Kursa gitmeden, evde İngilizce nasıl öğrenebilirim?

Erasmus ile ülke dışına çıkmak istiyorum bu yüzden ingilizce öğrenmem gerekiyor. Şu an için kursa gidemem.

0|0
1113

En İyi Erkek Görüşleri

• Kelime ezberlemek yanlis. Ben 7-8 yaslarinda ing ogrenmeye basladim, okudugum kitaplarin cok faydasi oldu. Basitten zora dogru hikaye kitaplari okuyacaksin ve gramer calisacaksin daha sonra. Ve dizi izle, lost veya person of interest. Michel thomas method a bakmani oneririm. O metot ile almanca ogrenmistim.

1|0
    0|0
    • Hiçbir şey bilmiyorken en basit kitabı da alsam elime ne faydası olacak ki? Önce gramer çalışıp okusam hocam

• Dinleyerek ogrenmek cok ise yarar. Senin kitap okumani cok isterdim. Ogrenmek isteyenleri gorunce ben de seviniyor, onlara destek vermek istiyorum.

• Yani kendi dilimde okuma çok yapıyorum elbette, öğrenip ilerletince ingilizce de okumak istiyorum elbette ama su an icin dediğim gibi hic ingilizcem olmadığı icin kitap elime almam anlamsız olur

• www.youtube.com/playlist

bak buradan sıfırdan ingilizce öğrenenilirsin bu set 339 videodan oluşuyor sıfırdan üst düzey ingilizce öğrenmeni sağlıyor. Şu an internetteki en iyi ingilizce öğrenebileceğin yer.

2|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim. Gramer kitabı olarak önereceğin bir set var mı peki

• Çok yardımcı oldun gerçekten çok teşekkür ederim. Ben de merakla öğrenmek istiyorum zaten keyif alacağımdan eminim 😊

• Rica ederim :)

En İyi Kız Görüşleri

• Oyun vs. yerine İngilizce ogrenebilexegin appler indirebilirsin. Erasmus'la gideceğin için daha çok akademik İngilizce gelistirmeni tavsiye ederim. TOEFL veya İELTS Akademik yaz, ilgili içeriklere ulaşırsın. Onun dışında okuldaki bölüm İngilizcesi derslerini iyi takip et. Mesela turizm okuyorsan, turizm İngilizcesi derslerini iyi çalış. Cunku yurtdışında eğitim alırken derste o İngilizce ağırlıklı olur terimler vb.

1|0
    0|0
    • İngilizce dersim yok ne yazık ki, akademik ingilizce diye seçmeli bir dersim vardı geçen sene eğer olursa onu seçerim bu dönem

• Kaçıncı sinifsin? Öyle bir dersi secmemen hata olmuş. İnsanlar TOEFL ve IELTS hazırlık için bir ton para veriyor, o dersi alsaydın hazirlayacaklardi sizi...

• Seçtin mi gerçi, onu da açık bir şekilde yazmamissin. Sectiysen çok iyi olmuş, o dersin konularını tekrar ederek hazirlanabilirsin..

• Cümle kurabilmek ve çeviri yapabilmek için kelime haznenin çok fazla olması lazım. İlk olarak kelime ezberlemen lazım sonra cümlenin yapılarına bak cümle nasıl kurulur sıralaması nasıldır grammar kitapları alırsın bol bol film izlersin pratik yaparsın inan zor değil inan yeterki..

1|1
    0|0
    • Önce kelime sonra gramer diyorsunuz yani öyle mi

• Çok teşekkürler bugün başlayacağım. Sizin ingilizceniz nasıl peki? Böyle mi öğrendiniz

• Rica ederim 😊ben kursa gitmiştim ama şu an gitmiyorum. Onun için bol bol pratik yapmak lazım unutuluyor yoksa ://

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• Basit cümleler kurmayı deneyerek daha sonra karmaşık cümle örneklerini çevirilerini inceleyip benzerlerini kurmayı deneyerek antreman yapabilirsin.

1|0
    0|0
  • Dinlemeyi geliştirmek için önce ingilizce çizgi filmler izle daha sonra normal dizi ve filmler izlersin ama altyazısız olacak. Kelime için başlangıç hikayeleri ve sonra biraz ilerlersin falan konuşmak için de uygulamalar var zaten anadili ingilizce olan insanlarla konuşursun

1|0
    1|0
  • Biriyle Konuşarak ( mesela ben) veya yabancı dizi izleyerek hergün yeni kelimeler öğrenerek

0|0
    0|0
  • Busuu. com a premium üye ol. Lingusta çalış.

1|0
    0|0
  • Altyazılı dizi izleyerek

1|0
    0|0
  • kelime ezberlemelisin

1|0
    0|0
  • Bol kelime ezberle , ingilizce cumleler kur

0|0
    0|0
  • speaking i hiç bir şekilde yapamazsın zor

0|0
    0|0
  • nette bu tarz yardımcı kaynaklar var

0|0
    0|0
  • Gazete ve kitap oku

0|0
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    1

Kızlar Ne Diyor 9

• Sıfırdan alacaksanız zor evde öğrenmek. Ama azmederseniz olmayacak bir şey de değil tabi. Böyle durumlarda gramer bilgisine ek olarak kelime bilgisi de gerekiyor. Grameri olabildiğince çabuk bitirmeni öneririm. Sonrasında dizi izlersin, konuşabileceğin birilerini bulursan internet ortamında faydasını görürsün. Özet olarak grameri çabuk bitirip kelime kasmalısın.

1|0
    0|0
    • İlk olarak yapacağım şey gramer öğrenmek diyorsunuz öyleyse dğeil mi

• Tamam ona bakacağım çok teşekkürler

• Kolay gelsin

• Cok zor. Bari iyi bir kitap seti al onunla calis. Film kitap seviyen cok iyi degilse ise yaramaz

1|0
    0|0
  • Mumkun degil erasmus sinavi bir hayli zorlar ingilizce bilmeyeni. Yazili sozlu mulakattan geciyorsun gitmek kolay degil. Ben kazandim ama istedigim ulke gelmeyince vazgeçtim.

0|0
    0|0
    • İngilizce bilmeyeni derken, ben de ingilizce öğreneceğim zaten. Bu sene girmeyeceğim sınava :)

• Youtubedan derslerini izleyebilirsin sesli kaynaklardan yararlan alt yazılı diziler izlemek sana sadece basit şeyleri öğretir daha fazlası gerekiyor

0|0
    0|0
  • Memrise diye bir uygulama var Arapça ve İspanyolcayı bayağı ilerletmiştim ben bak derim

0|0
    0|0
    • Duolingo öneriyorlar bir de hangisini deneyeyim

• Ücretten kaynaklıysa falan ismek gibi kurslar var

1|0
    0|0
  • Yabancı bir arkadaş bularak öğrenmelisin

1|0
    0|0
  • Duolingo programını indir tlf çok faydası oluyor

0|0
    0|0