Artık umudum yok, mesek dışı işlere yönelicem ama... : ( nasıl iş bulucam ben bu çakalların içinde?

İC3PEAK_
Mesleğim matematik öğretmenliği, son kpss. den sonra onu aklımdan çıkardım. Olmuyor. Özel ders de vermek istemiyorum hatta dersle ilgili hiçbir şey görmek istemiyorum bir süre.
Sadede geleyim, her işi yapabilirim tamir vs bile ama insanların tavırlarına katlanamıyorum iş bulmakta zorlanoyorum. Garsonluk istedim hem istediğimde bırakırım dedim ama kadın olunca çok zor olacak onu fark ettim. Annemin arkadaşının abisinin çay evinde bir süre çalışırım belki diye ortama bakmaya gittim. Abiyle konuşurken bile müşteriler dikizledi sürekli. Müşteride genç erkekler olacak hep belli. Garsonsan ve kadınsan güler yüz ve biraz cilve bekliyorlar benim anladığım kadarıyla. Açık açık söylemesede çok belli etti. Ne gülecem ben elin adamına be, müşteriyken bile sulu sulu bakıyorlar. Adamın ağzına sçarım tepsiyi kafasına geçiririm çabuk öfkelenirim ben.
Kasiyerlik vs. ye de okumuş bu kaçar diyip almıyorlar. Kitapçı ilan vermiş aradım gel görüşelim illaki diyor. İllaki görücek yani çünkü özellikle ilana bayan yazmış, dış görünüşe bakacak ne beklediği belli yani. Üç yerle görüştüm hepsi gel çalış diye ısrar ediyor yalvarıryor neredeyse ama istedikleri şartlar belli (!) Ben bu devirden nerede iş bulucam. Niye kadınlara muamele böyle!

(Not: paraya ihtiyacım yok, ailemde çalışmamı istemiyor. Ben dersten ve evden biraz uzaklaşmak için çalışmalıyım )
Güncellemeler:
1 ay
Bu arada ücretli öğretmenlik de yaptım. Orada da vaziyet aynı, statü yükselse bile kadınsan ve gençsen hep aynı tavırlar görüyorsun. Müdür yardımcısının odasına tek gitmiyordum düşünün. Adam direk yavşıyor eşşşek kadar evli çocuklu adam. Herkesin içinde hocan siz biraz yawşaksınız galiba dedim. Benim karakter bu. Müdür yardımcısına bunu dedim cafedeki adamın gtünden kan alım. Bu sinirle kimseyle çalışamam ben : (((
Artık umudum yok, mesek dışı işlere yönelicem ama... : ( nasıl iş bulucam ben bu çakalların içinde?
15
3
Görüşünü yaz