Kariyer planlaması için önemli kriter para mıdır, yoksa sevdiğiniz iş mi?

Şöyle diyelim, sevdiğiniz iş çok para getirmiyor, yine çalışmaya devam mı edersiniz, yoksa önemlisi para mı?

Bana kalırsa önemlisi bir işi severek yapmam
Kariyer planlaması için önemli kriter para mıdır, yoksa sevdiğiniz iş mi?

2|3
5264

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle sevdiğin işi yapmak önemli. Tabi sevdiğin işinde bir geleceği, iyi bir getirisi olmalı. Önceden para kazandıran iş olsun diyordum ama sevmeyerek yaptığın bir meslek, ünide o bölümü bile okurken canından bezdiriyor insanı.

1|0
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL

En İyi Kız Görüşü

• Her türlü sevdiğim işi yapıp para konusuyla uğraşığım özel mi devlette mi çalışmalıyım gibi bir sorunum var😅

1|0
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 63

• Sevdiğin işi yapmak önemlidir. Ancak para hayatın gidişini kolaylaştıracak araç olmazsa olmaz. Bence şöyle olabilir roman yazarak para kazanmak zor ancak boş zamanında roman yazmak seni aç bırakmaz. :-)

2|0
    0|0
  • Şimdi bir düşün 1000 TL maaş ile sevdiğin, kolay işimi yapmak istersin, yoksa 5000 TL ye nefret ettiğin patronun seni bezdirdiği eve geldiğinde işte olanlar yüzünden negatif enerji yaydığın bir iştemi? karar kişinin?

1|0
    0|0
  • Kariyer planlamasında önce iş önemlidir. Sen güzel, düzgün, farklı fikirler sunarak çalışırsan zaten gerisi gelir. Bizim şirkette ne adamlar genel müdür oldu. Genel müdür yardımcısı oldu. Muhakkak birilerinin gözünde iyi intiba bırakmak gerekir.

1|0
    0|0
  • bir işi severek yaptığın zaman para ikinci plana gidiyor.
    Para çok çabuk harcanan bişey. İşindeki mutluluğu parayla satın alamazsın.

1|0
    0|0
  • bir işten nefret ederek çok para kazanmak güzel gibi görünse de o parayı alana kadar canınız çıkar. ama severek yaptığınız işte hem paranın hemde işin tadını çıkararak kazanırsınız. severek yapılan işler, meslekler çok önemlidir.

1|0
    0|0
  • ben öncelikle işimi severek yapmak isterim tamam getirisi de bir yerde önemli ama uzun vadede düşünürsek sevmediğim bir işi yapmak beni yıpratır ve faydası olmaz sosyal yaşantıma.

1|0
    0|0
  • Parayı hesaba katmıyorsan yaptığın işe emek vermen ya çaresizlik ya da bilinçsizliktir.
    Ama paran olupta ben kasaplık yaparım diyorsan bu senin zevkine kalır.

1|0
    0|0
  • Para para para. Herşeyi para getirir bu devirde. Sevgi, aşk, huzur, mutluluk, kariyer, iş, hepsi parayla.

1|0
    0|0
  • Sevdiğim bir iş yapıyorsun ömür boyu izinlisin demiş. Sanırım sevdiğin işi yapmak en iyisi 🙂

1|0
    0|0
  • İnsan sevdiği işi yaparsa kariyer yapabilir... sevmediği işi yaparak mutluda olamaz kariyerde yapamaz ne kadar para kazanırsa kazansın...

1|0
    0|0
  • Sevdiğim işte yükselirim ve yine para gelir. Sevdiğim iş diyorum ben.

1|0
    0|0
  • Bu devirde para, herşey para sağa baksan para sola baksan para.

1|0
    0|0
  • her iş iyidir kötüsü yoktur mühim olan sevip en iyisini ya da hakkıyla yapabildiğinin en iyisini başarmakdır mesele.

1|0
    0|0
  • sevdigin işi yaparsan kariyer yapabilirsin yoksa para için gittigin işe hergün saya söve gidersin bu şekilde çalıştıgın iş ömrünü yer

1|0
    0|0
  • İşi sevmem ve ban yetecek kadar kazanmam yeterli aslında. Çok kazanıp mutsuz olmaktan iyidir.

1|0
    0|0
  • Eskiden bilgi paradan daha değerliydi şimdi para bilgiden de daha değerli oldu bence

1|0
    0|0
  • Sevdiğin iş olması önemli. Maddiyatın çözümü var, mutlu olmak önemli. Diğeri ömür törpüsü gibi 😀

1|0
    0|0
  • Sevmediğim işi yapıyorum ve bir an önce kurtulmaya çalışıyorum.. Bu yeterli umarım?

1|0
    0|0
  • kariyer yaparsan ve sevdiğin işe devam edersen para gelir zaten

1|0
    0|0
  • Para. Mümkünse hiç çalışmayıp çok kazanmak lazım :D

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    43

Kızlar Ne Diyor 51

• calismamizin sonucunda maddi beklentimiz varsa ki var. Getirisi benim icin onemlidir. tabiki sevdigim ise gore kariyeri planlamak gerekir ancak sonunda seni mutlu edemeyen bir is basinda mutlu etsede totalde ve uzun vadede mutlu etmez diye dusunuyorum.

1|0
    0|0
  • Para kazanamayıp hayat standartlarımı yükseltemiyorsam sevdiğim işi yapsamda bir yerden sonra mutlu olamam bence o yüzden para

1|0
    0|0
  • Sevdigim işi yapmam mutluluk ve huzur getirir , para da kafa rahatligi ve rahatlik ama benim icin paradan onemli olan mutlu oldugum isin olmasi 😀

1|0
    0|0
  • İkisinden birini tercih etmek zor. İsi sevmek, sektör ortalamasının altında maaş almamak, çalıştığım şirketi ve iş ortamını sevmek bir işi sevmemde önemli rol oynar.

1|0
    0|0
  • İş = para.. Kimileri kariyer vs der.. Modern çağ hastalığı.. :)

1|0
    0|0
  • İkisi de diye klişe bir cevap vereceğim ama gerçekten öyle.
    Sevdiğin işi yapmazsan da, sevdiğin işi yaparken para kazanamazsan da mitsuz olursun.

1|0
    0|0
  • Sahip olduğun potansiyel; zeka türün, azmin, çalışma süren, ısrarcılığın ve kararlılığın.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle ikisi de önemli ama hangisi baskın dersen o işi sevmek derim. Bunun çok etkisi oluyor.

1|0
    0|0
  • Askeriye bölümünde pek para olduğu söylenemez.. Ama görüyorsun😂

1|0
    0|0
  • Ne iş yaparsan hakkinla yapmalısın. hakkinla yapmak içinde sevdiğin iş olmalı

1|0
    0|0
  • Parayla her gun istemsiz gidiyorsun ama sevdigin işte yine o parayo alabilirsin

1|0
    0|0
  • Sevdigim bir isi yapmiyosam, her gun eziyet oluyosa ise gitmek, cok para almamin bir onemi yok :))

1|0
    0|0
  • Sevdiğim işte kalmayı tercih ederim parası çok diye mutsuz olduğum bir işi yapamam.

1|0
    0|0
  • Önce para sonra sevdiğim iş. Sevdiğim işi yapmak için paraya ihtiyacım var

1|0
    0|0
  • o an ki şartlar için hangisi gerekli ise onu seçerim. hayat zor yoksa

1|0
    0|0
  • Ikisi de onemli ve isini severek yaptiktan sonra para su gibi gelir zaten

1|0
    0|0
  • Sevdiğiniz işte zaten başarı olasılığı daha yüksek.

1|0
    0|0
  • ikiside

1|0
    0|0
  • Paradır

1|0
    0|1
  • Ruh sagligi icin sevdigin is.

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam