelinin kız kardeşi makyajı yapmış kızları süzme yazıyorum.

• Ben biliyorum öğrenmek isterse öğretirim yok ben istemiyorum derse de sorun değil severek yapıyorum ben zaten yemeği ama yeter ki başka bir işin ucundan da o tutsun yoksa bir kenarda biblo gibi oturup şımartmam kimseyi.

3|0
    0|0
  • yemek yapmak kadının görevi değildir, kimin zamanı varsa o yapmalı. her iki taraf da çalışıyorsa tüm görevler bölüşülebilmeli, hayat müşterek ve biz bir takımız :)

2|0
    0|0
  • Yemek yapmak bir "survival skill" dir. Herkes kendini doyurabilmeli ve baskasina muhtac olmamalidir.
    Sorunun neden "kadin" odakli oldugunu anlamadim. Kadinlar eslerine yemek yapmak zorunda degil, ev islerini yapmak zorunda degil. Yemek beraber hazirlanir.

2|0
    0|0
  • Sorun olmuyor desede kimileri bence çok büyük problemler olur.. mesela erkek eve arkadaşlarını çağıracak akrabaları gelecek o adam hep mahcup olacak acaba ne yapıp koyacak önlerine evime gelen insanlar aç mi kalacak cagirsammi cagirmasammi gibi strese girecek ve otomatik olarak kadına yansıyacak bu huzursuzluk çıkacak 😏 yine aynı şekilde her aksam her aksam evinde yemeği sofrası hazır olsun ister bu olmadi mi yine huzursuzluk 😏 bence her kadın öğrenmeli evlenmeden yemek yapmayı

1|0
    0|0
  • Ben yemek yapmayı biliyorum hem öğretirim hem yaparım hem öğreniriz bu mu yani problem böyle bahaneler sadece ilişkiden sıkılmış ayrılmak isteyen erkekler yapar yani

3|0
    0|0
  • Zaten benim kafadaysa yemek yapmasına da gerek fazla :D
    Ben ona börek yaparım :D Kahvaltımızı beraber kurarız falan.

1|0
    0|0
  • olabilir problem değil, yemek yapamamak bir sorun değil benim için, bunlar aşılabilir şeyler. . kendini zamanla bir şeyleri yapma gayretinde hissederse yapar bu konuda eşimin üstüne gelmem kendine bırakırım. .

0|0
    0|0
  • O zaman hatun para kazansin disardan soylesin😜😄 saka saka beraber de ogrenilir yemek yapmak

3|0
    0|0
  • çiftimiz acıkacak ve sonuçta o evde yemek pişecekse kadın ya da erkek veya hem kadın hem erkek yemek yapmayı bilmeli.

1|0
    0|0
  • Ben idare eder derecesinde yemek yapabiliyorum, çok sorun olmaz ama o da benim su tesisatından anlamama takmamalı.

1|0
    0|0
  • Tepki su oluyor: "birsey olmaz ögrenirsin zamanla" yani illa kadin yapacak yemegi...
    Gerci senin sorunda bile kadinin görevi olarak görüyorsun 😅

0|0
    0|0
    • Hani çocukken evcilik oyunu oynardık ya biz. Baba işe giderdi çantasıyla, anne yemek yapardı. Kendi görevim olarak kısmen görüyorum. Yani kim istemez ki, eşini yorucu bir günün sonunda nefis yemeklerle karşılamayı? "Aç mısın?" sorusu var ya, nekadar anlamlıdır bir eş için. Anlayamazsınız 😂

• İşe şöyle, mutlu olacağım bir iş imkanı bulursam niye olmasın. Ama sabah 8 akşam 5 vardiyalarında kaderime gülümseyebileceğimi düşünmüyorum. Çalışsam bile evimi ihmal etmeyeceğim, günlük bir iki saat vaktimden ayırabileceğim bir iş idealdir benim için. 😌

• Bol sans aramakta :)

• tabiki adamın moralini bozar kahvaltı 1 gün 2 gün yapılır sıcak yemek yapmayı öğrenmeli. ondan muhteşem yemek bekleyen yok aşcıda olmasın 2 tabak yemek yapmayı bilsin kafi. büyük şey değil bence erkeğini seven yapar öğrenir

0|0
    0|0
  • Bilmiyorsa öğrenmeli bence evlenmeye niyeti varsa yemek yapmayı bilmeli komik duruma dusmemeli bir kadın yemek yapmayı bilecek iyi yemek yapmayı yani...

0|0
    0|0
  • Öğrenmeye gayret edicegini söylerse sorun yok yemek önemli bir aile ve benim için benim görüşüm budur

0|0
    0|0
  • İnsan olsun yeter yemek dediğin nedir netten bakar yine yapılır

1|0
    0|0
  • Esimin yemek yapamamasi benim acimdan bir sorun teskil etmez, ben yapar ona yediririm😊

0|0
    0|0
  • Bunu sorun etmeyen cok erkek goruyorum cevremde hazır yemekle takılıyorlar ya da kahvaltılık
    Genelde calışsın eve para gelır dıyenler

0|0
    0|0
  • Ben yemek yapamadığım için birlikte olduğum kişi yapabilmeli. Yapamazsa aç kalırız, büyük sorun.

0|0
    0|0
  • Ben yaparım sorun değil ama benim elbise giymemi normal karşılayacak ve bana yardımcı olacak severek o yemeği yaparım

0|0
    0|0
  • Link Verebilmen İçin XPer artı 2 seviyesinde olman gerekmektedir.

Bunun çözümü nedir biriniz yardım etsin lütfen!!!

0|0
    0|0
  • eşim çalışan bir kadın mı çalışansa sorun teşkil etemz bende yaparım oda ya da sadece ben yaparım ama çalışmıyorsa ne evleneceğim miktirsin gitsin

0|0
    0|0
  • Biraz zaman verirdim yemeklerle uğraşması için hala yapamıyorsa galiba bırakırdım

0|0
    0|0
  • beyim yemek yapamiyorsa sogurum ondan, hayatini idame ettirmesi gereken tek kisi kadinlar degil

0|0
    0|0
  • o utanmayıp sorun halıne getırmıyorsa ben zevkle dısardan yemek soylerım !!!

0|0
    0|0
  • Sorun değil ben yemek yapmayı biliyorum ama bana yardımcı olsun

0|0
    0|0
  • Tabiki de eder. Yemeği beraber yapmak çok romantik ve eğlenceli olur.

0|0
    0|0
  • obez olsaydım sorun teşkil etmezdi, biraz zayıflardım.

0|0
    0|0
  • Benzerbir soruya görüş yazmıştım. Birlikte öğreniriz yani, sorun değil.

0|0
    0|0
  • yapmayabilir ama başka konularda mutlaka yardımcı olmalı

0|0
    0|0
  • Yag salça soğan üçlüsüne ne katarsan yemek oluyor buna rağmen nasıl yemek öğrenilemez anlamiom

0|0
    0|0
  • Yemek yapamayan kadına kadın demem ben. Gitsin askerlik yapsın

0|0
    0|0
  • kesinlikle sorun değil ama örenmesi lazım oda kesinlikle yok örenmeye gönlü yoksa tartışma olur.

0|0
    0|0
  • sorun değil, çünkü yapamayacağım yemek yok, yemek yapmayı da çok severim.

0|0
    0|0
  • Herşey uyusuyorda yemekse eksik, O da eksik kalsın zaten...

0|0
    0|0
  • valla benim hatun döktürüyo sıkıntı yok baskan :)

1|0
    0|0
  • Beraber öğrenir ve yaparız 😀😀😀

1|0
    0|0
  • Sorun olmaz halledilmicek bir sey degil

1|0
    0|0
  • bence sorun yok sence @wtfhere01 ? :dddd

0|1
    0|0
  • Öğrenemeyeceği anlamına gelmiyor dimi :)

1|0
    0|0
  • Sorun çünkü hamarat değilim aç kalırız

0|0
    0|0
  • Hergün makarnaya talim olması lazım o adamın 😄

0|0
    0|0
  • Hayır etmez zamanla öğrenir elbet

0|0
    0|0
  • Evet 😂 öğrensin bir Zahmet 😂😃

0|0
    0|0
  • ben yaparım aşkıma

0|0
    0|0
  • İyi bile olur 😃

0|0
    0|0
  • aynen bir dakka evde tutmam

0|0
    0|0
  • evet aç ayı oynamaz.

0|0
    0|0
  • Eşini seviyorsan sorun yok

0|0
    0|0
Daha Fazla
24

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Benzer Benceler

Yükleniyor...