Lisedeki sınıf arkadaşlarınız şu an neler yapıyorlar, mezun toplantılarına katılıyor musunuz?

Gizli Üye
Ben sınıf arkadaşlarımın çoğunu sevmezdim. Benim derslerim iyi değil diye beni küçümserlerdi. Hatta "bu okuldan gitmesi gereken kişiler var, resmen düzeyleri sıfır, sınavda da bişey yapamayacaklar bizim de ortalamamızı düşürüyorlar" diye bana bakıp beni ima ediyorlardı. Çok az sevdiğim arkadaşım vardı.
Seviye tespit sınavından sonra bizim sınıfa düşen kız hüngür hüngür ağlamıştı "bu sınıf tembel sınıf" diye, ben de demiştim ki "ne alakası var sınavda kimin nereyi kazanacağı belli olmaz" demiştim, kız da bana "senden daha iyi bir yeri kazanacağım belli" demişti.
Neyse yıllar geçti...
Duydum ki bizim o yılki mezunlar arasından bir kişi savcı olmuş, bir kişi psikolog olmuş kendi kliniği varmış, bir kişi bilgisayar mühendisi olmuş, bir kişi yardımcı doçent olarak üniversitede öğretim üyesi olmuş, bir kişi eczacı olmuş, 6 kişi öğretmen olmuş, 2 kişi memur olmuş, ben ve bir arkadaş daha avukat olduk.
Okulun en güzel kızı lise biter bitmez bir uzman doktorla evlenmiş şu an arabası ve pırlantalarıyla lüks bir hayat sürüyor , boyu kadar da çocukları olmuş ama o hiç yaşlanmamış aynı duruyor. Hani Bana "senden daha iyi yerlere geleceğim kesin" diyen kız da üniversiteyi kazanamamış babası sevgilisini öğrenince zorla evlendirmiş ev hanımı olmuş. Bana "bu okuldan gitmeli çünkü bizim ortalamamızı düşürüyor" diyen kız öğretmen olmuş. Okulun en zengin kızı da iyi bir okul kazanamamış ve hemen evlenmiş ev hanımı olmuş, halbuki ondan çok şey bekliyorduk para ganiydi, istese amerikada bile okurdu ama o zengin kocayı bulup ev hanımı olmuş. Bir arkadaşım daha vardı çok emek vermişti olmadı kazanamadı o da ev hanımı oldu ve okuyan arkadaşlarına hep imreniyordu, lakin evine çaya davet etmişti bir gittim ev ev değil saray resmen öyle bir ev hayatımda görmedim.
Ne kadar ilginç değil mi? Sizin okuldan kişiler ne alemde?
Lisedeki sınıf arkadaşlarınız şu an neler yapıyorlar, mezun toplantılarına katılıyor musunuz?
2
0
Görüşünü yaz