Mezuna kalacak bir iiçin ne önerirsiniz?

Gizli Üye
11 ve 12. sınıftımda en büyük pişmanlığım özel ya da açığa geçmemek oldu.2021 tayfa varsa geçsin hiç uğraşmasın.8 ayım boşa boşa gitti. Yorgunluktan çalışsam bile verimsiz oldu. Kalmayın diyenler yazmasın bir zahmet kendimi bilmesem yazmam zaten. son 3 ay lay lay lom la olucak iş değiş ki koskoca 4 yıldan bahsediyoruz ve benim dikakt eksikliğimde var. İlaç kullanmıyorum

kafamdaki sorular
1.) Nasıl çalışma alışkanlığı edinebilirim? iradeli kalabilirim. Hani bana 200 soru çöz deniliyor ben 50 yi güç bela çözüyorum belkide sözel yeteniğim olmasındandır çünkü türkçeyi paragrafı güzel çözüyorum diyer derslerde acayip yavaşlıyorum dikkatim dağılıyor

2.) Aşırı stres, Olumsuz ve aşırı düşünmek gibi duygulardan nasıl kaçabilirim? bu sene aşırı düşünmek ve hedefsizlik cidden beni yordu

3.) Kilolu biriyim. Kafama çok takıyorum. Sonra verirsiniz diyorsunuz haklısınız ama malesef annem mükkemeliyetci bir insan olduğu için kaç defa uyarmama rağmen takıntı haline getittiriyor. Sınava hazırlanırken kilo verilri mi? 158 boy 71 kilo :( fazla oturmaktan kaynaklı kilo benimkisi fazla abur cubur tüketmem çünkü bide stresten tirod nodülüm çıktı

4.) Dersahane şart mı? dersahanem değişmelimi yoksa özel ders mi?

5.) Alan değiştirsem mi? diye düşünmüyor değilim ben çok çalışkan öğrenci değilim olucağımıda sanmıyorum şu halde bile doğru düzgün çalışmıyorum MF'yim ben TM'ye geçilirmi türkçe matematik var sadece fen yerine sosyal çözeceğim?
Mezuna kalacak bir iiçin ne önerirsiniz?
3
1
Görüşünü yaz