Bu sorunun cevabını ver 10 bin Tl maaşla işe başla! Facebook ve Google'da iş görüşmesine gitmek ister misiniz?

İnternet devi Facebook ve Google'da çalışmak pek çok insanın hayali...Bir çete üyesi sizi kaçırıyor. Silahı boşaltıyor ve içine art arda iki tane mermi koyuyor. Çeviriyor ve kafanıza dayayıp ateş ediyor ama boş çıkıyor. Sonra size soruyor: Çevireyim mi yoksa ateş etmeye devam mı edeyim diye? İki seçenek için de vurulma olasılığınız nedir?
Bir sokak üstündeki evleri soymayı planlıyorsunuz. Her evde bir miktar nakit bulunmaktadır. Soyduğunuz eve bitişik evleri soymama koşuluyla en çok parayı nasıl alırdınız?

Böyle sorulara cevap verebilir miydiniz?
#Meczup

4|6
3682

En İyi Erkek Görüşü

• Çeviriyorsa toplu tabancadır genelde 6 mermi alır art arda iki mermi demek 2/6 demektir yani % 33 filandır ihtimali (sozelciyimde) ilk elden ates etmesi yararimizda ama iki durumdada ilk elde sansimiz ortak oluyor degisen bisey yok reis.

2|0
    0|1

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 81

• 1. çevirmeden tekrar ateş etmesini isterdim.
    2. soymayı planladığım evi soymaktan vazgeçerdim

cevaplarım bu şekilde olurdu

1|0
    0|0
  • 1. Sorunun cevabını veremeyiz, çünkü silahın mermi kapasitesi kaç? Altı patlar mı?
    2. Hırhızlığa aklım basmıyor :d

1|0
    0|0
  • Toplu tabanca 2 tura yakın dönerse 6 mermi hakkı var 4 tanesi boş 1'ini harcadığına göre mermi büyük ihtimalle kendinde patlayabilir. Sıra sende derim

1|0
    0|1
  • Çevirmesiniisterdim. Çünkü tetiği çektiği için şans 5'te 2 kalıyor. Ancak çevirirse yine 6'da 2 oluyor.

1|0
    0|1
  • Bir kez daha anladik ki milletimizin akli pratik zekaya, sayisal ve mantiksal cozuklere calismiyor. Sosyal medyada beynimizi yakmaktan normal diyecegim ama bu da bir sosyal medya is alim sorusu olunca kendimle celismis olacagim. Sonuc olarak sorulara "her turlu olucem sanki silahi bana mi verecek?" "Hirsizlik haramdir, helal para isterim" gibi kiviran cevaplar verilmis. Kimse size gidin soygun yapin demiyor, beyninizi calistirin diyor. Bu kafayla anca Mark gibileri yapip gelistirir, biz de kullaniriz.

0|0
    0|0
  • 1. soru için : elimizde 6patlar olduğunu varsayıyorum
    çevirdikten sonra bana mermi denk gelmeme ihtimali : 3/5 tir
    çevirmeden bana bir daha boş gelmesi demek iki sıkış ta boş çıktı demektir o da : ilk atışın boş çıkması x ikinci atışın boş çıkması demektir yani 4/6x3/5 = 12/30 = 2/5 tir yani tekrar çevirmesi daha mantıklıdır.

2. soru : ilk evi soyduktan sonra 3. eve girerim sonra 2. ye döner ordan 4. ye geçerim sonra 6. ya geçer ordan 5. ye ... 1-3-2- 4-6-5- her üç evde aynı kombin çıkar ve tüm evler soyulmuş olur

youuuww yeahah paramı verin şimdi

0|1
    0|1
  • Bahsedilen tür silah altıpatlar türü tabancalar genelde Rus ruleti oynarken kullanılır. Ateş etti ve boş çıktı bu durumda bir daha ateş ederse patlama olasılığı matematiksel olarak 2/5tir. Yani yüzde 60 şansın var. Matematiği bir kenara bırakalım, o silahın hazne kısmında kurşunlar görünür. Eğer ilk ateş etmesinden sonra görünen mermi yerlerinde en az 1 tane mermi görürsem ikinciyi de sık derim çünkü her türlü boş çıkar :D Biraz dikkat ve konsantrasyon işi ama aynı zamanda soğukkanlılık gerekiyor :)

0|0
    0|0
  • Veremezdim

1|0
    0|0
  • Çeviriyorsa toplu tabancadır.
    Olasılık hesabı için kaç mermi kapasiteli olduğunu bilmemiz lazım , soru eksik!

1|0
    0|0
  • Silah olayında ateşe devam ederse 5 de 2 yani %40 çevirirse 6 da 2 %33 çevirmede ölme ihtimali daha düşük diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Matematiğim kötü
    Mantığım ondan da kötü
    Beni anca ks de işe alırlar jdjkdd

2|2
    0|0
  • kötü bir haberim var bu soruyu cevaplayana gel başla demiyolar istedikleri kriterleri sağlıyorsan bide üstüne bu tarz sorular soruyolar yani sen vasıfsız bir eleman olarak oraya gidip bu soruyu duyma şansın yok zaten

0|0
    0|0
  • Silahı resimdeki kabul edersek 5 yuvada 2 kursun kalir kursunlu deligi bulma ihtimali %40 dir. İkinci soru eksik bitişik demişsin ama dikey açıdan mı yatay açıdan mı belli değil ama karşılıklı binaları 1 er daire aralıklarla soyar 1 er bina boşluk bırakır aynı şekilde devam ederim hiçbir şekilde bitişiklik olmaz

0|1
    0|0
    • Ilk soruda kursunu ard arda koyuyor derken yan yana olarak kastettiysen 4 yuva sayilir ihtimal %50 olur ama yan yana degillerse %40

• İlk soruda, Ateş edip boş çıktıktan sonra, çevirmeden tetiğe basıldığında, 3 boş 2 dolu kalırken Çevirdiğinde mekanizmada 4 boş 2 dolu kalır.

0|0
    0|1
  • Google benim aramalarım sayesinde var. O benimle iş görüşmesine gelsin.

3|0
    0|1
    • (Memura; "maaşını ben ödüyorum benim ödediğim vergilerle o parayı alıyorsun diyenlere ithaf olunur.)

• Memur zaten hiç bir şey yapmıyor

• Şimdi cevap versem google ile facebook beni alır mi burdan görüp xnfksk. Ben olsam ise aldığı kisilere sorarım. Onlarda boyle girmiştir. Ve ta ta ta tam artık çalışıyorum 😂

1|0
    1|0
  • Görselde dünyanın en güclü tabanca modellerınden biri olan 6 mermı kapasıtelı smıth wessonu göruyoruz 2 mermi koyulmus bır kerede tetıge basılmıs boş cıkmıs 5 atış kalıyor 2 si dolu her atış %20 ihtimal oluşturduguna gore bu durumda vurulma olasılığım %40 oluyor.

Ev soymaya gelirsek bitişik evleleri soyamıyorsak çaprazlama soyarız.

1|0
    0|0
  • ya beni uraştırma bana ordan bir çorba parası ver ben gideyim :D

2|0
    0|0
  • İlki 6 ta 2 çapraz yolla soyarım

1|0
    0|0
  • Vurucaksan vur vurmicaksan da kaldir o silahi derdim düz :/

3|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    61

Kızlar Ne Diyor 35

• 1) İki secenekte de vurulma olasılığı şansa kalmış bir durum asfhkş

2) Bitişiği soyamazsak bitişiğin bitişiğindekini soyarız

1|0
    0|0
  • Ateş etmeye devam etsin. Çünkü 6 kurşun deliği var 2 si dolu kaldı 4 e biri gitti kaldı 3 yani bana çevirmeden devam ederse 3de 2 ihtimal kurşun denk gelicek gelmezse 2 tane dolu kurşundan kurtulmuş olucam.

0|2
    0|0
  • Okurken bıle beynım yandı 😄😄

2|0
    0|0
  • Sıkıcı bence

1|0
    0|0
  • İlk sorunun cevabı 100 de 100 vurulma olasılığı var. Çünkü sadece olasılık oda 100 de 100 var 💪💪

1|0
    0|0
  • Her geleni böyle alıyorlardı zaten
    Yazılım ve bilgisayar mühendisliği + birçok yerden belge+ sınav

2|0
    0|0
  • beynimi yormaya usendim

1|1
    0|0
  • Çevir diyecem çünkü biri boş çıktı 0.33 ölmek ihtimali var ama çevirse 0.28 ihtimali olur, yani 0.05 yaşama şansi kazana bilirim

1|2
    0|0
  • birinci soru %20 ikinci soru o evde yasayan insanlarin hal ve hareketlerine dikkat ederek anlamadiysan gozunun icine bakarak..

0|1
    0|0
  • Anlayamadım bu sorularla Facebook ve Google'ın alakasını ama neyse. 🌺

0|0
    0|0
  • valla sorudan bişi anlamadm ki. 😂

0|0
    0|0
  • 1. Cevap ; Allah nefesi sayılı vermiştir, o nefes bittiğinde sende bitersin. Ölüm haksa sıkmasını isterdim.
    2. Cevap ; Kefenin cebi yok, parayada gerek yok. Helalim ile kazanmaya bakarım.

0|0
    0|0
  • aman soyguna karsiyim zaten vurmasin beni haram para geleceine hicc gelmesin en iyisi cunku haram para vucuda giren bir atestir

0|1
    0|0
  • Beynimin sayısal için çalışan kısmına oksijen gitmiyor. İlk etapta elenirim.

0|0
    0|0
  • Önemli olan katılmaktı der ve uzaklaşırım

0|2
    0|0
  • verebilirim ne var ki çevirip vurmasını söylerdim çünkü vurulma olasılığım daha düşük soymaya en baştan başlayarak gidip bir baştan bir sondan soyardim ve her defasında arada bir boş ev birakirdim böylelikle bitişik olmazdi soydugum evler..

0|0
    0|0
  • Bu ne ya insanın beyni yanar bu sorularla

0|1
    0|0
  • istemem. kalsın.

0|0
    0|0
  • Buda mı sayısaldan alıyor

0|0
    0|0
  • 1. öylede böylede ölüyorsun