Buraya bakarmısınız arkadaşlar bir sorum var bunun cevabnı merak eiyorum?

ben hiç kimse ile çıkmadım şuana kadar arkadaşımın yeni bir ilişkisi var onları o şekide gördükçe ben kendimi tuhaf hissediyorum sebebi bir sevgili yapsam el ele tutuşamam sarılamam konuşurum ama utanarak yani günümüz sevgiliiilik kosullarını yapamam fazlasıyla eski kafalıyım ama benim gibi düşünen varmıdır bence dinimizce olması gerekende bu ama bundan dolayı yaklaşmaya çalışanları uzak tutuyorum erkeklerle konuşmayarak Sizce Nedir Bu?

0|1
719

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

718
  • Kendine durduk yere çok net sınırlar çizmişsin. Düşüncen bu olabilir saygı duyuyorum tabi ama bu kadar keskin olmamalısın bence. Bir ilişkide nereye kadar gidip gitmemek senin kararın ancak birini tanımak için onunla iletişim kurman lazım. İlerde evlilik hayatında sıkıntılar çekmek istemiyorsan bu tavrını değiştir bence. Yoksa daha büyük hatalar yaparsın.

1|0
    0|0
    • teşekkürler yorumların için haklısın kesin sınır iyi değil deniyorum olacak inşallah :)

• banada sevgili olmak mantıksız geliyor çünkü ciddiyeti yok derece. Evlilik düşünen insanlar bana cazip geliyor.
    Ama sen karşına birisi gelirse konusmamazlık yapma çünkü bu zamanda eski insanlar yok anladınmı tanıman şart sevgili olmak zorunda degilsin
    şartlarını sunarsın
    yani hosuna gideen begendigin bir erkek olursa uzak durma kaybedersin

2|0
    0|0
    • görüyoruz ama ilişkileri değilmi ilk başta tamam deyip sonradan bunu neden yapmıyorsun diye sıkıştıracak kesinlikle katılıyorum olacaksa evlilik amaçlı yaklaşsınlar bunun dışında yapamam bunu konuş diyorsun ama hoşlandıgım birisi var ilk o ilgilendi 4. yıl bu yıl ve bugün bile belli etti ilgisini ama hiç konuşmadım çocukla aynı sınıfta 4. yılımız benden dolayı cesaret edip gelemiyor yanıma ama önemli olan ciddi ise niyeti bu sert tavrıma ragmen konuşurdu ma ben sevgililik konusundan korkuyorum bu konuma gelipt ayrılmak kötü eşim olsun olacaksa

• belki imansız bir eşiin olacak? ya da zengin ya da fakir o yüzden den birazda kendin çabala 4 yıl sevmissin

• denemeye çalışıcam

• Merak etme her yüz erkeğin 99 u uckurunun peşinden koşar ama aşık oldumu onun elini tutmaya bile kıyamaz ama sırf sevgilim olsun diye biriyle çıkarsan hata yaparsin çünkü bu akılla ilgili değil kalple ilgili bir durum

1|0
    0|0
  • Benimde simdiye hic erkek arkadasim olmadi. Bence de olmasi gereken bu.

1|0
    0|0
    • bu ama ben insanlara baktıkça üzülüyorum en basiti arkadaşım el ele tutuşmaları bu normal olabilir bu devirde sanırım imkansız olani istiyorum saf temiz br aşk ve evlilik ama oda yok ki

• benidme yoktu yeni oldu arkadaşında gördükçe için tuhaf oldu yanlış şeyler ama dediğin gibi olur inşaallah :) teşekkürler yorumun için

• buralarda paylaşmasanız keşke böyle konuları millet anlamıyor bir de dalga geçiyor.

1|0
    0|0
    • dalga anlamında yazanlarda olabilir ama samimi görüşlerde var öleceğiz diye sokağa çıkmamak gibi olurdu :) olsun varsın dalga geçsinler bunu ayırt edebiliyorum önemli olan içlerinde değerli görüşlerin olması diye düşünüyorum ama teşekkürler yorumun için :)

• ben teşekkür ederim :)

• ben böyle düşünüyorm kaybediyorum sen de böyle düşünüyosun bulamassın

1|0
    0|0
    • öyle zaten ama nasip diyelim ama sevmek güzel şey aslında çocukken bu yollara girseydim bu düşüncede olmazdım iyiki o zamanda bunun farkındaymışım allah haramdan korusun

• oursada kader nasip artık insanoğluyuz sonuçta beşeriz

• nasip her şeye diye diye kendimi kandırdıgımı düşünüyorum bazı şeyler de benim elimde sanki

• Ben mesela :D bence olması gereken gibiyiz bir onla bir bunla çıkıyorlar hiç hoş değil

1|0
    0|0
    • öyle :) mesela ilgilenen birisi var konuşmaya çalışıyor ama ben günümüz ilişkileriini istemiyorum evlilik gibi ciddi düşünsünler temas etmesinler temiz sevin tertemiz gidin eşinize bu düşüncem ama yok sanırım imkansızı istiorum

• dinimize göre yaşayacaksak genel olarak "sevgililik" zaten yanlış

1|0
    0|0
    • evet katılıyorum bu nedenle dinin bütün gereklerini yerinegetiremesemde en azından bu konuda ucundan tutuyorum

• Sen eski kafalı değilsin. Sadece sana çoğu şeyler namus ve şerefini koru derken yanlış öğretilmiş ve dinen de böyle bir yasak yoktur. Yoksa nasıl cinsrl kimliğin, kadın kimliğin, kadın rollerin gelişecek? Sen kadınsın ve kadın olmanın ne olduğunu ve bir eş olarak senden nasıl yakınlık, ilgi ve alakanın beklendiğibi bilmek ve öğrenmek zorundasın. Hiç arkadaşı, sevgilisi olmayan mı yoksa bunları yaşayıp tertemiz kalnayı başaran mı daha üstündür dersen ikincisi derim. Evet bence karşı cinsiniz ile tanışma, görüşme vaktiniz çoktan gelmiş ve bu yalnızlık başınıza bela olmadan bir şeyler yapmalısınız artık... Allah bir birinizi iti tanıyıp hay8rlı eşler olunuz derken senin yapt8ğını kastetmiyordu inan buna...

1|0
    0|0
  • ben de senin erkek vereion unum, ama vakit yalnız gecmiyor bencefikirlerini değiştirmelisin

1|0
    0|0
  • bence aranan evlenilcek insanlardansın. sen onlara özenme, hayatına soktuğun kişi özel olmalı sevebileceğin bir varlık olmalı buna değer olmalı doğru insan olduğuna inanmadan böyle birşeye kalkışma ;)

1|0
    0|0
  • Ben almanyadan ömer,
    Sizin whattApp üzerinden fikirlerinizi ve düsüncelerinizi almak istiyorum.
    Cünkü bu siteye fazla zamanim olmadigi icin giremiyorum.

0|0
    0|0
  • Görücü usulü evlenceksin o halde?

1|0
    0|0
    • sevmek isterim ilgilenen birisi var 4 yıl oldu ama aynı sınıfta oldugumuz halde hiç konuşmadık niyeti ciddi olursa evlilik gibi belki sevgililik şeklinde değil ama düşünebilirim görücü daha mantıklı ama sevmek isterim allah nasip ederse

• bu yoldaan bakarsakta mantıklı sonuçta dediğin gib gerçekten seviyorsa dinler saygıgösterir teşekkürler yorumun için :)

• Rica ederim :)

• Yaş kac PRENSES

1|0
    0|0
  • Normal

1|0
    0|0
  • Doğru yapıyorsun.

1|0
    0|0
  • Bende senin gibiyim ama biz hep kaybediyorz

1|0
    0|0
  • ya sen aşık olma be

1|0
    0|0
  • Doğru yoldasın

1|0
    0|0
  • Böyle kal.. En doğrusunu yapıyosun bence..

1|0
    0|0
  • hayırlısı olsun

1|0
    0|0
  • mesaj at 2 dk konuşalım bişey dicem sana özelden

0|0
    0|0
  • Doğru olan bu. Neyini sorguladin ki şimdi? Yanlışa bakarak niye kendini sorguluyorsun? Doğruya göre sorgula o zaman ne diye sorman mantıklı olur.

1|0
    0|0
    • sadeceduymak görmek istedim çevremde bu görüşte hemen hemen hiç yok yanlş olan bu görüşlermiş gibi davranıyorlar dediğim gibi duymak istedim ki örnek verebileyim onlara bu görüşleri

• sadece yanlış ilişkileri gördü dün yürüyüşe çıktıgımda kötü hissettim ypılanlara

• canı muz istiyor ama o bir karpuz.

1|0
    0|0
    • yanlışlıkla oldu kusura bakma

• şikayete bastım sanırım teşekkürler yorumun için

• Ayni kafayiz kanka. Bende de ayni problem var ama nasibime inanirim. Evleneceğimiz kisi elbetteki karsimiza cikacak. Bence kalbin onay verirse ve dogru kisiye benziyorsa uzak tutma bence

1|0
    0|0
    • kalbim onaylıyor ama sevgililik bana göre değil pişman olurum bunu yaparsam keşke gelse ciddi oldugunu belirtip konuşsa tertemiz bir aşk eş olsa inşaallah olur bunu çok isterim inşaalah rabbim hepimize nasip eder :)

• İnşaAllah. Haklisin tabiki. Oda ciddi olmasi gerekiyor. Bence o kisi dogru insan ise oda sevgili olmak istemez ve isi ciddiye baglar. Hayirlisi olsun 😃 dua et.

• inşaallah hayırlısı ve kalbin istediği hayırlı olur ve hayırlı olana kalbimiz razı olur cümlemiz için :)

Benzer Benceler

Yükleniyor...