Yurt dışında yaşayan kuzenim bana ‘öğretmenlik sadece devletten mi ibaret.’ Dedi?

Gizli Üye
Ben coğrafya öğretmeniyim 2021 KPSS hazırlanıyorum. Kuzenimle öyle konuşuyorduk işte coğrafya öğretmeniyim atanmak için çok çalışıyorum, ona dedim ki özelde çalışmak istemiyorum üç kuruş paraya kuzenim de dedi ki ‘öğretmenlik devletten mi ibaret? Sen öğretmensin! Yeri gelecek okulu olmayan bir şehre, ülkeye gidip eğitim vereceksin yeri gelecek kendi cebinden öğrencilerin masraflarını karşılayacaksın öğretmen, eğitimci dediğin kişi paraya, tatile takılmamalı bu görevi yapmak isteyen kişinin içinde öğretme sevgisi olmalı ama görüyorum ki senin için para daha mühim çünkü ha özel ha devlet fark etmiyor her öğrencinin öğretmenlere ihtiyacı var. Ayrıca Türkiye’de öğretmenlik okuyan herkes atanmamasına rağmen bu görevi yapmamasına rağmen öğretmenim diyip duruyor. Ferhat Göçer’de doktor ama ben doktorum demiyor çünkü adam şu an o mesleği yapmıyor adam şu an sanatçı sen öğretmen değilsin henüz öğretmen adayısın. Türkiye öyle duygusallığa bağlıyor öğretmenleri atanınca değil mezun olunca öğretmen oluyorsun bilmem ne saçmalık.’ Dedi çok şaşırdım sizce ona ne demeliyim o kadar şaşırdım ki bişey diyemedim o an
Yurt dışında yaşayan kuzenim bana ‘öğretmenlik sadece devletten mi ibaret.’ Dedi?
3
3
Görüşünü yaz