Boğaziçi Üniversitesi'nin online eğitim için 100 lira internet bursu verecek olması, diğer okullara da örnek olmalı mı?

Gizli Üye
Boğaziçi Üniversitesinin online eğitim için 100 lira internet bursu verecek olması, diğer okullara da örnek olmalı mı?
Microsoft Teams üzerinden online eğitim sürecimiz başladı ama birçok arkadaşım internet problemi yüzünden dersleri kaçırıyor. Bir tanesi de en yakın arkadaşım, dün benden hocanın notlarını ss alıp, kendisine atmamı istedi. Çok üzüldüm gerçekten, yardımcı olmaya çalışıyoruz zor durumda olan arkadaşlarımıza ama bence üniversitelerin kolları sıvaması, öğrencilerine yardımcı olması lazım özellikle internet konusunda. Boğaziçi Üniversitesi'nin internet destek bursu uygulaması diğer üniversitelere de örnek olmalı. Merak edenler için Boğaziçi Üniversitesi'nin internet destek bursu hamlesini biraz daha detaylandırayım.

Boğaziçi Üniversitesi'nin açıklamasına göre; 6 Nisan'da eğitim-öğretime başlayacak olan üniversitede derslerin çevrim içi verilmesi için tüm hazırlıklar tamamlandı. Üniversitenin var olan altyapısı güçlendirilerek, çevrim içi eğitim platformuna yeni uygulamalar entegre edildi.

Yurt, yemek, kitap, başarı gibi burslar sağlayan üniversite, Kovid-19 önlemleri nedeniyle kampüslerden uzak eğitim görmek zorunda kalan, maddi nedenlerden internet edinme zorluğu olan öğrencilerine aylık 100 lira internet bursu sağlayacak.

Yaklaşık 1300 öğrencinin dönemin tamamlanmasına kadar gerekebilecek 2 aylık destekten faydalanabileceği burs için kriterler belirlendi ve üniversitenin burs ofisi başvuruları almaya başladı.

Sizce Boğaziçi Üniversitesi'nin online eğitim için internet destek bursu hamlesi diğer üniversitelere de örnek olmalı mı?
Boğaziçi Üniversitesi'nin online eğitim için 100 lira internet bursu verecek olması, diğer okullara da örnek olmalı mı?
24
12
Görüşünü yaz