Merhabalar, varlıklı olmamın illâ gösterişli hayat yaşamam gerektiğine mi işaret?

Gizli Üye
Allah'ın selâmı üzerinize olsun..

Normal de maddi durumumdan söz etmeyi sevmem. Annem ve babam dahil, kimse ne kadar paramın olduğunu, maaşımın ne kadar olduğunu bilmez.

Lâkin soru gereği bunu hem gizli olmanın verdiği rahatlık, hem de fikrinizi merak ettiğimden, dile getireceğim.

Ben 14 yaşımda işe başladım. Okuduğum okulda, derslerim iyiydi ve okul yönetiminin teşvikiyle alt sınıftaki zorlanan öğrencilere ders vermeye başladım boş zamanlarda. Okul müdürü ve öğretmenler, kendi ceplerinden maaşlarının bir kısmıyla fon oluşturur, başarılı öğrencileri de teşvik etme amacıyla bizden küçük olan alt sınıfta ki öğrencilere ek ders vermemizi sağlarlardı.
Sırasıyla, market, bakkal, şarküteri gibi yerlerde de çalıştım. Havaalanında bir çok iş yaptım.
Velhasıl, kazancımı biriktirdim ve geçmişte yaptığım yatırımlarla beraber, Mart 2021 itibariyle TL bazında milyoner oldum. Lâkin, araba almak yerine bisiklet aldım, uzun yolda ise toplu taşımaya biniyorum. Benim maddi danışmanlık desteği aldığım kişi ise bu durumumu garip buluyor. Yani lüks içinde yaşamak istememem garip mi?
Merhabalar, varlıklı olmamın illâ gösterişli hayat yaşamam gerektiğine mi işaret?
4
0
Görüşünü yaz