Ben kimim de bana baksın diye düşünüyorum?

Üniversite öğrencisiyim, geçen dönem alttan ders almıştım; yeni öğrencilerden biri 7-8 hafta boyunca yalnızca benimle konuşuyordu. 1. sınıf öğrencisiydi ancak yaşı büyüktü. Sonrasında birden konuşmayı kesip başka kızlarla samimi olmuştu.. Fena bozulmuştum aramızda kalsın..

Koridorda gördüğümde ben kimim ki, iyi ki de benimle iletişimi kesmiş, hiç diğer kızlar gibi değilim, baksa başka kızlara bakar, Allah onu ne güzel yaratmış diye düşünüyorum..
Ve garip bir şekilde ilk defa birine karşı bu eziklik duygusunu hissediyorum..

Yardım..

0|0
512

En İyi Erkek Görüşü

• Yaşın itibariyle bu türden duyguları ve düşüncleri hissetmen ve moralinin bozulması, beğenilmeme kaygısı eziklik vs duygudurumları yaşaman olağan. bilmelisin ki, fiziksel görünüm, çekicilik, kıyafet bu yaşlarda gelip-gecici ilişkiler için odak noktası olabilir. insanın diğerlerinden farklı olduğunu gösterme ihtiyacını engellemek mümkün değil ama fiziksel görünümünle barışık yaşaman için daha fazla kendini tanımalısın. bu yaşlardaki ilişkiler görece gelip-gecici hormonal ilişkilerdir. aptal bile olunsa fiziksel olarak daha güzel olduğu için öne çıkan kişilerin daha mutlu olduğu sanıldığı süreçtir. oysa gerçeklik ilerleyen yıllar da kapatılamayacak bir farkla ortaya çıkacaktır. yapacağın şey okuluna odaklan. derslerin de en başarılı olmaya çalış. seni bekleyen çok daha güzel bir geleceği kendin yaparsın.

1|0
    0|0
    • Sorumu dikkate aldığınız ve güzel öğütleriniz için çok teşekkür ederim öncelikle. Üniversite 3. sınıf öğrencisiyim, daha 20 yaşıma bile gelmedim. Sınıfta yaş olarak en küçük benim sanırım, hepsi 22-27 yaşlarında. Bölüm birincisiyım, çift anadal yapıyorum, şükür başarılı bir akademisyen olma hedefimde ilerliyorum. Ancak bazen başarımdan başka hiçbir özelliğim yokmuş gibi geliyor, bu kadar başarı odaklı olmanın güzel bir geleceğe hiçbir katkısı olmayacakmış gibi düşünüyorum bazen.. Başarısız, ahlaki açıdan zayıf, nerede ne konuşulacağını bilmeyen insanlar mutlu olacak ve benim elimde kalan tek mutluluk başarım olacak gibi kuruntu kapılıyorum..

• Tecrübe sahibi insanların her söylediği benim için çok değerlidir, her söylediğiniz aslında o kadar doğru ki. Evet, yaşım gereği normal olan kafa karışıklığını yaşıyorum ancak şükür öyle kaşa göze tutulup kalan bir genç olmadım hiçbir zaman.

Yalnızca aklımı kurcalayan bir şey daha var, evlilik dışı beraberlikler, flört vs.'yi onaylayan biri değilim. Evlilik yaşı ve zamanı geldiğinde en doğru şey ancak, yıllarca bekledikten sonra evlenilen insan hakkında "bu insan için mi bekledim" demekten korkuyorum açıkçası.. Flört veya beraberlikte bu lafı deseniz ayrılırsınız olur biter ancak evlilikte pişman olduktan sonra geri dönüşü yok sanki.

• o yüzden sınırlarını kendinin belirlediği flört dönemin de karşındaki insanı tanıma fırsatın olur.

En İyi Kız Görüşü

• Sen de aynı benim gibisin. Bazen ben, beni yaradana sitem ederim. Beni neden domuz gibi yarattın diye. Ben çok tipsizim ne zaman birini sevdiysem olmadı. Ama tabiki de seni bilemeyeceğim. Sen, beni görsen haline şükrederdin.

0|0
    0|0
    • 7-8 hafta boyunca yalnızca benimle konuşan, dersler vs. her konudaki soruları yalnız bana soran efendi, utangaç saygılı arkadaş , benimle aynı inançta/giyinişte/hal/tavır/hareketteki ancak benim 3. onun 1. sınıf olmasından dolayı gücü yetmeyen ve kıskançlığından çatlayan bir kızcağız ve arkadaşlarıyla samimi olmaya başladı. Delirmeyeyim de ben kimler delirsin..

• Hayat Şarkısı var ya Kanal D'de, şansıma başrol oyuncusuna öyle benziyor ki neredeyse ikizler.. Diziyi görünce daha da üzülüyorum.

• İlk defa duydum adını. Canını acıtıyorsa eğer bakmamak daha iyi.

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

411
  • Kimse senden kıymetli değilken.
    Kimse senden daha iyi değilken.
    ilgisizlikmi seni böyle ezik yapan.
    Seni ezen o değil.
    Seni ezen nefsindir.
    Onu sana güzel gösteren daha güzelini gösteremezmi. ☺😌

1|0
    0|0
  • Böyle düşünmen çok normal bence çünkü başlarda sana ilgi göstermiş belkide sınıfa yeni geldiğin içindir ya da sana kanı kaynamıştır ilerleyen vakitlerde de çevreye açılmış olabilir teşekkürler iyi geceler

0|0
    0|0
  • Sen kimsin ki kendini ezik goruyorsun birak allah askina giden gitsin ne uzersin canini senden gayri kimin var? Dik dur egilme.

0|0
    0|0
  • Evet bence de sen kimsin ki sana baksın orda o kadar güzel kız varken?

0|0
    0|0
  • Dalga geçmiştin boşver be o seni kaybettiğine yansın :D

0|0
    0|0
  • O kim ki sana bakmasin? ( detayı okumadim ) çünkü başlık canımı sıktı.

0|0
    0|0
  • Kendine güven şart.

0|0
    0|0
    • Güvenirim kendime aslında. Ancak benimle aynı inançta/giyinişte/hal/tavır/hareketteki başka bir kıza değişilmeme bozuldum.. Yani nesine laf söyleyeyim kızın, zaten aynı ben.. Aynada kendime laf söylemiş gibi oldum resmen.

• Yollu olmadığını düşünmüştür.

0|0
    0|0
  • Kendine haksızlık ediyorsun.

0|0
    0|0
  • Bizde boyle dusunuyoz yalniz degisin

0|0
    0|0
  • kan kaybedşyosun toplan kendine gel bnce

0|0
    0|0
  • Doğal bir görüş

0|0
    0|0
  • Bende öyle düşünüyorm hep :d

0|0
    0|0
  • insanın kendisini bilmeside hoş :D

0|0
    0|0
  • aynısı bende de oluyor.. düşünsene hiç uğraş, çaba göstermiyorum.. ama arkadaşlarımın yanında sevgililerini görünce kıskanıyorum işte napacaksın.. keşke hayatımı düzene sokacak biri olsa...

0|0
    0|0
Yükleniyor...