Başarıya giden bir yol arıyorum. Yardımcı olurmusunuz?

35-40 arası yaşlardayım. Açıköğretim lisesini bu sene bitiriyorum. Seneye üniversite sınavına gireceğim. Bu sene İngilizcemi geliştirmek daha doğrusu etkin bir şekilde İngilizceyi öğrenmek istiyorum ve bu hafta ismekte kursa kayıt olup internetten de destek alarak bu işin üstesinden gelmeyi planlıyorum.
Bu yaştan sonra daha rahat para kazanmak istiyorum bu sebeple e ticareti de öğrenmek istiyorum, İngilizcemi geliştirirsem belki de Amazon üzerinden yapabilirim bunu... Yakın gelecekle ilgili düşüncelerim kısaca böyle, bunlar şimdi bir kenarda dursun. Birazdan geri döneceğiz konuya... 😊
Ben bayağı ilerleyen yaşlarda tesettüre girdim, çok şükür namazımı kılıyorum islami bir hayat yaşamaya özen gösteriyorum. Çevremde olan yakınlarım böyle bir değişim geçirdikten sonra, yukarıda ki planlarımı anlatsamda anlamayacak daha çok evlenmemi evimde oturmamı isteyecek düşüncede olan insanlar. Yani maddi veya manevi olarak başarılı olabilmem için alabileceğim hiç bir desteğim yok. Bu durumdan daha olumsuz olan durum ise kendimle alakalı 😏
Ben çok istikrarsız biriyim, yani bişeyi çok istiyorum yapmaya başlıyorum ama ne kadar çok istesemde devamını getiremiyorum. Ayrıca yaşadığım aşırı stresli hayat yüzünden son 5 yıldır ciddi hafıza problemleri yaşıyorum. Yani hafızam çok zayıf😕
Bir diğer olumsuzluk ise planlarımı hayata geçirebilmek için maddi imkanlarım çok kısıtlı olması...
Bu olumsuzları göz önünde bulundurarak konumuza dönelim🤗
Sizce bu planları ben hayata geçirebilirmiyim? Evet geçirebilirsin derseniz, istikrarlı olmak için neler yapmam gerekir?
Bu yaşa kadar çalışarak sadece zar zor da olsa geçimimi sağlayabildim ve çocuklarımı büyüttüm, bundan sonra da çocuklarım ve kendim için güzel bir gelecek hazırlamak istiyorum hem dünyalık hem ahiretim için.
Rica edicem saçma sapan yorumlar yapmayın, hayatımda karşıma alıp adam akıllı konuşabileceğim kimse olmadığı için sizlerle fikir alışverişinde bulunmak istiyorum.
Şimdi lütfen söyleyin bana, başarılı olmak için nasıl bir yol izlemeliyim?
Başarıya giden bir yol arıyorum. Yardımcı olurmusunuz?
10
3
Görüşünü yaz