Yeni eğitim sistemi yarın açıklanıyor! Sistemin sürekli değişmesi öğrencileri nasıl etkiliyor?

Yeni eğitim sistemi ile ilgili son dakika açıklamaları araştırılıyor. Yeni eğitim sistemi nasıl olacak, maddeleri nelerdir? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yarın tanıtacağı yeni ortaöğretim modeliyle liselerde "reform" niteliğinde uygulamalar hayata geçirilecek. Buna göre, yeni lise sistemi ilk olarak 2020-2021 eğitim öğretim yılında 9'uncu sınıflardan başlayacak ve kademeli bir geçiş süreci olacak. Yeni modelde ortaöğretimde ders sayıları azaltılacak, liselerde "kariyer ofisleri" oluşturulacak.
Eğitim sistemi yine değişiyor.
Eğitim sistemi yine değişiyor.
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "18-22 Kasım 2019'da ilk ara tatil yapılacak. 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek. Ara tatillerde bir ana tema başlığı altında bilim, kültür, sanat, spor, gezi, fuar gibi etkinlikler planlanacak." açıklamasını yapmıştı. Şimdi sıra yeni eğitim sistemi açıklamasına geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yarın tanıtacağı yeni orta öğretim modeliyle liselerde "reform" niteliğinde uygulamalar hayata geçirilecek. Buna göre, yeni lise sistemi ilk olarak 2020-2021 eğitim öğretim yılında 9'uncu sınıflardan başlayacak ve kademeli bir geçiş süreci olacak.
Yeni eğitim sistemi yarın açıklanıyor! Sistemin sürekli değişmesi öğrencileri nasıl etkiliyor?
6
9
Görüşünü yaz