Herşeyi süper olan tam böyle evlenmelik bir çocukla düşünceleriniz uyuşmazsa naparsiniz?

Arkadsim biriyle tanıştırdı 1 haftadır mesajlasiyoruz. Çocugun okuduğu okul bölüm çok iyi, maddi durumuda gayet iyi. Vücut çalışıyo ve yakışıklı bir tip. Çok iyi kalpli biri çok düşünceli ve epey emek harciyo bir ilişkimiz olsun diye bendende hoşlanıyor. şu an yurtdışında olduğundan yakın zamanda gorusemiyecegimiz için sadece konuşarak tanıyoruz birbirimizi ama skrun şu ki bazı hayat görüşlerimiz epey farklı ve bazı tavırları hoşuma gitmedi çocuğun. Konuşurken eglemceli ve sariyo evet ama biraz sinsilik var sanırım ağzımdan laf almaya çalışıyor. Birde evlilik programlarındaki gibi sorular soruyor değişik değişik. Tamam beni tanımaya çalışıyor ondan soruyor ama, daha 4 yil okulumuz var böyle evlencek kız ariyomus gibi sorular sorması itici geliyor. Ayrıca ben şu an sevgili istemiyordum bir ilişkiden çıkalı daha yeni oluyor biraz özgürlük biraz eğlenmek istiyordum. Ciddi bir ilişki değil. Ama elimden böyle düzgün bir çocuğu kacirmakta istemem. Anliyacaginiz kafam çok karışık okuyup yorum yaparsanız helal valla.

0|0
612

En İyi Erkek Görüşü

• Yeni bir ilişkiden çıkan herkes gibi mola vermek istemen çok normalsede hazır deyilim diye diye birine de umut vermen hiç doğru değil. Bunu istemem yan cebime koy demektense açık açık söyle ve şimdilik arkadaş olabileceğinizi, zamanın ne getireceğini bilemediğinizi söyle ve anlat ki od haddini bilsin. Zaten mesafeler yeteri kadar problem öyle değil mi?

1|0
    0|0
    • Çok doğru aslında bunu ona nasıl dicem peki? böyle dersem tepkileri konuşması değişir mi bide? Mesafe bir yandan iyi aslında sonuçta hiç görmeden kelimelerle tanıyorsun karsindakini iyicene. Ama tabii sorunda yaratmiyo değil

• Hepimiz insanız ve sözün bittiği yerde aşka şeyler devreye giriyor ve dokunmak, cap canlı karşımızda görmek, elini tutmak, gözlerine bakmak, gülüşünü, sesini duymak, kokusunu çeke çeke başımızı omuzuna koymak, öpmek ve sevişmek istiyoruz. O nedenledir ki bu devirde artık kimse şirin için dağları delmiyor artık. Gerçekçi olmak ve aşkı da ızdıraba, zulme dönüştürmemek lazım diye düşünüyorum.

En İyi Kız Görüşü

• 18-24 yaş aralığındasın zaten ne evlenmesi? Her zaman çok daha iyileri çıkar, adamın parasına yakışıklılığına kapılıp çocuk yaşta evlenme. Okuluna devam et, meslek edin, ayaklarının üstünde dur bakalım hele...

1|1
    0|0
    • Valla benimde derdim o ya zaten. Ne evlenmesi daha 20 yaşındayım 3 yıl okulum var kariyer yapmayı falanda düşünüyorum. Ciddi bir ilişki için çok erken. Ama ya karşıma böylesi çıkmazsa o zaman napicam? Hani denesem mi yoksa direk vaz mı geciyim?

• @kahriman17 teşekkürler benimde hedefim o. Özgürlüğüme düşkün bir insanım bir an önce kendi paramı kazanıp kendi hayatımı yönlendirmek istiyorum. Ve evet sanırım karşıma daha neler neler çıkıcak haklısınız ikinizde. Fakat şimdi bide çocuğu kırmadan durumu izah etmek var ve ben hiç kimseyi öyle kıramam :/

• Zaten onu kıramam bunu kıramam diye diye mutlu olamadık bir türlü. Bak arkadaşım kimseyi kırdığın yok. Asıl kırgınlık ve nefret gerçekçi olmamakla olur. Boşa umut vermek yıkar insanı. Asla hazır olmayan birine aşık olmak daha kötü. Ben hislerini ap açık ortaya koyup şimdilik hazır değilim deme cesareti olanı daha çok sever sayarım. Evet ne yapıcaz anlatacağız ki evet demek ki hazır değil zaman istiyor deyip reddedilmenin aslınde beğenilmemek olmadığını anlamak daha iyi gelwcektir. En azından arkadaşlığımız devam edecek ve bir şansım olacak, bu iyi işte derim. Evet canım kardeşim aslolan sensin insan tabiki kararlarını alıken çevresinin nasıl etkilendiğinide hesaplamalı ama sırf bunun içiide kendini yok sayamaz. Sana daha çok saygı duyacaktır. Evet bitir bu işi ve sende huzurla hayatına devam et. İnan belirsizlik daha da kötü...

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

511
  • O cocukdan uzakdur hakketmiyorsun. Egerki sordugu sorularda evlenecek kiz ariyormus gibi diyorsan zaten kendinde kabul ediyorsun o kiz sen degilsin. Sen git kendine eglenecek birisini bul bosuna cocugun yuregini kirma. Duzgun diye kacirmak istemiyorsan biraz harbi bir bayan ol, olmaya calisma.

0|0
    0|0
    • Hayir yanlış anladın, ben evlenmek istemiyorum şuanda düşünmüyorum ama nedense bu aralar heryerden bir lafı çıkıyor. Benim düşüncem şu herşeyin bir zamanı vardır evlenmek içinde eğlenmek içinde. şu an üniversite 1. Sınıf öğrencisiyim Şu an önemli olan okulum, arkadasliklarim, gençliğim eğlencem, 3. sinifa geldiğimde hayatımı duzenlerim bir kariyer planlaması yaoarim veya ciddi bir ilişkim plur evliliği düşünürüm ama şu an erken bence ve korkutuyo biraz beni

• rica ederim

• Sen çok akıllı bir kızsın ve haklısın da. Öğrencilik yıllarımızda öğreniyoruz bir çok şeyi ve hem kişiliğimiz değişiyor hemde ruhumuz gelişiyor. Dediğin gibi birinci önceliğin okulunu iyi bir derece ile bitirip geleceğini garanti altına almaktır. Aşkı ve arkadaşlığı bir birinden ayırmayı öğrenecek duygularını da geliştireceksin. Zaten öncelikler birbir aşıldıktan sonra zamanı gelecek ve aşkı da bulup bize en uygun eş adayımızı bulacağız. Evet şimdi okul zamanı ve kendinize iyi bakın...

• Erinmedim okudum gerçekten çok canım sıkılıyomus onu anladim. ;) kas gelir geçer birde erkek değer verildiğini sorgular haberdar olmak ister hep bence kaçırma derim sans değer verdiği belli ama yinede zamanla tanirsiniz birbirimizi zamana ihtiyaciniz var gibi biraz daha. Yuzyuze geldiğinizde değişir tutumları görmeyince gönül katlanmiyo merak ediyor sorguluyor 6 senedir uzaktayiz biz 6 kere ancak bulusmusuzdur ama mesafeler sorun değil hic bir zman. Yorumunu okuyup cevap atarsan sevinirim. ( bilerek uzun yazdım ki intikamını almış oldum bütün yazıyı okuttun bana gece gece ) ;) ;) :)

1|0
    0|0
    • Ahahaha seninde işin yokmuş demekki okumuşsun gece gece sorumu teşekkürler :) şimdi sen normal konuş birbirinizi tanıyın acele karar verme diyosun anladığım. Yüzyüze gorustugumuzde belli olur mu herşey? Yani mesela ya gördüğümde hoslanmazsak birbirimizden ya da kafa yapısının uyumsuzlugundan vazgeçersek? Bu arada helal olsun 6 yıllık uzaktan ilişkiyi iyi yurutmussunuz

• 10 yasında başladım sevmeye 25 yaşındayım gerçi oda 10 12 senedir seviyor ama 6/senedir sevgiliyiz. Mesajlasmak la telefondan konuşmak bile çok çok fark ediyoki yanyana gelmek aşırı fark ediyor. Simdilik kişilik olarak tanisriniz ama tam olarak yanimaniz için zaman gecirmeniz karşılıklı görüşmeniz gerekiyo bence görüşmeden karar vermeyin derim ;)

• ilişki istemiyorsan keser atarsın bu kadar basit kusura bakmada her şeyide 4 4 lük olamaz tanımadan kararını verme heralde öğle iyi davranıcak cıkmaya başka 3 ay sonra anlarsın her şeyi

1|0
    0|0
  • Keşke aradıgımız tüm özellikleri bir kişide bulabilmek mumkun olsa düşünce yapısının uygun olması çok önemli bu kişi sizi kullanmasın çok guvenmeyin

1|0
    0|0
  • kafa yapıları uyusması gerekiyo, o olmassa arkası gelmiyo iliskinin, sozun birtigi yer

2|0
    0|0
  • Çocuk düzgünde senden şüpheliyim 😄

0|0
    0|0
  • Bazi seyleri gormeyeceksin

0|0
    0|0
  • Super değilmiş demek ki

0|0
    0|0
  • Cocuktan uzak dur baskasini bul hak etmiyosun.

0|0
    0|0
  • Ayrılmam sis

0|0
    0|0
  • sanki sen daha sinsisin gibi geldi bana

0|0
    0|0
    • Kadin olmak zor sinsi olmamız şart :)

• bari adama sinsi demeseydin :D

• Ama sinsii hem sır tutamıyorum diyo hem ağzımı ariyo hemde dedikoducu bir tip. Resmen sinsi işte

• Üzülürüm

0|0
    0|0
  • bence sen suçlusun

0|0
    0|0
  • Görüş ayrılığı? Sen hangi görüştesin o hangi görüşte

0|0
    0|0
    • O biraz geleneksel ben biraz feministim

• Hic caktirmam aslında feminist olduğumu ama aynen. Ben eşitlikten yanayım erkeğin eli ayağı yok mu kendi çayını kendide koyabilir çocuk mu ki benden istiyor hiç yani.

• ayrıca şımarıksın. Zenginlik işte be gülüm. Seviyorum dediği adama elleriyle bir çay doldurmaktan acizsin mi demeliyim yoksa doldurmayacak kadar şımarık mı? Aynı şeyi erkek senin için yapsa. Sana bir kahve hazırlasa ona " Lütfen hayatım benim elim ayağım yok mu ben kendi kahvemi hazırlarım" mı? diyeceksin

• Kafaya bak istemem ama yedekte dursun. Neden?
    cünkü zenginn ve iyi bir meslegi var kasli.
    Düsünce ve hayati bana uymuyor ama kacirak istemyiorum.
    Iste tipik bir ezik türk kizi. Ezikligini belli etme bari.

0|0
    0|0
    • Bunu eziklik olarak görmez kimse bu tamamen mantıklı düşünme hayatta iyi noktalara gelebilme çabasıdır. Açıkçası en büyük hayalim dünyayı gezmek görmek, buda ne bedavaya oluyor nede hayat görüşü bu yönde olmayann bir adamla gerçekleşir. Beni geri planda tutucak birini istemem. Allah korusun karşıma biri çıkar adam hem kendisi seyahat etmek istemez hem bana izin vermez, al sana sonuç boşanma yazık değil mi peki o kadar harcamaya, ortaklığa, emeğe ve ailelere? Hayatta mutlu olmanın tek yolu secimlerimizi iyi yapmak buda mantıklı düşünceden geçer kimseninde buna eziklik deme hakkı yok.

• Koca parasına ihtiyacım olmucak benim evlenmeyide istemiyorum sırf bu yazdıkların yüzünden. Evin direği erkektir olayı 20 yıl öncede kaldı hangi devirde yasiyosun bilmiyorum ama kadın olmazsa erkeklerde bir hiçtir. Seni doğuran buyutende bir kadın unutma düzgün konuş. Ayrıca kadına hakettiği gibi davranmayan adam erkek değildir acınası bir varlıktır sadece. Sen kesin kadına siddetide desteklersin evin reisi erkektir doverde severde mantığınla ülke zaten ne hale geldi sizin gibi örümcek kafalilardan.

• senin gibi beyinsiz gö tünü basini ona buna verenler kadinsa digerleri ney cok merak ediyorum.
      Din iman bilmiyen senin gibi fahiseler kalkmis burda laf söylüyor. O kafani bir duvara vurda azcik oksijen gitsin ezik.
      Ülkeyi sizin gibi beyinsiz tayfasindan cok sükür 10 yildir kurtardik ve sizi bu ülkeden temizleyene kadarda devam edecek.
      sen kurban ol bize adi mahluk. Kadinimm diye ortada gezme sen olsan olsan fahise olursun!

• Onun evlenmelik konuştuna bakma daha kaç gün oldu tanışalı bir bir ay geçerin Ozaman anlarsın. Banada birinci sınıfta hep evlenme gözü ile bakıyorlar dı ama dört te ise eğlenme gözü ile bakıyor lar. çünkü bir de kızı tavlamak için evlilik derler sonuöta uzun seneler var evlenmeye. ama dörtte okul bitiyo gidip kimse tanımadan evlenmek istiyo gibi konuşmaz anca iş ciddi ye biber tanırsın öyle evlilik lafı açarlae

Yani seni tavlamak için kullanıyo olma ihtimalli yüksek

1|0
    0|0
    • Büyük ihtimalle etkilemeye calisiyorda bende ters tepiyor bu şeyler. İlk sevgilimden ayrılma sebebim de evlilik konusunu falan acmasiydi. Bu yüzden evlilikten soğudum resmen. Bu arada bence olması gereken dediğin gibi iş ciddiye binince ilişki belli bir uzunluğa erisince konuşulmalı bu konular

• Gerçektede erkekler saf değil ki çok çakallar. Iyi tanımadanda hiçbir kızla evlenmeyeceğini sanmam. ya görür görmez aşık olursa o ayrı. açık konuş sende de

Benzer Benceler

Yükleniyor...