Şimdi ben ne yapmalıyım? Çıkmazdayım?

Üniversiteden siyahi biriyle tanıştık bundan epey zaman önce. Öyle garip bir tesadüftü ki bizim tanışmamız. Sonra arkadaşlığımız başladı, zamanla garip şeyler hissetmeye başladık ve arkadaşlık ilişkisi aşk ilişkisine dönüştü maalesef. Gerçekten maalesef mi demeliyim ne demeliyim bilmiyorum. Birbirimizi çok seviyoruz fakat sizlerin de tahmin edeceği gibi zorlu bir süreçteyiz ve çıkmazdayız. Muhafazakar bir ailenin kızıyım. Kendisi Afrikalı hristiyan. Ve aslında daha büyük ve can sıkıcı problem , siyahi birini sevmenin insanlarda oluşturduğu o saçma sapan, ahlak dışı, terbiyesizce algılar, ön yargılar. Ben bir savaş vermek durumundayım. Aileme ve çevremdeki tüm insanlara karşı belki de. Bu süreçte fikirlerinize ihtiyacım var.

0|0
1034

En İyi Kız Görüşü

• İnsanları kafana takma. O dusunceleri kafaya taksaydi insanlar melezler gibi guzellikler dunyaya gelmezdi ve hic saksafon calan birileri olmazdi mesela. Ama aile problem. Caktirmadan konuyu ac boyle bisey nasil olur ki fala diye. Ben yapmistim mesela. Oylesine ben zaten yturkle evlenmicem falan demistim. Babam cok kizmisti biz nasil anlasicaz kulturle uymaz zart zurt diye. boyle bir dene once

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Seviyorsan renginin ne önemi var ki? Ama emin olmalısın, ailenle bunu konuştuktan sonra geri dönüşü zor olur... Emin ol kendinden, duygularından cesaret gelir. Irk, din, millet gereksiz ayrım bunlar, önemli olan onunla mutlu musun, o yokken mutlu olabilecek misin bunu düşün.

1|2
    0|1
    • Ah keşke ailem de sizin gibi düşünebilse. Babamın en büyük problemi ırkçı olması. Musevi Türk olsun, Budist Türk olsun hiç problem etmez. Fakat Müslüman dahi olsa başka ırktansa asla kabul etmez. Annem de tam tersi. Müslümanlık ön şartı. Öyle zor bir yoldayım ki. Arafta kalakaldım. Emin olduğum tek şey var ki ben bu hayatı onsuz yaşamak istemiyorum.

• Kızının mutluluğundan daha önemli ise böyle şeyler ne acı. Oysa tüm insanlarla kardeş gibi yaşamak var. Umarım aşabilirsin sorunları.

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

933
  • Allah'ın yarattığı aşkı kullar mı yasaklıyor? Seviyorsan savaş! Maalesef değil evet siyahidir Afrikalı'dır kaslıdır güçlüdür vs ama hepsinden önce adamdır diyorsan savaş! Allah herkesi eşit yaratmışken neden bu ayrım anlamıyorum. Benim de oldu siyahi sevgilim. Şunu da söyleyim 2 gün yüzyüze 1 sene ise nette görüştük. Türkiye'de öyle bir kız olsaydı gözüm başka ülkeye gitmezdi.

0|0
    0|1
  • kızım, dinimiz islaa göre müslüman bir bayanın hiristiyan biriyle evlenmesi yasak sen muhafazakar biri olarak bilmen gerekirdi diye düşünüyorum. o müslümanlığı kabul ederse mesele yok zaten ne ailen ne çevrer bunu kubul etmez düşüncesindeyim ona göre tabiki karar senin

0|0
    0|0
  • yüzde yüz tutucu bir insan değilim. insan illaki kendisi ile aynı fikirleri paylaşan aynı kültürde yetişmiş birine aşık olmak zorunda değil. yeri geldiğinde aşkı için ailesine kafa tutmalı. ama senin durumunda ailenin buna izin vermesi bana imkansız geldi açıkçası. ve ne yazık ki, böyle durumlarda ben ailemi tercih edecek bir yapıya sahibim.

0|0
    0|0
  • Aaa türkiyeden dışarı bir adım at heryer Afrikalılar ile dolu. Benim Afrikalı ile konuştuğum olmuştur fakat asla öyle sapıkca bir önyargıya maruz kalmadim. Bir tek Hristiyan olması iyi değilmiş tabiki ailen müslümansa. En son yapılacak şey kaçmak olcek galiba.

0|0
    0|0
  • Öncelikle insanların Renklerine göre ayrım yapmıyorum ama Muhafazakar bir aileden yatişmiş biri olarak sadece dinini sorgulaya bilirim çünkü dinimiz Mülüman olmayan biri ile evliliği yasaklamış onun içinki aileninde karşı çıkacağı olayın bu olacağını düşünmek isterim tabi aileni tanımadığım için birşey demem söz konusu değil bunun getirilerini ve götürülerini senin hesaplayabileceğini düşünerek bu rada kesiyorum

1|0
    0|0
  • bende siyahi bir kadına aşıktım, erkek versiyonu daha bir zor tabi hak veriyorum sapık bir milletiz. insanlara göre hatta ve hatta ailene göre hayatını sürdürme, söylediklerini tabi ki de dikkate al ama dünyanın merkezi yapma. doğru kararlar vermen dileği ile.

0|0
    0|0
  • Kim ne düşünürse düşünsün ! Hayat senin hayatın. Nasıl ve kimin ile mutlu isen öyle yaşıyacaksın hayatını. O ne der bu ne der diye düşünme. Onlar en fazla 3 gün konuşur. Ama onların 3 gün konuştuğu ey için sen hayatını yakma. Seviyorsan asla bırakma asla..

0|0
    0|0
  • Siyahi biriyle hele ki hristiyan siyahi ile evlenmemen konusnda seni ben uyarayım olurda hata eder evlenirsen pişman olunca buraya bakar beni hatırlarsın. Ayrıca nasıl hoşlandın siyahi birinden anlam veremedim ırkcılık olarak demiyorum ama siyahi biri goruunce hiç çekici gelmiyor bana miğdem bile bulanır evlilik hiç düşünemem..

0|0
    0|0
  • Sevginin dini rengi milleti olmaz gerçekten seviyorsa bu yolda yürümelisin ve mücadele etmelisin sevgi kolay kazanılan bir şey değildir. hayatta hiç bir şey kolay kazanılmıyor ve elde edilmiyor üstelik ateist değil bu kişi sonuçta yalnış ta olsa Allahın dini doğru yaşandığı sürece sorun olmayacaktır. önemli olan kalpler ve niyetlerdir eğer bu inanç konusu ilerde sıkıntı yaratacağını düşünüyorsan sen onu çok seviyorsan o da seni çok seviyorsa onu müslüman olmaya ikna edebilirsin, Arkadaşım.

0|0
    0|0
  • Vay be... ülkemizde ki kizlari da siyahiler suriyeliler bilmem neler kapiyor. Ülke ülke degil kim

4|1
    0|2
  • aşkın rengi olmaz... insanlığında öyle ten rengi dediğimiz sey bı ayrıcalık degıldır... ailen muhafazakarmıs hem onlara dıyeceksınkı karsı cıkarlarsa hani bizim dinimiz yaratılanı severim yaratandan oturu dıye buyurmuyormuydu .. sımdı sız neden sevmıyorsunuz dıyeceksın... kapişşş

0|0
    0|0
  • Afrika ülkesinde yetişmiş biriyle senin kültürün bir mi?
    Diyelimki ailene rağmen evlendin gittin ve hiç alışmadığın görmediğin içine sinmeyecek bir ortama düştün geri dönüşü var mı yok insan Türkiye'de bile kız alıp verirken 7 ceddini soruşturuyor kızım Mutlu olsun üzülmesin diye ayrıca muhazafakar bir aile kabul etmez

0|0
    0|0
  • Bu bir yerde bi' yol ayrımı, hayatınla ilgili radikal kararlar almanı gerektiren bir ayrım. Ve günümüz toplum yargılarını da göz önüne aldığımızda bir hayatı seçmen gerekiyor, ya hayal ya da hedeflerinin peşinden gitmek ya da bu riske hiç girmemek. Karar vermek senin elinde. Ama ne olursa olsun, en kötüsü ne olursa olsun insanın yaşamadığı şeyler için pişmanlık duyması.

0|0
    0|0
  • Bu hayat senin ve gercekten asik olduguna inaniyorsan bir son goruyorsan kimseyi dinleme gerekirse kac. Cunku senin gercek mutlulugub avuclarinda olabilir bunun ucup gitmesine izin verme. Gerizekali toplumumuzun on yargilarina ne olur aldiris etme. Ask kolay gelmiyor dolu dolu yasa. Umarim cok mutlu olursun.

0|0
    0|0
  • Muhafazakar ailenin onu kabul etmesi çok ama çok zor malesef. Siyahi bir yana Hristiyan.

0|1
    0|0
  • Evet siyahi birine ilgiduymak önyargilar cok olur ama hepsi atlatilir atlatilmicak teksey muhafazakar aileye hiristiyan damattir seninderdin bu olsun gerisi fasafiso

0|0
    0|0
  • sen kendinden emin misin? kendinden ve ondan? sonrası teferruat..

0|0
    0|0
  • Ailen gercek bir muhafazakar ise teninin rengini sorun etmez ama hristiyan biriyle musluman olmasi sartiyla izin verebilir. Siyahi olmasini bahane ederse ne yazik irkcilik yapmis olur.

0|0
    0|0
  • Umarım bunların da üstesinden gelirsiniz. İlişkiniz ilerlerse başlarda tepki çok olur, zamanla alışırlar.

0|0
    0|0
  • daha önce ilişki yaşamamış bakireysen böyle bir düşünce saçmalık psikolojik senınkı heyecandan ne düşündüğünü bilmiyon

0|0
    0|0
  • Renk sorun degil de gercekten muhafazakar bir aile iseniz din sorun olmalı...

0|0
    0|0
  • Babamın aklına ilk gelen şey herhalde alt kisminin Kenya oluşu

0|1
    0|1
  • sen ilk önce o arkadaşını Müslüman yapmaya çalış. gerisini kafana hiççç takma. toplum ileri geri konuşmayı çok sever.

0|0
    0|1
  • ailenle ilgili skıntını aşabilirsen ne problem olabilir ki, benim bir arkadaşım evlenmişti zenciyle, çok da normall karşılandı

0|0
    0|0
  • Onu dışlamamışsın ne güzel işte bundan sonra kimsenin bişey dicegini zannetmiyorum

0|0
    0|0
  • oluru olsa bişeyler söylerdim ama son belli canım üzgünüm.

0|0
    0|1
  • Kalbini dinle ırk ayrımı yapma zatrn büyük ve sıkıntı lı şey evlenince başlar

0|0
    0|0
  • Ta ben korktum hani anlarsın ya

1|2
    2|2
  • Dua et

0|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun umarım o da müslüman olur

0|0
    0|0
  • Önyargılar Toplumu Aptallaştırır.
    #Bakırköylüm

0|0
    0|0
  • evet bencede sen BÜYÜK bir savaş veriyorsun

0|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
  • dinen de uygun değil ki geçtim çevreyi

0|0
    1|1
  • Bende 1 yıldır siyahi biriyle beraberim. Müslüman ama benimki, zorlukları elbette oluyor. Ciddi düşünmek bende isterim ama aileler? Benim icin problem olmuyor bunlar onları canlı nefes alıyor bir ten rengi biseyleri değiştirmiyor ama çevremizdekiler insan degil, kendi içlerinde bile Irkçılık yapıyorlar Kürt turk Laz vs diye. Bu şartlarda zor işte bunlar..

0|0
    0|1
  • görmeyeceksin duymayacaksın

0|0
    0|0
  • Seviyor , Çok iyi anlaşıyor olabilirsiniz. Hatta onun için ailenizi karşınıza alacak kadar aşık da olabilirsiniz.
    Ancak sitede ilişki çeşitleri ve yaşanan ayrılıklar ortada. 1 ay 2 ay - 1 yıl 2 yıl vb.
    Taktir edersinki sizin durumunuz biraz daha farklı , gerek din , gerek aile gerek ulus vb..( negatif olarak )

Demem o ki , ailenizi karşınıza almayın

0|0
    0|0
  • ya ne iğrenç bişeysin yaa. yemnin edebilirimki sırf onun iri bir penisi her neyse iri bir vücudu ve yatakta olan performansı yüzünden sevmişsin. buna adım gibi eminim ve siz çok iğrenç bişeysiniz be neyse size mutluluklar

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Türkiye'de zencilere 3 bacaklı diyorlar. Önyargının temel sebebi bu. Hayat senin hayatın ama mantıklı olan kendi soyundan ve kendi dininden biriyle beraber olmak.

0|0
    0|1
  • Akıllara ilk gelen nedense cinsel organ oluyor

0|0
    0|1
    • Evet maalesef. Ben de onu demek istedim.

• Zenciler bu şekilde akıllara kazınarak seks kölesi olarak goruluyorlar

Aşkın rengi ırkı olmaz

• Sonsuz ahirete orayı yakmayacak olanla git.
    Yuregin değil inancın konussun bu defa

0|0
    0|1
    • O müslüman olmak istiyor. Hatta şimdi araştırma yapıyor sürekli. yeterince bilgi sahibi olmak için. fakat ben onun üzerinde hiçbir baskı oluşturmadım birkaç yıldır varmış böyle bir isteği.

• Bu sefer yurrginden herşeyin için vazgeç, herşeyi silemezsin, ama bir kişiyi silersin. Karar senin artık.

Benzer Benceler

Yükleniyor...