Çocuklar kaç yaştan anaokula başlamalı? Erken yaştan başlamak çocuklar için zararlı mı?

Arkadaşlarımın 2 yaştan anaokula başlayan çocukları var, küçük yaştan farklı dillerden, kültürden, müzik eğitiminden vs haberleri oluyor. Çok sevimli oluyolar.

Bazen "çocuk çocukluğunu yaşamalı" diyolar, ama ben kabul etmiyorum, zaten anaokulda da kendi yaşıtlarıyla farklı bilgiler öğrenmiş oluyor.
Çocuğum olursa 2 yaştan başlatacağım :))

Sizce kaç yaştan başlamalı?Çocuklar kaç yaştan anaokula başlamalı? Erken yaştan başlamak çocuklar için zararlı mı??Çocuklar kaç yaştan anaokula başlamalı? Erken yaştan başlamak çocuklar için zararlı mı??

1|4
3030

En İyi Erkek Görüşü

• Bazi ozel bebek anaokullari vs var.. veriyosun ve hic turkce konusulmuyo.. 2-3 dille cocuk buyuyo.. en guzeli o.. sifir tuurkcr olan ana okullarinda ingilizce + 2 dil ile daha buyumeli

1|0
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL

En İyi Kız Görüşü

• Niye zararlı olsun ki bazı şeyler erken yaşta öğrenilir. Ki çocuğun her şeyi keşfedip hafızasına kazıdığı yaşlar o yaşlar. Bence doğru eğitimle zekasını çok daha doğru bir şekilde geliştirebiliriz. Zararlı diyeceklere soruyorum arkadaşımın çocuğu 18 aylık tv den youtube a bağlanıp istediği videoları açıp izleyebiliyor. Bu çocuk daha konuşmayı bile bilmeden sayıları harfleri öğrenmemişken nasıl oluyor da bunları yapabiliyor? Çünkü beyni boş ne görürse onunla doluyor o beyin demekki bir kere annesi açarken görmüş öğrenmiş.

Kısacası şu ki boyle boş şeyleri öğrenene kadar daha yararlı bilgiler öğrenmesi acısından küçük yaşta okula göndermek en güzeli.

1|0
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL
    • O kadar çok haklısın ki. Mesela kuzenimin 2 yaşlı çocuğu benden telefonda oyunlar istiyor, anaokulda daha güzel şeyler öğrenmez mi?
      Ne kadar çok erken başlarsa bir o kadar da iyi olur. Bazen anneler çocuğa kendim bakacağım söyleyerek anaokula geç başlatıyolar ve çocuk tüm dizi kahramanlarını tanıyor. Bu çocuğa bakmak mı oldu şimdi 😏

• Eig için teşekkür ederim :)

• Rica ederim :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 29

• Allah gonlune gore versın olur elbet bır gün ıyı gunler dilerim.
    https://www.youtube.com/watch?v=Y_FE_PPB8wk
    Kimi 25 'inde, kimi bilmem kaçında? Yaşar tespıtın dıbını yapmıştır nokta.
    :D

1|0
    0|0
  • ınsanlar artık gozlerını açtıktan ıkı yıl sonra egıtıme başlarsa ve bu 25 yıl sürerse artık yaşamanın ne anlamı var yaa ((: valla yaşamak için degıl de okumak için dunyaya gelıyorlar

1|0
    0|0
    • Sadece eğitim için değil. Dil bilgisi, kültür, spor vs vs. Valla evde kalınca tüm dizi kahramanlarından haber veriyolar :/

• Eğitim evde başlar, okulda değil... siz çocuğu evden ne kadar uzaklaştırırsanız, sizde çocuktan o kadar uzak kalırsınız...

2|0
    1|0
  • Valla gönül neler istiyor. Rus, Amerikalı, Japon, Latin, Koreli, Arap dadıları olsun. Her gün sırayla biri baksın, boş kalanlar, benimle gezsin tozsun. Ahhh ah😌

1|0
    0|0
  • Bazıları sanki çocuğu başından atmak için okula yazdırmaya meraklı gibi , çocukları küçük yaşlarda okula yazılmasını gereksiz buluyorum , önceden 7 yaştı ve iyiydi bence. 6 yaşında belki anaokuluna yarım günlük verilebilir

1|0
    0|0
  • Yasi bilmiyorum ama bu sistemde robat gibi oluyorlar. Sokakta düşüp kalkmayi ogrenmeden top oynamayi misket oynamayi bilmeden teknoloji bagimlisi olarak hayata basliyirlar çok yanlis

1|0
    0|0
  • 5 ya da 6 yaş ideal diyorum, daha erken gönderilmesine karşıyım şahsen, bırak çocuk çocukluğunu yaşasın yani 😊

1|0
    0|0
  • 3 yaşında eğitim kursları var şimdidlik farkındalık ve oyunla kendini geliştirme odaklı ama asıl 6 yaş ideal tam atılım olması için.

1|0
    0|0
  • Bence okuma yazma okul öncesi eğitime girmeli. Böylece çocuklar ilkokula daha hazırlıklı başlayabilirler.

1|0
    0|0
  • Bence 5 6 yasindan oncesi erken cunku daha temel ihtiyaclari , anlama ve farkindalik acisindan bebek konumundalar

1|0
    0|0
  • Beş yaşından sonra başlayabilirler daha erkenine gerek yok biraz da bebekliğini yaşasın D

1|0
    0|0
  • Eğer ailesiyle birlikte yeterli ve etkili zaman geçirebiliyorsa erken başlaması çocuk için avantajlı olur diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Bu sistemde ha okumuşsun ha okumamışsın okumayın beyni daha berrrak 😄

1|0
    0|0
  • Bence okul çağına kadar anneleriyle beraber olmalı çocuklar

1|0
    0|0
  • Bence 6 yaşında başlayıp 7 yaşında ilkokula geçmedi

1|0
    0|0
  • yeğenim 4 yaşında başladı..
    bence gayet iyi bir yaş..

1|0
    0|0
  • 5-6 yaş uygun sanki :)

1|0
    0|0
    • 5 yaş çok geç ama, 6 yaşta ben artık okula gidiyordum😃

• Anaokula hiç gitmeyen birisi olarak, doyasıyla çocukluk yaşadığımı söyleyemem : ))

Aksine çocuk kendi yaşıtlarıyla daha mutlu oluyor

• Ben de gitmemiştim gerçi :)) Ama işte mahallede kendi yaşıtlarımla büyüdüm belki ondan yaşamışımdır :)

Ama doğru diyorsun

• İkibucuk ucde baslıuor burda. Ve cok eylenceli

1|0
    0|0
  • Ana okulu zararlı değil ama parası olan gönderir

1|0
    0|0
  • 4 yaşından önce başlayamaz

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 29

• 2 yaş biraz fazla erken. Yani daha bebek sayılabilecek bir yaş.
    Ben çocuğumu 2 yaşında anaokuluna vermezdim ki anaokulları 2-3 yaş arasını almıyor diye biliyorum. Sanırım, siz kreşten bahsediyorsunuz.
    Neyse, kısaca, en az 4 yaşında olmasını doğru buluyorum ve uygun görüyorum.

1|0
    0|0
  • Anaokuluna zaten 6 yaşında başlanıyor. Kreşe daha erken başlanabiliyor. Okul ortamında disiplini öğreniyor, arkadaşları oluyor sosyalleşiyor, yaşına uygun etkinliklerle motor ve zihinsel gelişimine katkı sağlanıyor. Anaokulu çocuğu ilkokula hazırlar bu yüzden mecbur olmalı.

1|0
    0|0
  • Okul öncesi öğretmeniyim okumak başka gözlemlemek başka gözlemlediğim üzere İlk okula başlamadan 1 -2 sene önce olursa çocuk hem anaokulunda hem okulda verimli olur. Aksi takdirde kreş olarak başlayıp ilkokula kadar devam ederse cocuk okulda sıkılır ve aile ilgisinden uzak bir gelişim geçirmiş olur.

1|0
    0|0
  • Gelişimine bağlı olarak değişir sanırım, 4 yaşlarında yollamayı düşünürüm gibi geliyor :)

1|0
    0|0
  • İki buçuk üç yaşından sonra kreşe gönderiliyor Çünkü şimdiki nesillere yetebilmek ayak uydurabilmek gerçekten zor çok zekiler zekanın güzel kullanılması yönlendirilmesi gerekiyor

1|0
    0|0
  • Anaokulu öğretmeni olarak söylüyorum çocuk küçük yaşta topluma karışıp hakkını savunmayı öğrenemezse ileriki yaşlarda pısırk olarak kalıyor

1|0
    0|0
  • Ya ya ne güvenilir ana okulu hergün bir dayak haberi.

1|0
    0|0
  • 4 yaşında başlasınlar ama ingilizce öğretmen olucaksa

1|0
    0|0
  • 5 bence

1|0
    0|0
  • Çocuk dediğin anaya babaya doyacak şöyle

1|0
    0|0
  • 3-4 yas