Kapat

Ne yapacağımı bilmiyorum?

Arkadaşlar önlisans mezunuyum. DGS ile lisansa tamamlamak için sınava girdim, kazandım hatta yerleştim ama çoğu dersim muaf sayılmadı. Neredeyse sıfırdan başlatıldım. O yüzden kaydımı sildirmeden evime geri döndüm. En azından yatay geçişle şehrimdeki üniversiteye yerleşirim diye 1 senemi harcadım. Ama kabul edilmeme ihtimalim de var. şu an zamanım boşa gitmesin diye bir ingilizce kursuna gidiyorum. Sizce bununla birlikte üniversite sınavına DİLden hazırlanmalı mıyım? Dil kitapları çok pahalı ve Kazanamam, emeklerim boşa gider diye çok korkuyorum. Kazanırsam sıfırdan başlamaktan çok korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım?

0|1
11

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 1

• Yaa ben de dgs hazırlanıyorum bunu görmek kötü hissettirdi :( yeniden hazırlamanın ne yararı olacak zaten dil kazansan bile 4 sene okuyacaksın. Bence bitirmeye bak

1|0
    0|0
    • 3gün

Lütfen kötü hissetme, sınavın hiç bir zor yanı yok. Sadece 3 ay çalışarak Gazi üniversitesini kazandım. Ama maalesef önceki okulumla eşit seviyede bir üniversite olmadığı için, çoğu dersim muaf sayılmadı. 2. sınıftan başlayıp 1in neredeyse tüm derslerini alttan verdiler. Hem de sınıftaki bütün öğrencilerden daha donanımlı olduğum halde... Sadece üniversite tercihini güzel yap, gerisi sıkıntı değil. ♥️

• 3gün

Ya benim çoğu dersim aynı krediye sahip yine 1den başlasam bile 4 yıldan erken biter gibi duruyor. Tek isteğim kazanmak artık kaç yılda bitiririm bilemiyorum :( Yıl kaybetmek çok kötü onu biliyorum ama. Teşekkürler içim rahatladı 😍 Bana kalırsa mevcut olduğun okulu bitirmeye bak. Gazi ise bölümünde iyidir illaki

Yükleniyor...