Yardıma çok ihtiyacım var lütfen?

Arkadaşlar, merhaba öncelikle. Çevremdeki insanlardan bu desteği göremediğim için sanal da olsa sizlere sormak, yardım istemek istedim. Hem buradan anlatmak kolay olur; aksi takdirde karşımdaki insan gözlerime bakıp hiçbir şey söylemediğinde kendimi tutamayıp ağlamaya başlıyorum.
Seneye YKS senem. Aynı zamanda kardeşimin LGS senesi. Annem ikimizi tek başına büyütmüş, türlü güçlüklerle mücadele edip bizi okutmak için gece gündüz çalışan, gece hasta olunca gitmek zorunda olan, bizim yüzümüzden emekliliğine çıkamayan, okumuş bir kadın. Bizim için ne fedakarlıklar yaptığını bir ben bilirim; kardeşim gerek yaşı gerek ergenliğin verdiği huysuzluk ve inatçılık yüzünden bunların farkında olmayabilir. Bahsetmek istediğim konu da tam olarak bu. Ben iyi bir üniversiteye gitsem, kardeşim de iyi bir lise kazansa, ben üniversitede 2. senemdeyken anneme ve kardeşime para konusunda yardımcı olsam da annem biraz daha rahat yaşasa istiyorum. Bunu yapmak için çalışıyorum, çabalıyorum. (Bunun farkına daha yeni varmış olmam ve 11 senelik eğitim öğretim hayatımda ilk defa ders çalışıyor olmam bunu değiştirmez. ) Kardeşimin de çabalasın istiyorum ama o burnunun dikine gidiyor (bu konuda onu suçlayamam çünkü sekizinci sınıfta ben daha beterdim) ve inatçılıklarıyla beni delirtiyor. Onunla konuşunca ağlamaya başlıyorum çünkü çok duygusalım ve eninde sonunda o liseyi kazanamazsa ve ben de üniversiteye gidemezsem ne yaparız diye düşünmeden edemiyorum. En çok da anneme üzülüyorum. Belki tam ifade edemedim ama berbat bir duygusal çıkmazın içerisindeyim. Annem ben daha kendime yetemezken bir de kardeşime destek olmamı, yılana tatlı dille yaklaşıp onu deliğinden çıkarmamı istiyor. Sonuç hep aynı: dolan gözlerim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bu sınav stresi falan değil, apayrı bir şey. Ağlamadan kimseye bunu anlatamadığım için yazma gereği duydum. Buraya kadar okuduysanız da size minnettarım. Teşekkürler.
Yardıma çok ihtiyacım var lütfen?
5
1
Görüşünü yaz