Evlenmek için evlenen erkeklerin sonu ne olur?

30 yaşına gelmiş. Acilen evlenmek isteyen, çoğu kız tarafından reddedilmiş. Kendisine evet diyen kızla, pek onu tanımadan, biraz da görselliğe bakıp evlenen erkeklerin evlilikleri nasıl olur? Çevrenizde gördüğünüz örnekler var mı?
Güncellemeler:
Bu soruyu sormamdaki asıl sebep, seni sevdigini soyleyip, sen kararsiz kaldın diye sırf evlilik için iki günde başka kıza gidebilen erkegin hali, sevgi anlayisi nedir'olacakti?

0|0
2050

En İyi Erkek Görüşü

• bir cacık olmaz bence ama aksi bir durum da gerçekleşebilir tabi.

yani ilk başta baktığında olumsuz bir durum gibi görünse de o erkeğin değer yargılarından arınmış olması muhtemel ve bu da sevmek için ön koşulun ya da geçerli tek koşulun ona evet demiş olması ve bağlılık duygusu bulundurması yeterli olabilir muhtemel bir sevgiyi orta çıkarabilir bu da ama ilerleyen zamanlarda aynı durumun tekrar yaşanma ihtimali de var tabi yani evlendikten bir kaç yıl sonra ona kur yapan 2. bir kadına da aynı şekilde sevgi beslemesi de muhtemel yani eğer sen evlenecek sen bu adamla evlenmeden önce kontrol etmen gereken etmenler var bence.

Biraz karışık oldu galiba ama anlayacağını umuyorum.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Daha önce kader diye bir sey duymusmuydunuz? Bunun adi kader. Hem nerden biliyorsunuz asik olmayacaklarini sevmeyeceklerini ya da birbirlerine kalplernin alismayacagini? görücü usulu ile evlenen ebeveynlerimiz hic sevmedimi saniyorsunuz birbirlerini?

1|2
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1949
  • Bekarım yaşımda 31 ama hiç evlenmek için evlenmeyi düşünmedim düşünmem de ve o yaşta erkeğin reddedildiğini nerddn çıkardın ki

1|0
    0|0
    • yaşla alakası yok

• Soruyu bir nevi düzeltmişsin buna göre cevap verecek olursam iki taraf içinde geçerlidir ki mutluluk getirmez

• Görücü usulü evlenen kadınlardan hiçbir farkları olmaz. İşlerini tamamen şansa bırakırlr ve bakarlar sonu nereye gidecek diye. Aksız nikah, nikahsız aşk doğurur.

0|0
    0|0
  • Heh iste tam da bu yüzden bu durumu yasamamak icin 30 yasima kadar evlenemezsem bir daha da evlenmeye ugrasmam. Bekar yasarim bekar ölürüm. Bence bir erkegin 30 , bir kizin da 25 yasindan sonra evlenmesi mantiksiz ve sacma

0|0
    0|0
  • Sevgisiz, sığ duygularla, ve şartlanmışlıkla yapılan evlilik iki tarafın da ömrünü ziyan eder ve iki tarafı da mutsuz eder.
    Çevremden örnek veremiyorum çünkü insanların içinde sevgi olup olmadığını da göremiyoruz, anlaşıp anlaşamadıklarını da bilemiyoruz.. Bunlar çoğu zaman gizli yaşanan duygular ve durumlar..

0|0
    0|0
  • Evlenmek için evlenenlerin sonu genelde hüsran olur. Hele ki inadına evlenen insanların akıllarından zoru olmalı.

0|0
    0|0
  • Sıkıcı bir iş anlaşması gibi oluyor. Gördüklerim öyle..

0|0
    0|1
  • çevremde görmedim ama eğer bunu yapan biri varsa sadece evelenmiş olmak için eveleniyor işte sevgi yok aşk yok sadece evlilik bağı boşuan yapılmış bir sözleşme gibi

0|0
    0|0
  • pişmanlık olabilir sonu boşanma olabilir
    yaşım 31 ama acelem yok..
    illa evlenmem gerekmiyor

0|1
    0|0
  • Karışadaki insanın ahini alır sanmıyorum pek mutlu olacağıni

0|0
    0|0
    • geride bıraktığının demek istedin galiba?

• Evet aynen öyle demek istedim anlatimim biraz yanlış olmuş kusura bakmayın :-)
      Yani ben bekliyorum ahimin tutacağı günü ve mutlu olamayacak beni o kadar kirdiktan sonra

• hayırlısı:)

• bu ne yaaa
    siz kimin ne için evlendiğini nerden biliyorsunuz
    hadi böyle bir tipse onun evliliği seni niye ilgilendiriyor hayret ya

0|0
    0|0
    • yukardaki ayrıntıları oku canım

• ben edepsizliğe gelemem, mahalle ağzına hiç... Sınanmadığın konu hakkında büyük konuşma... KONUMA da yorum yazma, yazarsan da kendin aç aç oku

• ne sınınıcam evli barklı kadınım
      sen kendi derdine yan bebeğim
      bidaha zoru oynama benden sana söylmesi yoksa evde kalırsın böyle

• O erkek karısına bağlı olur. Napsın başka çaresi yok.

0|0
    0|0
  • sonu poh olabilir :D kısmet işi bu iyi biriyse mutlu olur kötüyse mutsuz yüzde 50 şans :D hiç fena değil

0|0
    0|0
    • geride kalbi kırık birini bırakmış ama

• gene belli olmaz ki kısmet işi bu benim kaç kez kırıldı kalbim :D kırana birşey olduğunu görmedim

• Evlenmek icin evlenen bir kisinin bosanmak icin bosanmasi da olasidir.

0|0
    0|0
  • bulduğu kişiye göre değişir tek bir sonuca bağlamak yanlış olur

0|0
    0|0
  • gördüğüm bir örnek var akrabam olur uzaktan belki öyle denk gelmiştir bilemicem ama gayet iyiler çoluk çocuğa karıştılar ya

0|0
    0|0
  • Çoğunu olur sonra kadını kullanır. Sıkılır kenara bırakır boşanırlar. Bence bir evliliği ayakta tutan şey sevgidir o olmadan olmaz

0|0
    0|0
  • Gayet mutlu olur Rabbimin izni ile ne için eğlenilir aşk için demeyin sakın. Önemli olan karşıdaki insan olsun ve sadık olsun gerisi boş

0|0
    0|0
  • Nasıl olcak, çabuk bulan çabuk sıkılır sonuç monoton iğrenç bir evlilik

0|0
    0|0
  • Birbirini sonradan çok seven insanlar da var. Nereye gideceği o çiftin kişiliklerine bağlı.

0|0
    0|0
  • 30 yaşında tipsiz kızlar tarafından reddedilmiş erkegin özgüveni olmaz, sanaldan avlanır.

0|0
    0|0
  • Evlenmek için evlenilmez :S Biraz sevgi saygı olmalı...

0|0
    0|0
  • niye sadece erkek demişsin kadınlarda yok mu o sorduğun soru şeklinde :D

0|0
    0|0
  • evlendigi kişiyi cok uzer zmnla. cocuk olur onlar icin birbirlerine katlanirlar

0|0
    0|0
  • Olabilir adam napsın kolay kolay bulamıyorsa bulduğuna da yapışacak işte onu da mı kaçırsın :d

0|0
    0|0
  • belli olmaz anlaşabilirse mutlu olabilir ama bide kötü olarak bakmak var anlaşamazsa

0|0
    0|0
  • adam gençliğini yaşıyor ne yapsın 30 dan önce evlenipte :D

0|0
    1|0
  • Zar zor bulmuş zaten evlenecek kızı bir de sonrası mi var :))

0|0
    0|0
  • Erken yaşta ölür

0|0
    0|0
  • Sanki sevdigin biri var sana dönsun diye bekliyon.

0|0
    0|0
    • yok öyle değil, beni sevdiğini söyleyen adam iki günde evlenmek için başka kıza gitti, onun hali ne olur diyommm

• ben sevip sevmediğimi anlayamadım ki, herşey biranda olup bitti zaten.. Hem ben kolay kolay birine alışamam..

• Hayirsiz adammis seni üzmüş.

• Boşanma olur

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Sağlıklı bir ilişki olmayacağı kesin.

0|0
    0|0
  • Ya tutar ya batar yani

0|0
    0|0
  • benim gibi 2 kere boşanır)

0|0
    0|0
  • Boşol boşol boşol

0|0
    0|0
  • yok bizim ailede genelde 30 a kadar kalmıyorlar :D

0|0
    0|0
  • Var çok mutlular tanıdıklarım.

0|0
    0|0
  • Evlenmenin Acelesi Olmaz.

0|0
    0|0
  • Ay gorsem de kaçarim mdmdm

0|0
    0|0
  • abaza :))

0|0
    0|0
  • Muhtemelen uzun sürmez.

0|0
    0|0
  • Çevremde o kadar salak yok.

0|0
    0|0
  • sonu belli, boşanmak.

0|0
    0|0
  • Boşanma.

0|0
    0|0
  • Ayrılık...

0|0
    0|0
  • Ayrılık olur.

0|0
    0|0
  • Hepimiz evde kalalım. Evlenmek ne demek. :)

0|0
    0|0
  • Error verdim:))

0|0
    0|0
  • Fiyasko

0|0
    0|0
  • tam cahil insan işi. öyle hayat geçmez..

0|0
    0|0
Daha Fazla
18

Benzer Benceler

Yükleniyor...