KIZLARR... Hesabı kim ödemeli sizce?

Sizce sevgilini yemeğe çıkardığında hesabı ödemek için erkeğin ısrar mı etmesi lazım.. Yoksa sırayla mı ödeyelim demesi lazım... Yani erkek ödeğinde kız bozulur mu? bir bakın buraya... Siz nasıl yapıyorsunuz?

0|0
209

En İyi Erkek Görüşü

• Yemeğe davet ettiysen sen ödemelisin. Normal görüşlerde ortaklaşa ödenebilir, kız ödeyebilir. Yani duruma göre ödenebilir. Kız ısrar ederse izin vermelisin ödesin, kendini küçük hissetmemeli. Bazen kızlar veya erkekler cimirilik yapıp 10 tl hesabı ödemekten kaçınıyor. Bu tür insanlardan hep nefret etmişimdir.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Biz ilk cikmaya basladigimizda hep o ödemek isterdi ben odemeyeyim diye lavaboya gidiyorum deyip hesap ödediğini biliyorum. Ama bende oderdim. Sonucda oda para basmıyor ve haksizlik gbi geliyor. Şu an evliyiz. Aramizda senin-benim lafi tabiki yok. Herseyimiz ortak

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

198
  • Bence ilk kez dışarı çıkılıyorsa erkek ödemeli yanlış izlenim bırakmamak için genel olarak erkek öder ama kızda arada elini cebine atmalı hep erkek parası yeyip beleşe konmamalı arada bugünde benden olsun demeli ya da arada seni biryerlere davet edip hesaplar benden diyebilmeli.

0|0
    0|0
  • Ya erkek ısrar ederse hoşa gider ama ben bir kuruş ödetmezdim kendiminkini öderdim yani alman usulü

0|0
    0|0
  • tabiki erkek ödemesi lazim... baska isim yokta hem zamanimi sizle harcicam sonrada paramdan olcam hahaha:D bir erkek ödemiyorsa hesabi gözümden düser bukadar basit

0|0
    0|0
  • kendin yazmışsın zaten "yemeğe çıkardığında" diye.. sen ödeyeceksin tabii..:)

0|0
    0|0
  • Ben bir erkek olarak bırak sevgiliyi normmal kız arkadaşımı bile götürsem ödetmemeye özen gösteirirm ama tabi böyle sevgili işi hergün dışarı çıkarsak batarız yani :D

0|0
    0|0
  • Arkadaş ortamın da genel de hesabı paylaşıyoruz tek bir kişiye yüklenmek hoş olmuyor.
    Sevgililer arasın da genelde erkeklerin ödediği bilindiği için kız bozulmaz , yani öyle düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Erkek odesin. Ama kizda buna karşılık başka bişey yapsın. Mesela bir mağazaya girip sevgilisine bişey alabilir. Böylece adaletli olur. Mutlu olur iki taraf da. Ama hesabı erkek ödemeli bence

0|0
    0|0
  • Iliskide en iyisi arkadas gibi olmak hesaba takilmayin ya bir o oder bir siz ikiniz odersiniz sorun bumu simdi

0|0
    0|0
  • Erkek ısrar edecek ama durumu yoksa bir bn öderim bir o bir de beraber öderiz. Böyle şeylerden önemli olan çok daha fazla şey var

0|0
    0|0
  • Alman usulü ödenmeli bence herkes yediğini odesin işte

0|0
    0|0
  • başka konuşacak konu kalmamış hep aynı mevzu hep aynı mevzu..

0|0
    0|0
  • Kıza göre değişir ama ben ilk buluşmalarda herkes kendi ödemeli

0|0
    0|0
  • Erkekkk ödesin😂

0|0
    0|0
  • Karşılıklı ödenmeli bence. :)

0|0
    0|0
  • Erkek odemeli yani turk erkekleri centilmen olur