Türkiye OECD'nin 15 yaş grubu ekip çalışması araştırmasında son sırada. Bu sorunu neye bağlıyorsunuz?

Türkiye OECD'nin 15 yaş grubu ekip çalışması araştırmasında son sırada.Bu sorunu neye bağlıyorsunuz?Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) 15 yaşındaki öğrencilerin ekip içinde çalışma becerilerini sınayarak bir rapor hazırladı. Daha önce PİSSA testinde birinci olan uzak doğu ülkeleri, ekip çalışmasında da lider oldu. Yaklaşık 125.000 öğrencinin katıldığı araştırmada Singapurlu öğrenciler birinci olurken, Japonya ikinci, Hong Kong üçüncü ve Güney Kore'de dördüncü oldu.

1|0
1211

En İyi Kız Görüşü

• Bunda ailenin de payı var. Ailede fikir alışverişi yapılarak, ortak bir noktada buluşularak kararlar alınmıyor da baskın tek bir kişinin sözü geçiyorsa çocuk da öyle öğrenecektir. Fikir alışverişi yapmıyoruz, ortak bir nokta bulmuyoruz. Aslında tek yaptığımız öyle yapıyormuş gibi görünüp birbirimizi dinlemeden öylece kendimizi ispat etme, baskın çıkma çabası

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 11

• Hangi konuda Turkiye başarılı ki diyecegim ulkemi eleştirmekten ben utanıyorum..
    Hep bir sistem bozukluğu var, başta eğitim sağlık vs..
    Tesekkürler paylasım için 😉

1|1
    0|0
  • Burası Türkiye normal

1|1
    0|0
  • Tamamen eğitimden kaynaklı sen sınıfları klasik düzene göre düzenlersen üniversiteye kadar derslerde birbiriyle etkileşime sokmazsan derste sadece beni dinlesin diye uğraşırsan grup çalışması projeleri yaptırmazsan böyle olur

1|1
    0|0
  • Test mantığı çocukları ekip çalışmasından uzaklaştırıyor eğitim sistemimiz hala Orta Çağdan kalma

1|1
    0|0
  • İmamhatip

0|1
    0|0
  • Eğitim.

0|1
    0|0
  • Yine iyiyiz ya. Sıralamaya girebilmişiz.

0|0
    0|0
  • Köy enstitüsü sistemine geri dönmediğimiz sürece bu böyle devam eder

0|2
    0|0
  • Eğitim şart

0|0
    0|0
  • Küreselleşmeye başlıyorum

0|0
    0|0
  • Utanç verici

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• bizde birlik olmayı değil rakip olmayı öğrettiler..
    falancanın oğlu şöyle iyi diye..

2|1
    0|0
    • Aynen öyle. İş hayatında da insanlar güçlerini birleştirip beraber yükselmek yerine iş arkadaşının ayağını kaydırmakla uğraşıyor. Kendi içinde böyle seviyesiz rekabetler barındıran bir şirket nasıl yükselebilir örneğin?

• Eğitim sıfır Kültürsüzüz. Az da olsa olan kültürümüze sahipte cikamiyoruz.. Vursunlar ya bizi Amerika atom bombasını atsın artık :(

0|1
    0|0
  • Eğitim sistemi

0|1
    0|0
  • Şöyle bu soruda ki yorumlara bakınca bile neden sonuncu olduğumuzu anlıyorum

0|1
    0|0
  • Bence zaten sacma bisey ülke icin gereksiz

0|1
    0|0
  • Acilen Fin eğitim sistemi örnek alınarak eğitimde köklü bir reforma gidilmeli

0|0
    0|0
  • Çünkü bizde bireysel başarı kriteri var.

0|0
    0|0
  • Ps4 oynama yarışı yapilsa üstlerde yer alirdik. yarisma bize uymamis

0|0
    0|0
  • Temel egitim aksaklıkları işte kucuklukten itibaren potansiyelleri ortaya cikarmak yerine yok eden bir egitim sistemi mevcut.

0|0
    0|0
  • Çünkü bizim gruptan anladığımız bir şey var sadece:)

0|0
    1|3
Yükleniyor... ;