Yks hazirlaniyorum sistem mesleklerle ilgili harika fikirlerim var ama harekete gecmiyorum ( hepsini okuyacak yorumlayacak baksin?

Gizli Üye
18 yasinda mezuna kalmis bir ogrenciyim

Benim problemim surada basliyor. Yks sistemi mesleklereait harika fikirlerim bilgilrim var ama ben yaptigim bir calisma yok harekete gecme yok

Belki icten ice benim egoistligimden kaynaklidir

Nasil desem ben anadolu lisesinde okudum ama super bir anadolu lisesi degildi hani zar zor Anadolu'ya girdim diyelim o zamanlar teog vardi 350 den basliyorsa anadolular ben 398 yapmistim

Ve ciddi ciddi kendimi iyi bir ogrenci saniyordum. Cunku obp 80.20 bide okul sınavlarda kolay veya ezbere sorardi matematigi bile o sayede bu kadar yuksek

Gittim matematik fenim kotu hatta 2 yil hoca gelmedi utanmaz gibi mf sectim 11. sinifta bir dershaneye gittim ama cidden parayi sokaga atmis olduk markasiz dershaneler pismanliktir

12 dede bir yere gittim bide benim test cozme aliskanligim gram yol hala yokta

O zamanlar mf dim tabi hep iyi ve zengin simarik ogrenci tipleriyle dolu oldugu icin hocalar hep ust seviye anlatiyordu ve anlamiyordum normal olarak bide test cozme aliskanligi yok ben karakter olarakta cok tembelim bir kitaplarda baslattilar hemen sogudum

Hedefim falanda o zamanlar bilgisayar muhendisi mimarlik falandi bazi meslekleri sevsem bile kucuk goruyordum mesela ic mimarlik insaat muhendisi gibi gibi

Şu an mezuna kaldim ve mezuna kalmak zorundaydim cunku rezalet bir sonuc
tyt 232 puan (matematik 2 dogru 5 yanlis) ayt 150(biyoloji 0 dogru 6 yanlis :d) puan ve baraji gecemedim

Gercekci olmaya karar verdim ve Tm ye gectim
Hala o egoistlik var nasil desem mf gectim ama sinifin hepsi meslek lisesindr gelme oldugu icin bu bana koyuyor. Bu cok sacma bir yargi biliyorum ama iste ego

Bu egom ile nasil yuzlesebilirim ve fikirlerden cok harekete gecmeyi nasil ogrenebilirim?
Yks hazirlaniyorum sistem mesleklerle ilgili harika fikirlerim var ama harekete gecmiyorum ( hepsini okuyacak yorumlayacak baksin?
1
1
Görüşünü yaz