Niye genelleme yapılınca çirkeflik yapıyorsunuz 😄😆?

Mesela "erkekler aynısınız" diyoruz hemen atlıyorlar yok siz daha mı iyisiniz yiğitliğinize b*k sürdürmüyonuz :D
Bütün kızları aynı kefeye koysanız zaten ortalık kıyamet alayı oraya hiç girmiyorum şahsen kadınları karşıma almak istemem :D

Evet neden genellemelere gelmiyorsunuz?
Bırakın istediklerini söylesinler sen kendini savununca onun fikirleri değişecek falan mı sanıyorsunuz?
Güncellemeler:
Hepiniz kafayı yemişsiniz :D :D

0|0
323

En İyi Erkek Görüşü

• :D Sen ve nalet düşüncelerin adamım :D Ben genelleme yapan herkese ayar oluyorum. Durum böyle olunca genellemeci arkadaşa üstü kapalı kusuyorum :D Diğer taraftan kendimi savunmam sadece böyle düşünmesini eleştiririm. Sonuçta bu bir ön yargıdır dar görüşlülüktür ve bu şekilde düşünenler çok sorun yaşar. Güncellemene gelince yoksa sen henüz kafanın tadına bakmadın mı? Ohooo büyük şeyler kaçırıyorsun her ölmeden önce yapılması gerekenler listesinden ortalarda bir madde vardır mutlaka kafayı yiyin diye bunu yapmaman çok yazık en yakın zamanda kafayı yemen dileğiyle.. :D

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

222
  • Herkes farklidir cunku. Parmak izleri gibi. Onun icin genellemenin yanlis oldugu icin cirkeflesiyorlardir :D. Diyelim ki siz bir baskasi olabilrmisiniz. Veya bir baskasi siz olabilrmi. Boyule dusunun :)

1|0
    0|0
    • Beş parmağın beşi bir olamaz ama nedense ortaya lafa atılınca millet kendini o parmaklarla bir tutuyor :D

• Kişi kendinin farkında olmalı bence, görünüşte herkes aynı ama karakter kişiye özeldir :))

• Cok haklisin :). Karekter cok önemli :) 😳😳

• En nefret ettiğim muhabbetlerden birisidir. Bir kız bana bunu dediğinde ani ve geçici bir soğuma yaşıyorum o kızdan.. Genelleme yapmak sıradanlaştırmak gibi bir şey. Kadınlar gelemiyorsa erkeklerde buna gelemez. Doğal olan bu değil mi? Biz desek ki hepiniz ışıkları kapatınca aynısınız. Nefes almanız yeterli veya ayağınız sandalyeye oturunca yere değiyorsa yeterli. Kim olduğunuz önemli değil herhangi bir kadın olsanızda yeterli diye desek. Acaba ne olur? :)

0|0
    0|0
  • Adam gibi adam her kadını aynı kefeye koymaz...
    Çünkü bazı kadınlar dünyanın bütün kadınlarından daha fazla hak
    eder güzellikleri. Mesela annen gibidir; nedensiz karşılıksız sever
    seni. Öyle bir kadına rastlamışsan ne ala, kıymetini bil onun... Onunla uyuyup, onun yanında uyanmak ne mükemmel şeydir. Elin en çok onun elinde güzel, gözlerin en çok ona bakarken parlak, yüreğin en çok o yanındayken heyecanlıdır. Papatya en çok onun saçına yakışır
    Ama her kadın aynı değildir, bazı kadınlar dünyanın bütün
    kadınlarını gözünde öldürtebilir. İşte o kadını çok sev!
    Adam gibi adam her kadını aynı kefeye koymaz.
    Çünkü bazı kadınların yüreğı öyle kocamandır ki, bir başka kadınla aynı kefeye istesen de sığmaz...

0|0
    0|1
  • sen lafı ortaya atıyosun onlar kendini bildiği için çemkiriyolar hemen :D bir atasözü derki: yarası olan gocunur :D

0|0
    0|0
  • Genel konuda genelleme yapılır istisnalar vardr ama insanlar istisna olduklarını unutup geneldeki laftan gocunur bende bunu anlamyrm :)

0|0
    0|0
  • Benim hakkımda bir şey bilmediği için "Evet, haklısın" diyorum içimden, o kadar. Herkes görüş bildirebilir burada, ne de olsa özgür platform.

0|0
    0|0
  • Önyargıya giriyor bu genellemeler.. ama yarası olan gocunurmuş tabiii

0|0
    0|0
  • yarası olan gocunur ama bazen hiç gocunmadığım halde karışmak zorunda kalıyorum bazı konulara

0|0
    0|0
  • Ben genelleme yapanlara ''Çirkeflik'' yapmıyorum. Ama yanlış düşündükleri için yanlış olduğunu da yazarım bu durumun.

0|0
    0|0
  • Her koyun kendi bacağından asilir ancak o koyunun kokusu tüm köyü rahatsız eder o yuzden toplumda yasadgmz icin bize laf etmeyin kardeslerime

0|0
    0|0
  • Siz genelleme yaptiginiz zaman kendim o genellemedeysem kendime ceki duzen vermeye calisirim. Degilsem zaten takmam o genellemeyi.

0|0
    0|0
  • Kızlar onunla bununla geziyim tozuyum kaynatıyım flört ediyim sonrada saf bir erkek buluyum evleneyim pesşindeler.

0|0
    0|0
  • Genelleme yapanlara yaptiginin yanlis olfugunu soylerim ama bu onun fikrini degistirmek icin degil kendi fikrimi pekistirmek ici dir

0|0
    0|0
  • sen genellemeleri üzerime alınmam ki :D sen sanki genellemelere gelebiliyosun.

0|0
    0|0
  • Ne uğraşacağim, başak geçip gidiyorum o durumlarda :/

0|0
    0|0
  • Ama bazı kız arkadaşlar çok abartıyor neler gördüm hakaret adına neler

0|0
    0|0
  • Suçluluk psikolojisi:/

1|0
    0|0
  • Benmi cirkeflik yapmisim kuru iftira 😆😆😆😕