EV & YAŞAM

Dyson
Deniyor 4 ay

“Havalar Nasıl Olursa Olsun, Evimizin Havası Temiz Olsun” Diyenler Buraya: Çözümü Buldum!

Ailesi için her şeyin en iyisini isteyen tüm anneler gibi, ben de hayatımıza giren şeylerin hepsine ayrı ayrı özen göstermeye çalışıyorum.

Uzun zamandır evimizdeki hava kalitesi hakkında şüphelerim vardı; oğlumun 3 yaşından beri sıkıntısını çektiği alerjisi beni düşündürürken evimize minik biri daha geldi.

O biiir Floss!
O biiir Floss!

Şu an 6 aylık olan Floss, bir Japon Spitz. İki katlı yapıda kir tutmayan, canı isterse kendisinin bile kedi gibi temizleyebildiği bembeyaz pofuduk tüyleri var. Buna rağmen en az tüy döken cinslerden biri. Yine de havalar biraz ısınınca "biraz rahatlayayım" demekten geri kalmıyor tabi. Bahar alerjisi ve Floss’un dökülen tüyleri birleşince, oğlum için alerji atakları kaçınılmaz oluyor.

Çılgın Floss gelişiyle evimizi şenlendirdi.
Çılgın Floss gelişiyle evimizi şenlendirdi.

Yaşadığımız yerin kış iklimi çok sert değil, bu yüzden doğal gaz da yok. Yine de en az 2 ay ısınmaya çözüm bulmamız gerekiyor. Bahar ve yaz ayları ise oldukça sıcak. O zaman da serinlemeye ihtiyacımız var. Isıtma-soğutma sistemleri evdeki nem dengesini bozuyor. Klimalardan yayılan bakteriler konusunu hiç açmayayım daha iyi.

İyi ki tanıştık Dyson Hot and Cool, ben çok memnun oldum. :)

Yıllardır elektrik süpürgesini memnuniyetle kullandığım Dyson’ın, ısıtıcı ve soğutucu fan olarak da çalışan Hot and Cool hava temizleyicisini keşfetme fırsatını bulunca işte bu yüzden çok sevindim.

Çok şık bir kutuda geldi Dyson Hot and Cool
Çok şık bir kutuda geldi Dyson Hot and Cool

Kutudan, temizleyicinin yanında iki filtre, uzaktan kumandası ve bir de kullanma kılavuzu çıkıyor. Aleti kurmak son derece kolay, toplam 30 saniye falan sürüyor :) Kapağı aç, filtreleri yerleştir, kapat, fişe tak ve çalıştır. Tüm yapman gereken bu kadar.

İki ayrı filtre en ince parçacıkları ve gazları yakalayabiliyor.
İki ayrı filtre en ince parçacıkları ve gazları yakalayabiliyor.

Peki, hava temizleyici ne işe yarar? Evimizin havasını neden temiz tutmalıyız?

Soluduğumuz havanın kalitesi sağlığımızı etkiliyor. Evdeki hava bazen dışarıdaki havadan 5 kat daha kirli olabilir ve camı açtığımızda içeri giren havanın temizliği de tartışılır. Sadece alerjik bünyeler değil, hepimiz bu kirli havayı kendi evimizde soluyoruz. Neler mi var evimizin havasında? Polenler, bakteriler, endüstriyel gazlar, halı, kilim, döşemelerdeki tozlar, temizlik ürünleri, kokulu mumlar, mutfak dumanı...Daha neler neler...

Dyson Hot and Cool Hava Temizleyici hava kirliliği seviyesini otomatik olarak algılıyor ve havayı kirleten çok çok küçük maddelerin neredeyse hepsini yakalıyor. Üstüne üstlük, ısıtıcı fan arındırılmış havayı kullanıyor, kirli havayı değil.

3 yakışıklı :)
3 yakışıklı :)

Hava bahane Dyson Hot and Cool şahane!

Çok yakışıklı, çok modern bir tasarımı var Dyson Hot and Cool'un. Evin içinde hemen dikkat çekiyor. Fonksiyonel ama kullanımı çok basit uzaktan kumandası sayesinde oturduğunuz yerden ayarlarını değiştirebiliyorsunuz. Otomatik moda aldığınızda sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan evdeki havayı temizlemeye, sıcaklığı ve nem oranını sabit tutmaya devam ediyor. Bazen oğlumu kontrol etmek, havanın temizliğini kontrol etmekten daha zor. :)

Havanın kalitesini gerçek zamanlı raporluyor!
Havanın kalitesini gerçek zamanlı raporluyor!

Dyson Hot and Cool saniyede 290 litre temiz hava üretiyormuş. Isıtıcı, soğutucu, hava temizleyici olarak üç iş için tek bir ürün olan makine, 350 derece dönerek odanın her yerini homojen bir şekilde ısıtıp, soğutabiliyor.

Odanın her köşesine ulaşabiliyor.
Odanın her köşesine ulaşabiliyor.

Dyson Link uygulamasını cep telefonunuza indirdiğinizde apayrı bir dünya daha açılıyor. İnternete bağlanan cihazı ister evden, ister dışarıda herhangi bir yerden kontrol edip, raporlamalarını görebiliyor, istediğiniz ayarlamaları yapabiliyorsunuz.

Evinizdeki havayı dünyanın dört bir yanından kontrol edebiliyorsunuz!
Evinizdeki havayı dünyanın dört bir yanından kontrol edebiliyorsunuz!

Gece oğlumun odasında gece modunda çalıştırıyoruz.

Portatif oluşu istediğin yere taşıyabilmene de olanak sağlıyor. Gündüz evin havasını dengeleyen Dyson Hot and Cool “gece modu” ile gece boyu da işini sessizce yapmaya devam ediyor. Gelsin deliksiz uykular...

Floss, Yoda olma yolunda emin adımlarla zıplıyor :)
Floss, Yoda olma yolunda emin adımlarla zıplıyor :)

Uzun zamandır evimize canlı çiçek sokamaz olmuştuk. Evde birkaç saat çiçek kaldıysa oğlum ilk akşamdan öksürmeye başlıyordu. Ama oğlumun bu sene Anneler Günü'nde getirdiği taze çiçekler günlerce vazomuzda kaldı ve tek bir öksürük sesi duymadım.

Evin havasını değiştirmek bu olsa gerek :)

Evin havasını değiştirmek bu olsa gerek :)

Tüm aile mutlu, çılgın Floss bile!

Dyson Hot and Cool ile evdeki herkes temiz havaya doydu, görenler şık duruşuna hayran kaldı, kelimenin tam anlamıyla evin havasını değiştirmek bu olsa gerek.

Floss'a ve Dyson'a doyamayanları aşağıdaki videoya bekliyorum.

Çılgın Floss'la olan maceramız devam ediyor :))

“Havalar Nasıl Olursa Olsun, Evimizin Havası Temiz Olsun” Diyenler Buraya: Çözümü Buldum!
478
281
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • bayjön
  Dyson ilk benim dikkatimi zaten kusursuz ve tartışmasız 1numara olduğu elektrik süpürgesi grupları çeşit çeşit modelleri ispatlamış bir markadır ve bu konuda özellikle elektrik süpürgesi konusunda sonsuz çekiş gücü ile rakipsiz bir ürünü sunan bu markının adeta sektöründe ve alanında bir Mercedes olduğunu değerlendirdiğimde ve çok iyi bildiğimde sizin kullanım Kullanım ve sunumunuzdan anladığım gördüğüm kadarıyla kesinlikle bu alanda hakkını verip sıcak ve soğuk vede hava temizleme hususunda kalitesinden şüphe duymam.
  Mağazada görmem ve her üründe olduğum gibi kusursuz test edip değerlendirebilme kapasitem ile kesin kararımı ancak test sonucu net %100verebilirim.
  Görüş hala geçerli mi?
  • ponçikmom

   Aleti teknolojik olarak mühendisler değerlendirir muhakkak ama kullanım ve estetik olarak gerçekten çok memnuniyet verici. Kendi adıma beklentilerimin üstünde olduğunu söyleyebilirim.

  • bayjön

   Değerlendirme konusunda ciddi anlamda AR-GE açısından değerlendirme ve olumsuz olumlu yanlarını görebilme yetim var benim. Dyson kalite ve kusursuzluğuna şüphe ve tereddütüm olmasada birşeyi dokunup görüp malzeme kalitesine bakıp olumlu olumsuz yanlarını kendim değerlendirmem lazım ve ne olursa olsun bakmadan incelemeden almam. En basit bir şey bile alırken aynıyım değişmez tavrım. Cevabınız için teşekkür ederim 😊💐

  • ponçikmom

   Yaklaşmınızı çok doğru buldum. Ben de sizinle aynı fikirdeyim.

  • Hepsini Göster
 • SusamSokağıSakini
  Evde çocuk varsa evi sürekli havalandırmak gerekiyor. Özellikle alerjisi olanlar için gayet şık ve güzel bir aletmiş.
  Görüş hala geçerli mi?
  • ponçikmom

   Evi havalandırmak çok önemli, eğer havası temiz bir yerde yaşıyorsan. Büyük şehirlerde, sanayi bölgelerinde, fabrika, havaalanı gibi, çevre kirliliğinin yoğun olduğu bölgeler gibi yerlerde yaşayanlar pencere açtığında çok daha kötü havaya maruz kalabiliyor 😢

En İyi Kız Görüşleri

 • bayansinirli06
  Evinde kuş ve kedi besleyen biri olarak yaz ayları benim için zor oluyor. Pencere açmaya korktuğum gibi, açınca da yeterli olmuyor benim için. Bunca özelliğinin yanında,taşınabilir olması ve mobilden ayarlanabilmesi hayatımı kolaylaştıracak. Dyson ile tanışmak için sabırsızlanıyorum. Temiz hava sayesinde miniklerim ve ben çok rahat edeceğiz. <3
  Görüş hala geçerli mi?
  • ponçikmom

   Evet bak ben mesela eve gelmeden yarım saat önce soğutucuyu açıyorum, oh mis gibi serin eve adım atıyorum. Çok büyük bir lüks bu akıllı teknolojiler.

 • canselcanım
  Zamanında az çekmedim kedi tüylerinin havada uçuşmasından. Ne kadar havalandırsam da gitmiyordu. Bunun için kızımı büyütürken fazlasıyla titiz davranmak durumunda kaldım. Dyson yine derdimize derman niteliğinde bir ürün çıkararak hayatımıza sağlıklı dokunuşlar yapmaya devam ediyor 😍
  Görüş hala geçerli mi?
  • ponçikmom

   Ah o tüyler, ah o tüyler yok mu :)))))

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

279476
 • Erronblack41
  Çok kullanışlı bir ürüne benziyor. Denemek isterdim.
 • Dyson ın her ürünü çok başarılıdır.. Ama paraya kıymak lazım.
 • BigProblem
  Turkiye'de ısıtan soğutan versiyonu yoktu herhalde yeni gelmiş.. Onun için farklı bir marka almıştım ama hiçbir etkisini görmedim.. Dyson'ı denemek isterdim
 • Hln007
  Çok güzel bir icat çocukları olan insanlar için özellikle de
 • Çok guzel bir bence olmus 🤗🤗 evet artık akıllı sisteme geçti her yer ve yeni çıkan teknolojik aletler harika 🤗🤗
 • Doyumsuz0909
  Güzel bir cihaza benziyor fiyatı nedir acaba bilen var mı
 • ruzgarjensen
  Gerçekten çok beğendim umarım evime alabilirim ileride.
 • aliesrefogl
  Özellikle etmiz hava aradığımız bu ülkede gerekli bir durum. En azından ev ortamı temiz olsun
 • Mavi_erkek
  İyi ki tanıştık Dyson Hot and Cool, ben çok memnun oldum.
 • LALOGLAN
  Media marktan iki hafta önce almıştım gerçekten şahane bir ürün. Ama fiyatı bir hayli vardı. 😀
 • Blues_
  Faydalı bilgiler teşekkür ederim çok iyi olmus bu bence olmuş bu teşekkür ederim
 • Creative21
  Evde çocuk varsa evi sürekli havalandırmak gerekiyor. Özellikle alerjisi olanlar için gayet şık ve güzel bir aletmiş.
 • Tysys
  İyiymiş Dyson süpürgesi teknoloji çok gelişti artık el ile kullanılabilir süpürgeler çıktı
 • Cennetin_Kokusu
  Özellikle alerjisi olanlar için gayet şık ve güzel bir aletmiş.
 • muratdenizd
  Evde hayvan beslenmek zor temizlik açısından. Hayvan beslenen evlerin koktuğu söyleniyor
 • boromirid
  Eyvallah teşekkürler çok açıklayıcı bir şey oldu bu
 • hsyn2722
  Yaptıgı işin hakkını veriyodur heralde video öyle gösteriyo😁
 • Ghostkiller02
  Dyson çok iyi kaliteli marka ama bunu kullanmaya rağmen gene de camları açıp evi havalandırmak lazım diye düşünüyorum hayırlı olsun güle güle kullanın
 • Yasak_madde
  Böyle aletlere gerek duymuyorum açıyorum pencereyi mis gibi orman havası doluyor odaya bulunduğum yerin gayet temiz havası var
 • dengesizveuykusuz
  gerçekten harika 1 numaralı elektirik süpürgesi diyebiliriz
 • Perist
  Teknolojinin bu şekilde buselerle bizi mutlu etmesini çok seviyorum. Dyson <3
 • Güçlü-Kahraman
  Daha önce bu teknolojiyi kullandım. Pek bir etkisi olduğunu söyleyemem.
 • Erol_bey
  Teknoloji iyi de.. en iyi yöntem pencereleri aç temiz hava gelsin,😂😂
 • zezsuuu
  vallah temiz olması gerekmiyor çünkü annem varken hiç bir zaman kirli değil :)
 • AylakAdam_Ankara
  Gerçekten astım bronşit rahatsızlığı olan kişiler için çok faydalı olur.
 • ersnkrcn
  Her evde bulunması gereken bir ürün çok beğendim, teşekkür ederim.
 • Altunsoyyagmur
  Mantıklı ve kullanışlı bir ürüne benziyor ama denemek lazım ilk fırsatta deneyimleyecegim...
 • demir_bey
  Çok şık duruyor küçük ve kolay taşınabilir olması en büyük artıları.
 • Sinakaplan
  benim çok hoşuma gitti ya çocuklu aileler için her eve lazım :)
 • Evde cocuk oldugunda daha fazla dikkat ediyoruz ve bu cihazi merak ediyorum
 • sudee_xd
  Oldukça kullanılabilir gözüküyor. Özelliklerine de bayıldım ayrıca ☺️
  Deneyeceğim, teşekkürler.
 • kaptanns
  Evde çocuk varsa evi sürekli havalandırmak gerekiyor. Özellikle alerjisi olanlar için gayet şık ve güzel bir aletmiş.
 • Bilgiiiiii
  Dyson dan hiç ürün kullanmadım. anlatıldığı kadar güzelse denemek gerek 👍
 • Sahindemirrr
  Pencereyi acip havalandirmak. Az yellenmek. Ev kokusu bunldurmak
 • tezhasan880
  Klima çok sıkıntı olur her zaman havalandırmak gerekli
 • basstone
  kesinlikle çok çok iyi. ah bir de fiyatı iyi olsa bu arkadaşın...
 • elasu345
  Gercekten cok guzelmis ozellikle astım hastaları için iyi olcagını düşünüyorum
 • CL_5nape
  Evde cam açık dibinde de bir ağaç varsa içerisinin kokusu şahane kıtır
 • Melekay8
  Hayvanları çok sevmiyor olsam da ortamın havasını temiz tutmak için gerekli
 • Herakles34ist
  Soğutuyor derken fan olarak mı üflüyor, soğutma yapıyorsa sıcak egzozlama da yapması lazım mantıken. Klima mantığı başka türlü işlemez.
  • ponçikmom

   Ben teknik olarak demek istediğiniz bilmiyorum ancak havayı fan gibi üfleyerek ısıtıp, soğutabiliyor.

 • AliHaydarBozdağ
  Güzel alet çünkü evi sürekli havalandırmak gerekiyor.
 • rubakka
  Dyson inanılmaz reklamvari ürünler ile kendini gösteriyor, tebrikler gerçekten
 • 1KediGördümSanki
  Çok rahat ve kullanışlı bir ürüne benziyor :)
 • Heileen
  Beğendim çok güzel görünüyor işe yaramadı da cabası
 • süperbenn
  Özellikle nem olanlar bölge de (Ordu gibi) oldukça işe yarar. Teşekkürler
 • sameeeeet34
  Zaten aksama kadar camlar açık yuzeysel temizlik muhakka oluyor asıl önemli olansa ev huzuru olsun
 • afra_tafra
  Havalar nasıl olursa olsun, bizim havamız guzel olsun arkadaşlar 🌸
 • golden05
  güzel bir alet..
  tanıtım içinde baya bir prodüksiyon yapmışsın firma böyle reklamı kendi yapmadı bildiğin mesai harcamışsın sen😁😎
 • Odysseyy_
  Kullanışlı bir ürün ve güzel görünüyor. Çocuklar için temiz hava şart... elinize sağlık güzel bir bence olmuş.
 • frkna61
  Çok güzel ürüne benziyor kullanım ömrü uzun mudur acaba? garantisi felan?
 • AShyGuy
  Evde genelde yazın klima çalışıyor bizim bölgelerde bu yüzden havasız oluyor da bu yüzden güzel bir ürün
 • Difen
  Kullanılabilir görünüyor ama evde fazlalık istemiyorum
 • GmzHyt
  Dyson Hot and Cool rahat temiz oksijen ister serin ister sıcak havada otur arkadaşlarınla iyiki varsın Dyson Hot and Cool teşekkürler😘👍👍
 • isimversemnefayda
  5 tane çocuğumuz var birisi daha bebek bence bu mükemmel bişey
 • Alcatraz1995
  havamı veriyor bu yoksa hava temizleme olayı derken? neyi kast ediyor
 • erkekadamm34
  Banada dyson hediye edin
  çok beğendim kullanışlı.
  hava silkülasyonu iyi test etmiştin avm de
 • ManyaKedi
  Açın camı oh mis, ne gerek var böyle ekstra şeylere :D
 • Sonsuz_caca
  Havaları bile kirlettik.. İyiki varlar evde alerjiai olanlara süperr bir alet
 • İbrahimagyldz24
  Ama yaz aylarında zaten, evde oturan, fazla yokki kasten, ben,
 • Daha Fazla (635)
YÜKLENİYOR...