Toplumumuzda özellikle devlet memurları insanların kültür seviyesine göre veya eğitim seviyesine göre mi muamele yapıyor?

BjackJack
Bugün İŞKUR geçici işçi alımı yapıyormuş. Kısa süreli 6 veya 9 aylık işçi alınıyormuş onun başvurusu varmış. Neyse ben de evde sıkılıyorum askerliğe de az kaldı gidiyim başvuru yapayım dedim. Oradaki memur ilkin bana tepeden bakarak başvuru almaya başladı klasik devlet memurunun Anadolu insanını aşağılamadı edasıyla. Ben pek seslenmedim bakayım ne yapacak diye arkadaşta bir çalımlar var sanki uluslararası diplomat. Benim öğrenim durumumu sorunca tabi yüksek lisans deyince pat diye tavrı değişiverdi. bir ilgileniyormuş gibi görünmeler falan...
Toplumumuzda özellikle devlet memurları insanların kültür seviyesine göre veya eğitim seviyesine göre mi muamele yapıyor?
Aslında bu memur arkadaşı Bimer’e şikayet etmek var ya neyse...

Devlet memuru alımında bir mülakat yapılacaksa Anadolu insanına karşı davranışına göre mülakat yapılmalı. Sizce özellikle devlet kurumunda hizmet veren çalışanlar insanların eğitim durumuna göre mi muamele yapıyor?
17
10
Görüşünü yaz