Sizce geleceğim karanlık mı?

ODTÜ İngilizce öğretmenliği okuyorum ama geleceğim açısından endişeliyim sizce okulu bırakıp daha iyi bir bölüm için sınava hazırlanmalı mıyım?
Güncellemeler:
4gün
Güncel

0|0
55

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• Dondur hazırlanacağın sene, bırakma. Ben öyle yaptım, kendimi sağlama almak açısından

0|1
    1|0
    • 5gün

Sende mi okulu bıraktın arkadaşım?

• 5gün

Şöyle ki belli başlı mühendislik derslerini biz de görüyoruz İlk sene mühendisliğin yök ortak dersler var mesela calculus mat Serway fizik genel kimya falan pc programlama falan. İkinci seneden itibaren daha zor ve kazık dersler başlıyor. Yani bölüm Tıp, Mühendislik ve kimyanın harmanlanmışı. Bu yüzden ezber çok büyük bir sorun. Hem ezber hem de mühendislik dersleri var. Bu yüzden daha zor olduğunu düşünüyorum ben.

• 4gün

@TheScientist teşekkürler hocam, umarım hedefine ulaşırsın :)

• Dilin önü her zaman açık ama başka bir dil daha öğrensen iyi olur. Eğer dili seviyosan tabi. Ve bence okulu bırakma.

0|1
    0|0
  • Atama açısından ingilizce öğretmenliği gayet iyi bir bölüm ayrıca üniversiten de güzel. Kendini geliştirebilirsin eğer sınava Mf’den ya da Tm’den hazırlanıp girmeyeceksen değiştirmeni tavsiye etmem.

0|2
    1|0
  • Yoooo okunacak en güzel bölümü seçmişsin
    Her yerde ihtiyaç var
    60 la da atanırsın

0|1
    1|0
  • Girmelisin burası türkiye bebeğim

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Okulu bırakacağına uzaktan öğretim ya da aöf ile yeni bir bölüm oku. Artık uzaktan öğretimle mühendislik de var. Odtü iyi bir etiket ve sen bunu daha iyi taçlandıra bilirsin. Sonra da yüksek lisans yaptın mı tamam olur. Yanlış yerde yanlış insanlara soru sormaktan da vazgeç.

0|1
    0|0
    • 5gün

Anadolu üniversitesinin açıköğretim programlarını tavsiye eder misiniz?

• 5gün

Çok teşekkür ederim içimi bir nebze olsun ferahlattınız.

• 5gün

Önemli değil. Tecrübelerimizi paylaşmalıyız.

• Okulu dondur çalışmaya başla hocam. Bende aynı yoldayım şu anda.

0|1
    1|0
  • Okulun süper. Sakın bırakma. Ama sana bir önerim var. İTÜ Denizcilik Fakültesi Güverte Bölümüne gir. Okulun bittiğinde işin hazır. Ayda net 4 bin DOLAR maaş alırsın

0|1
    0|0
  • Yanında fener götürsen iyi edersin

0|0
    0|1
  • yurtdışında diploma geçersiz... ama türkiyede ne yaparsın bilemem

0|1
    0|0
    • 5gün

Neden geçersiz olsun

• 5gün

türkiyenin en kral okulu dünyada ilk 100de bile değil ne yazık ki belki yüksek lisansı amerikada yaparım o zaman orda da havam olur:D

• 5gün

benim amerikada akrabalarım var bu yaz onların yanına gidicem

Yükleniyor...