Kör ler rüya göre bilir mi?

Ve kurdugu hayali gözünde canlandira bilir mi?

Ciddi soruyorum merak ettim :/

0|0
1117

En İyi Erkek Görüşü

• Bütün insanlar rüya görür. Yani doğuştan görme özürlüler de rüya görür. Bildiğimiz gibi görme yeteneğini kaybeden bir insanın zaman içinde diğer duyuları oldukça gelişir, hatta kimi uzmanlar tarafından “süper duyu” olarak adlandırılırlar. Görme özürlü insanlar günlük yaşamda bu duyularla algıladıkları şeyler sayesinde rüyalarında koku, ses, dokunma gibi hislerin ağırlıkta olduğu deneyimler yaşarlar.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• doğuştan kör biri gözünde canlandıramaz sadece kulağında, dilinde, burnunda ve teninde canlandırabilir. yani gördüğü rüyalar 5 duyudan ziyade 4 duyuyu içerir. ama sonradan kör olan birisi rüyasında görüntüler görür.

0|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1016
  • Kör çok kaba bir tabir olmuş bence biz ona görme engelli diyelim. Onlarda rüya görür ancak şu şekilde göremedikleri için diğer 5 duyu organı fazlasıyla gelişir ve bu rüyalarına yansır.

1|1
    0|0
  • sonradan kör olmuşsa görür diye biliyorum. doğuştan körse ses olarak duyar dokunur falan. ya da belki görüyordur ama ne olduğunu bilmiyordur anlam veremiyordur. kabus sanıp korkuyordur.

0|0
    0|0
  • Rüyanda yalnızca görmezsin ki. Duyarsın , koklarsın, hissedersin tüm duyu organlarını kullanabilirsin. Rüyalarında görürler mi bilmiyorum ama diğer duyu organları ile rüya görürler.

0|0
    0|0
  • evet hayal kurma rüya görme yetenigini beyin geliştirir gözünle kör olsa bile görürsün mesela sen uyuyorsun gözlerin kapalı normalde rüya görmemen gerekiyor gözün kapalı oldugu için anladınmı şimdi :)

0|0
    0|0
    • Ama dogustan kör insanlar neyin nasil gözüktügünü bilmiyorsa nasil rüya görür?

• zaten uyurken ruh bedenden çıkar allahın izniyle ruhun gözü kör degildir bedensel kördür adam allah herşeye gücü yeter hiç görmedigi şeyleri bile görür rüya aleminde

• Tabii ki.. Doğuştan körse, sadece ses şeklinde görebilir

0|0
    0|0
  • ruya gormek ıcın gozlere ıhtıyac yokturkı. zaten ruya gozlerle gorunmezkı.

0|0
    0|0
  • Körler rüyalarında öyle değildirler ve en mutlu oldukları yerler rüyalarıdır..

0|0
    0|0
  • Dün de sordular ya eski sorulara bak güzel yorumlar var

0|0
    0|0
  • Doğuştan engelliler göremez bilinçaltı ve görsellik olmadığı için

0|0
    0|0
  • Rüyanin gözle alakasi oldugunu sanmiyorum akilda bitiyo jersey galiba

0|0
    0|0
  • görür tabi rüyalar gözle görülmüyorki beyinle görülüyor ve hayalle görülüyor

0|0
    0|0
  • Hayir dunyadan hic birsey gormedigi icin ruya goremez sadece ruhani seyler gorur

0|0
    0|1
    • Hiç bişey göremiyor fakat ruhani şeyleri görüyor sende suç yok sana bilgiyi verende kabahat.

• Ruhani seyler sesten ibarettir geri zekali ruya gormek cisim gormek degil ses duymaktirda

• Tabiki.

0|0
    0|0
  • Körler aslında görür.

0|0
    0|0
  • Evet görebilir şahit oldum

0|0
    0|0
  • rüyada görür ağlarda göz yaşıda döker

0|0
    0|0
  • lol görüür neden görmesin :D::D:D heralde...

0|0
    0|0
  • Evet görebilirler onlarda.

0|0
    0|0
  • görürler heralde

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • sadece gözleri kör. Beyinleri değil.

0|0
    0|0
  • Görür

0|0
    0|0
  • nerden bilek

0|0
    0|0
  • oha süepr soru

0|0
    0|0
  • bunun cevabını bende merak ediyorum sahiden bence görürler ama görmedikleri için neye benzedikleri hakkında fikirleri olmayabilir sanki sadece dokundukları cisimleri tanıyorlar ya

0|0
    0|0
  • Benim bildigim, bilinc altina yerlesen görüntüler, sokakta bir kere gördügün yüz, rüyanda görebilirsin, ama tanimazsin kim oldugunu.
    Sanmiyorum görebileceklerini

0|0
    0|0

Benzer Benceler

Yükleniyor...