Türkiye’de sadece başarılı öğrencilere burs verilip ortalama ve maddi durumu olmayan öğrenciler neden parasızlığa terk ediliyor?

mediterenian

Burs, maddi bir değer olmaktan ziyade verdiği kıymet ve yüklediği zihni katkı nedeniyle manevi bir değer olarak anlaşılmayı daha çok hak etmektedir. Bu bakımdan yaşamını kolaylaştırmak ile rahat bir hayat sürmek konusunda atik düşünenlerden çok tutunmakta zorlananlara destek olmalıdır. Mesela ben istemediğim bir bölümde okuyorum. İleride istediğim alanda da lisans eğitimi yapmak ve ilerlemek istiyorum. Ancak parasızlık yüzünden ailem kredi çekiyor ve ben sürekli borç altına giriyorum. Böylece mezun olup başka bir bölümde ilerleme şansım da giderek azalıyor. Çünkü okul biter bitmez beni çalışmak ve önce bu borcu ödemek için zorlayacaklar. Ne dersiniz?
Güncellemeler:
1 ay
Şu an okuduğum alanda yeteneklerim daha kısıtlı diğer okuyacağımda ise daha iyiyim. Ama bunu bitirdikten sonra gireceğim borç batağı yüzünden o alana yönelebilmem zorlaşacak. Ne dersiniz?
Türkiye’de sadece başarılı öğrencilere burs verilip ortalama ve maddi durumu olmayan öğrenciler neden parasızlığa terk ediliyor?
1
0
Görüşünü yaz