Kapat

İngilizce öğretmenliği mi Avukatlık mı lütfen yardımcı olun?

Sizce hangi mesleği seçmeliyim avukatlık bana daha yakın olan bir meslek ailem de sıcak bakıyo maaslari sosyal statüsü daha uygun geliyo ama İngiliz öğretmenliği de hem okurken hem de calisirken zevk alabileceğim bir alan 2 aydircok zor durumdayım lütfen yardımcı olun 😕🙏🏻
  • İngilizce öğretmenliği
    A seç
  • Avukatlık
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
44

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

• maaş ve sosyal statü olarak avukatlık daha iyi. Ama unutma gün gelecek haksızı savunup onu haklı çıkartmaya çalışacaksın.

0|0
    0|0
  • Psikoloji

0|0
    0|0
    • 3gün

Aslında 3. Olarak ta aklımda o vardı ama çok da yakın değildim açıkçası. Neden sence?

• 2gün

@Portakal_bb psikoloji bana göre tüm meslekler arasında-sanat hariç- en yapılabilir meslek.

Hukuk ile psikoloji karşılaştırması yapılırsa
      Hukuk torpil, hile, acımasızlık üzerine bir meslek. Üstelik avukatlar da iş bulamıyor. Ama bir nokta var akademisyen olmak, akademisyen olmak için hukuk okunabilir kanımca.
      Psikoloji rahat, dingin ve sorun çözmekten başka bir şeyi olmayan bir meslek, akademisyen de olunabilir, klinik psikolog da ya da başka şekillerde de çalışılabilir. En önemlisi bir Psikolog vicdanın kabul etmeyeceğini yapmaz, genel olarak ama hukuk için tek yol akademisyen olmaktır vicdanlı olabilmek için.

• Avukatlık oku sonra ing ogretmenligi

0|0
    0|0
  • İngilizce ogretmenligi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Benimde durumum denin aynısı şu an secmem gerek çünkü ona göre ayrılcaz. Sürekli testler felan yapıyorum hangisi daha yakın diye her zaman ikisi de aynı cıkıyor. Şaşırdım ne yapacağımı

0|0
    0|0
  • Avukat

0|0
    0|0
  • Avukatlık

0|0
    0|0
  • hangisini seviyorsan.

0|0
    0|0
    • 3gün

çok saçma bir şey yazdım ama hani illa fark edersin sonuçta pdr ile avukatlığı karşılaştırmıyosun. yabancı dille hukuku karşılaştırıyosun

• 3gün

İkisini de çok seviyorum aslında avukatlık ortaokuldan beri hayalim ama kolaylığı ve dile olan yakınlığımdan dolayı öğretmenliğe yöneldim.

• 3gün

bence ikiside çok hoş meslekler inşallah doğru kararı verirsin:)

Yükleniyor...